Dzisiaj, w bibliotece w Dąbiu, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w II edycji Konkursu Poetyckiego "Między rzekami powiatu". Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów oraz Pani Agnieszka Czekajło.
Ola Paś oraz Piotr Bereśniewicz z klasy 6a zajęli 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej, Sebastian Żukowski z klasy 7b wywalczył 2 miejsce oraz Pani Agnieszka - również 2 miejsce w kategorii dorosłych. Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia. Przemiła atmosfera, fascynujące opowieści Pani Danuty Anioł, pyszny poczęstunek i czytanie wierszy uczestników, to w wielkim skrócie nasze dzisiejsze spotkanie.
Aż trudno uwierzyć, że nasza włoska przygoda dobiegła końca. Ostatni dzień zaczęliśmy od wyjazdu na Monte Baldo - masyw górski, znajdujący się na wysokości 1760 m.n.p.m.
Wjazd gondolą na górę był nie lada atrakcją, szczególnie, że gondola podczas jazdy obracała się wokół własnej osi.
Na górze temperatury były raczej niewysokie, ale słońce nadrabiało wszystko. Widoki wynagrodziły nam zimno, które przywitało nas na zewnątrz.
Po powrocie do Malcesine udaliśmy się na spacer po mieście, a następnie promem przepłynęliśmy do miasteczka Limone Sul Garda.
Nasz trzeci dzień pobytu we Włoszech rozpoczęliśmy od wyprawy do Verony.
Piazza Bra, przejście pod żebrem, dziedziniec Julii, przejście marmurową ulicą - to atrakcje, które zachwycały nas w tym słynnym mieście.
Pogoda sprawiła, że pejzaże nabierały dodatkowego blasku, co widać na naszych pięknych zdjęciach. Czas wolny sprzyjał kupowaniu pamiątek, kosztowaniu włoskich przysmaków i podziwianiu Areny - starszej siostry rzymskiego Koloseum.
W drodze powrotnej podjechaliśmy pod Santuario della Madonna di Lourdes, przy którym rozciąga się piękny widok na panoramę Verony. W środku, natomiast, znajduje się ołtarz, który w rzeczywistości jest oknem, za którym widać figurę Matki Bożej, stojącą na zewnątrz.
Po pysznym śniadanku wyruszyliśmy na wycieczkę do Sirmione. I choć podróż zaczęła się krótkim deszczykiem, nie zraziło nas to, a pogoda nam to później wynagrodziła.
Pierwszym punktem była Castello Scaligero di Sirmione - dawna fortyfikacja obronna, a teraz jej ruiny. Piękne widoki z góry zapierały dech w piersiach. Następnie udaliśmy się na plażę blondynek, gdzie zażywaliśmy kąpieli słonecznych i wodnych. Nikomu nie przeszkadzały nawet kamienie w wodzie.
Po plaży mieliśmy czas wolny i możliwość zakupu pamiątek oraz pyszne gelato:-)
Mamy wielką radość podzielić się innym artystycznym sukcesem uczennicy naszej Jedynki.
Lena Lipińska z klasy IIIb reprezentowała nas w półfinałach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii "Piosenka".
Aby zaśpiewać w półfinale musiała otrzymać nominacje na 3 różnych szczeblach, a konkurencja była naprawdę ogromna!
Gratulujemy Lenie i czekamy na dalszą radość śpiewania w kolejnym roku szkolnym!
We wtorek, 2. czerwca, liczna reprezentacja artystów naszej szkoły wzięła udział w OSA 2026 (Otwarta Scena Amfiteatru). Bawiliśmy się przednio a na dodatek udało nam się zdobyć mnóstwo nagród i wyróżnień!
Oto i one:
Stypendium artystyczne w kwocie 200 zł:
Nela Bożęcka
Statuetki Złote Żądła:
Lena Sakowicz
Lena Bożęcka
Daniel Chmielak
Klub Prawie Teatralny "Inteligencja"
Zaproszenie do wystąpień na Dniach Miasta:
Nela Bożęcka
Lena Sakowicz
Daniel Chmielak
Liliana Hasiuk, Zuzanna Kulpa i Pola Nowak
Wczoraj, w godzinach wieczornych, wyruszyliśmy na wycieczkę szkolną do Włoch, nad jezioro Garda. Kilkunastogodzinny przejazd autokarem wprawdzie nas wymęczył, ale za to widoki wynagrodziły nam zmęczenie i niewygody.
We Włoszech zaczęliśmy dzień od pysznego śniadanka, a następnie ruszyliśmy do Cascate del Varone - wodospadu, który ukryty w skałach, robi ogromne wrażenie. Kolejnym punktem programu było nasze przywitanie z jeziorem Garda i spacer uliczkami Riva del Garda. Można było zakupić pierwsze pamiątki, zjeść regionalne dania i podziwiać widoki. Następnie udaliśmy się do hotelu, gdzie odpoczęliśmy, skorzystaliśmy z basenu i dzień zakończyliśmy pyszną obiadokolacją i mnóstwem wrażeń:-)
Przypominamy o zmianie przepisów, które dziś weszły w życie.