Szkoła

 • Akcja Sprzątanie Świata

  Jak co roku Nasza szkoła przystąpiła do akcji Sprzątanie Świata. W tym roku hasło przewodnie brzmiało "Myślę, więc nie śmiecę". W związku z tym postanowiliśmy posprzątać ulice dolnego Krosna. Każda klasa miała wytyczony rewir, który należało posprzątać. Uczniowie bardzo zaangażowali się w akcję. Niestety smutny wniosek jest taki, że w dalszym ciągu mieszkańcy Krosna nie przywiązują wagi do dbania o czystość ulic. Na szczęście Nasi wspaniali uczniowie stanęli na wysokości zadania i uprzątnęli bałagan. Młodsze klasy postanowiły przy okazji poprzesadzać kwiaty.

 • ZIELONA SZKOŁA

       W dniach 13 –15.09.2021 r. uczniowie z klas II a, II b, III a oraz IV a wraz z wychowawcami wyjechali na Zieloną Szkołę do Kotliny Kłodzkiej.

       W  pierwszym dniu odwiedziliśmy   Minieuroland, w którym podziwialiśmy miniatury budowli znajdujących się w Kłodzku i jego okolicach oraz słynnych budowli z innych państw. Kolejną atrakcją były warsztaty modelarskie, podczas których wykonaliśmy elewacje kamieniczek. Naszą wizytę zakończyła gra terenowa.
      Drugi dzień rozpoczęliśmy od wyprawy w góry.  Błędne Skały czyli Skalny Labirynt znajdują się na stokach Skalniaka na wysokości 852 m, na pograniczu polsko-czeskim w Górach Stołowych, po których oprowadziła nas przewodniczka Pani Kasia, opowiadając mnóstwo interesujących historii.
  Aby troszkę się zregenerować po wędrówce zjechaliśmy do Kudowy-Zdroju, gdzie mogliśmy podziwiać piękny park i mieliśmy chwilkę czasu na lody i odpoczynek. Po obiedzie nasz przewodnik Pan Mateusz zabrał nas na spacer po Kłodzku, podczas którego zobaczyliśmy kamieniczki kłodzkie, lwią fontannę czy most gotycki. Nasz dzień zakończyło ognisko z kiełbaskami.

        W ostatni dzień Zielonej Szkoły zwiedzaliśmy twierdzę Srebrna Góra fort Donjon, a w nim m.in. podziemne kazamaty. Zobaczyliśmy działa oraz studnię wykutą w skale. Dowiedzieliśmy się również jak przebiegało życie i służba żołnierzy ponad dwieście lat temu.

   

 • LIST OD BURMISTRZA

 • Powitanie nowego roku szkolnego

  Kochani Uczniowie!Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciela i Pracownicy Obsługi i Administracji!

  Mam zaszczyt i przyjemność powitać wszystkich w rozpoczynającym się kolejnym roku szkolnym.

  Ponieważ  pandemia nie pozwala nam na wspólne spotkanie, dlatego „rozmawiam” z Wami w ten sposób.

  Drodzy Uczniowie cieszę się, że po kilku tygodniach zabawy, relaksu, spotkań z koleżankami i kolegami wracacie w mury naszej szkoły.  Mam nadzieję, że w pełni wypoczęliście, odzyskaliście siły i jesteście gotowi na kolejne miesiące nauki.

  Dla mnie każda uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego to niezwykle ważny moment. Zarówno Wy, Uczniowie, jak i My, Nauczyciele, przychodzimy tutaj z sercami pełnymi nadziei.  Chcemy, aby godziny spędzone w klasach tej szkoły pozwoliły Wam zgodnie ze słowami Williama Arthura Ward: "Ci, którzy zgubią się w drodze do szkoły, nigdy nie znajdą drogi przez życie" odnaleźć  swoją wymarzoną drogę i nią podążać.

  Drodzy Rodzice, jak zawsze liczę na owocną współpracę, a w tym trudnym czasie - na szczególne wsparcie. 

