Szkoła

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22

  Serdecznie zapraszam wszystkich nauczycieli, uczniów wraz z rodzicami na uroczystość zakończenia roku szkolnego, która odbędzie się 24 czerwca 2022 r. w auli szkolnej o godz. 9.45. Msza święta w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 8.30.

  Obowiązuje jeden odjazd o godzinie 12:30 w kierunku: Brzózka, Nowy Raduszec, Stary Raduszec, Strumienno, Retno, Sarbia, Wężyska oraz odjazd o godzinie 13:05 w kierunku - Łochowice.

   

 • Dzień na sportowo

  Szkoła, która kształci najlepszych! Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośnie Odrzańskim.

  W dniu 21 czerwca  w naszej szkole odbył się "Dzień na sportowo", w którym udział wzięli uczniowie z wszystkich klas. Impreza została zorganizowana przy współpracy nauczycieli wychowania fizycznego oraz zaproszonych gości: HuFa Organizacja Imprez i żołnierzy  z Patrolu Saperskiego w Krośnie Odrzańskim, którym serdecznie dziękujemy. Były konkurencje sportowe, zamki dmuchane, szukanie wykrywaczem metalu słoiczków z cukierkami, darmowy popcorn i wata cukrowa. To był wspaniały dzień, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 • Paintball

  22 czerwca klasa 4 "a" udała się na paintball do Łochowic. Wycieczka została dofinansowana przez KPWK  za udziału uczniów w akcji "Czysta Odra". Paintball jest grą wymagającą od uczestników dużej sprawności fizycznej i orientacji w terenie. Po intensywnych zajęciach można było odpocząć i posilić się kiełbasą z ogniska.

 • Wycieczka do Poznania

  Wycieczka klas IV-VIII do Poznania stała się źródłem wiedzy i przyjemności w Rogalowym Muzeum dowiedzieliśmy się, jak wypiekać Marcinkowskie rogale. Z zainteresowaniem zwiedzaliśmy miasto, poznając ciekawe historie Poznania i oczywiście wizytą w Nowym Zoo.

 • Wycieczka klas I-III do DELI Parku.

  13 czerwca  odbyła się wycieczka do parku edukacji i rozrywki  - DELI Park w miejscowości Trzebaw, położonego na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego. Obiekt ten wyposażony jest w mnóstwo atrakcji. Znajduje się tu wiele wspaniałych atrakcji, takich jak: prehistoryczne zwierzęta, gigantyczne owady, interaktywne place zabaw, Park Miniatur, Mini Zoo, Mini Park Linowy, plac zabaw Krokodyl, kreatywna piaskownica oraz pierwsza w Polsce Podniebna Eko-Wioska! 

  Sprzyjająca pogoda pozwoliła dzieciom skorzystać z wielu atrakcji – zjeżdżalni, huśtawek, różnorodnych dmuchańców. Dla odważnych  była wspinaczka i spacer po ścieżce w Podniebnej Eko – Wiosce. Można powiedzieć, że jest to miejsce idealne do aktywnego wypoczynku i wspaniałej zabawy.

 • Spotkanie z aktorem

  13 czerwca odwiedził naszą szkołę aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Pan Lech Dyblik. Znany z takich seriali jak " Świat według Kiepskich" czy "Pierwsza miłość". Aktor spotkał się z uczniami klas V-VII w ramach autorskiego programu profilaktycznego. Na koniec spotkania uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie i zdobyć autograf aktora.

 • Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie

  Uczennice klasy Va Marcelina Kawa i Zuzia Nawrocka reprezentowały Nasza Szkołę w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie - "Bezpieczne wakacje z Lupo" organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Krośnie Odrzańskim.

  I - miejsce zdobyła Zuzia Nawrocka.

  Gratulujemy!

 • "Nawigacja w każdą pogodę"

  Miło jest nam poinformować, że nasz psycholog Wioleta Krygier zrealizowała pełen cykl badań i zajęć wychowawczo-profilaktycznych w ramach Szkolnej inicjatywy profilaktycznej Nawigacja w każdą pogodę, przyczyniając się do wzmocnienia kondycji psychicznej swoich uczniów osłabionej sytuacjami kryzysowymi (w tym skutkami pandemii COVID-19) a szkoła otrzymała CERTYFIKAT Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej.