  Kochani, proszę  o odpowiedzialność i zrozumienie, o przestrzeganie regulaminów, procedur i  zaleceń. Tylko to sprawi, że nasza szkoła będzie miejscem bezpiecznym i 10 miesięcy rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2021/2022  będzie czasem wspólnie spędzonym w murach naszej szkoły.

  Witam! Miło Was widzieć!!!

   Dyrektor

  Wioletta Radecka-Weretko

   

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  Drodzy rodzice i uczniowie,

  ze względu na epidemię związaną z koronawirusem nie rozpoczniemy roku szkolnego wspólnym apelem, ale nie oznacza to, że się nie spotkacie tego dnia z wychowawcami. Inauguracja roku będzie wyglądała podobnie jak zakończenie.

  O godzinie 8.30 odbędzie się msza święta w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej, w której uczestniczą chętni uczniowie pod opieką rodzica/ opiekuna, a następnie spotkamy się w szkole.

  Na boisku szkolnym zostanie wyznaczona strefa, w której Państwo będą mogli zaparkować samochody oraz poczekać na dzieci.

  W drugiej strefie będzie wyznaczone miejsce dla uczniów każdej klasy i tam będą oczekiwać na przyjście swojego wychowawcy, który zabierze ich do klasy. W drugiej strefie nie mogą przebywać rodzice. Uczniowie muszą być obowiązkowo w maseczkach oraz wchodzą do szkoły bez rodziców. (z wyjątkiem uczniów klasy pierwszej). Prosimy pamiętać o zachowaniu dystansu.

  Harmonogram rozpoczęcia według klas:

  9.45 klasa I "a" ( z dzieckiem do szkoły będzie mógł wejść tylko JEDEN rodzic - obowiązkowa maseczka!)

  9.50 klasa II "a"

  9.55 klasa III "a"

  10.00 klasa III "b"

  10.05 klasa IV "a"

  10.10 klasa V "a"

  10.15 klasa VI "a"

  10.20 klasa VII  "a"

  10.25 klasa VII  "b"

  10.30 klasa VIII "a"

  Klasy wchodzą do szkoły wyznaczonymi drzwiami tj. klasa I "a", II "a", III "a" i VII "a" tzw. starym wejście, pozostałe nowym.

  Prosimy zabrać torby/reklamówki ponieważ większość uczniów otrzyma już podręczniki.

  Obowiązuje strój galowy! Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!

  Do zobaczenia 1 września !

 • Wakacyjna przerwa urlopowa sekretariatu

  W dniach od 19 lipca do 19 sierpnia 2021 r. z powodu urlopu sekretariat będzie nieczynny.

 • WAKACJE

  Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania.

  Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.

  Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

 • Idziemy do zoo zoo zoo

  Na ostatnią wycieczkę w tym roku szkolnym wybrały się klasy I-III, wybranym miejscem został Wrocław. Udało nam się zwiedzić wrocławskie muzeum wody - Hydropolis i to na co czekaliśmy najbradziej to wrocławskie ZOO. 

 • Dzień Sportu

  Tuż przed końcem roku szkolnego odbył się Dzień Sportu. Wszyscy dobrze się bawili i chętnie angażowali podczas różnego rodzaju konkurencji. Dziękujemy Pani Dyrektor za pyszne lody i napoje organizatorom za świetną organizację, a uczniom klasy siódmej i ósmej za opiekę nad młodszymi kolegami i koleżankami.

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny

  Fotorelacja ze Szkolnego Konkursu Ortograficznego „MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII 2021”

 • Uwaga Upały !

  Przed nami fala upałów, a dzieci tak jak i osoby starsze są najbardziej narażone na negatywne skutki. Prosimy o zapoznanie się z informacjami co powinno nas zaniepokoić.

 • Wycieczka do Warszawy

  Po kilkukrotnym przekładaniu terminu wycieczki udało się klasom IV-VIII wyjechać na Zieloną Szkołę do Warszawy. A oto kilka fotek z ich wyprawy.

 • Pożegnanie ...

  " Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Są słowa, które zawsze wywoływać będą morza łez i są osoby, na myśl o których, zawsze zasypie nas lawina wspomnień".

  Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego ucznia Piotra Piaseckiego.

  W naszych sercach trwać będziesz na zawsze .

  Łącząc się w bólu pragniemy złożyć wyrazy współczucia Rodzinie.

  Koleżanki, Koledzy oraz Grono Pedagogiczne

 • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne cz.2

  W czwartek, 10.06.2021 r. nasi uczniowie - Karolina Wróblewska (kl. 6 "a") i Miłosz Nolbrzak (kl. 7 "a") wzięli udział w konkursie recytatorskim Lubuskie Konfrontacje Artystyczne, organizowanym przez CAK w Krośnie Odrzańskim.

  Miło nam wszystkich poinformować, że do etapu powiatowego zakwalifikowała się Karolina Wróblewska.

  Gratulujemy obojgu uczestnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w najbliższym nam, lokalnym środowisku.

 • Lubuskie Konfrontacja Artystyczne

  Dziś i wczoraj uczniowie Jedyneczki wzięli udział w eliminacjach rejonowych Lubuskich Konfrontacji Artystycznych, które odbyły się w CAK Zamek. Naszą szkołę pierwszego dnia reprezentowali Aleksandra Hoppen oraz Szymon Ciebiera a w grupie drugiej Aleksandra Pietrołaj i Igor Narkun. Wszyscy zaprezentowali się rewelacyjnie, a szczególne gratulacje należą się Oli Pietrołaj i Igorowi, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu. Gratulujemy i życzymy powodzenia!!! Trzymamy jeszcze kciuki za kolejnych naszych uczniów, którzy dopiero jutro wybierają się na konkurs

 • Dzień Mamy 2021

  Dziś wyjątkowy Dzień dla wszystkich naszych Mam - Dzień Mamy Z tej okazji życzymy Wam wszystkiego, co najpiękniejsze i najlepsze, radosnych i pogodnych dni pełnych szczęścia i miłości. Aby każdy nadchodzący dzień był najwspanialszym dniem w życiu

  A tak pracowały dzieci przygotowując dla kochanych Mam upominki

 • Pasowanie na czytelnika

  W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej SP1 klasy 1 "a". 

 • W maju rządzą biblioteki!

   

  8 maja obchodzimy Święto Bibliotekarzy i Bibliotek, od tego dnia rozpoczyna się także Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który trwa aż do 15 maja 2021 r.

  Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek (Tydzień Bibliotek). Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

  Historia Programu nierozerwalnie związana jest z obecnością Polski w Unii Europejskiej. 1 maja 2004 r. doszło do największego rozszerzenia w historii UE – do wspólnoty wstąpiło 10 krajów, w tym Polska. Tydzień później pod hasłem bezpośrednio nawiązującym do akcesji – „Biblioteki w Europie były zawsze” odbył się I Tydzień Bibliotek.

  Z założenia każda edycja przebiega pod innym hasłem, którego wyboru dokonuje Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – pomysłodawca i koordynator akcji. W tym roku hasło brzmi – „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

 • Kolejny sukces !

  Z przyjemnością informujemy że w wojewódzkim konkursie astronomicznym Odkryjmy tajemnice wszechświata organizowanym przez: Instytut Astronomii im. Janusza Gila Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze oraz Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus, Nasza Paulina Romanowska za swoją pracę zdobyła I miejsce.

  GRATULACJE!!!

 • Laureaci

  W tym roku szkolnym możemy poszczycić się dwiema laureatkami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskie Kuratorium Oświaty.

  Weronika Śliwińska została laureatką konkursu z języka polskiego, a

  Lena Rola-Skibicka z języka niemieckiego. Gratulujemy!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
  ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
  66 - 600 Krosno Odrzańskie
 • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
  przedszkole tel. (68) 383 79 10

Galeria zdjęć