 • Dyskoteka szkolna

   Z okazji Dnia Dziecka odbyła się dyskoteka. Jak widać na zdjęciach wszyscy dobrze się bawili.

   

   

   

 • "Kapelusz Pani Wrony"

  Klasa II "a" na zakończenie pracy z lekturą pt. "Kapelusz Pani Wrony" Danuty Parlak wykonała piękne, kolorowe i niepowtarzalne kapelusze.

 • Konkursy Przedmiotowe - podsumowanie

  Uczeń klasy VIII "a", Miłosz Nolbrzak, laureat Konkursu Przedmiotowego z języka pokskiego, uczestniczył dziś w uroczystym spotkaniu podsumowującym Konkursy przedmiotowe woj. lubuskiego 2021/22. Gala odbyła się w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Gratulacje i nagrody książkowe laureaci otrzymali z rąk Pani Ewy Rawy, Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz Pana Jarosława Skorulskiego, Naczelnika Wydziału Oświaty w Zielonej Górze. Ogromne gratulacje dla Miłosza i mamy

 • Dzień Patrona Szkoły

  Z okazji Dnia Patrona Naszej Szkoły w piątek odbył się Szkolny Festiwal Nauki. Uczniowie klas 7 i 8 pod opieką p. Anny Bożęckiej przygotowali doświadczenia, które młodsi koledzy oglądali z wielkim zaciekawieniem. Były to m. in. doświadczenia z ogniem - podpalanie ławki , ale spokojnie, nikomu krzywda się nie stałaOprócz podpalania ławki, było również podpalanie rąk ochotników z widowni, nawet nauczyciele zdobyli się na odwagę i dali się podpalić. Były erupcje wulkanów , a także tęcza w probówce , lampa lawa, badanie pH różnych produktów oraz zabawy z pieprzem. Po pokazie doświadczeń odbył się krótki quiz, który sprawdził jak uważnie uczniowie oglądali doświadczenia. Następnie chętni modele zaprezentowali interpretację stroju szalonego naukowca. Na korytarzu czekały jeszcze inne niespodzianki, takie jak zabawy z programowaniem robotów pod okiem p. Tomasza Urysia. Można było zrobić sobie zdjęcie wcielając się w postać Einsteina lub Marii Skłodowskiej - Curie. To piękne dzieło wykonała p. Gosia Timoszyk. Na tym nie koniec atrakcji, ponieważ w gabinecie przyrodniczym uczniowie mogli wykonywać samodzielnie doświadczenia z pokazu i wiele innych. Zapraszam do oglądania zdjęć

 • Spotkanie z podróżnikiem

  Mieliśmy przyjemność spotkać się w naszej szkole z autorem książek, Danielem Kocujem. Nasz gość przemierzył na własnoręcznie skonstruowanym rowerze trasę z Australii do...Szczecina!!! Właśnie o tej podróży napisał książkę, wzbogacając ją mnóstwem fotografii.

  Ponieważ jego niespokojny duch łaknął dzikiej przygody, na trasie przejazdu obok miejsc w pełni cywilizowanych znalazły się tereny niebezpieczne, mało uczęszczane, dzikie. Relacja z podróży przez Australię, Indonezję, Malezję, Tajlandię, Birmę oraz Indie jest szczegółowa, interesująca, oparta na osobistych przeżyciach Daniela Kocuja, pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych Zandera i Walijczyka Jacka. Tematem ich wspomnień są początki podróży, codzienne życie i praca, spotkania z ludźmi oraz nowe przyjaźnie, wybory, piękne krajobrazy, poszczególne odcinki trasy, trudne podjazdy (zwłaszcza podczas choroby) i niebezpieczne zjazdy, ekstremalne stany pogodowe, polowania oraz bliskie spotkania z drapieżnikami, poszukiwanie szafirów i źródeł wody, pozostawiająca wiele do życzenia opieka szpitalna, noclegi na cmentarzach, sztuka przetrwania, a także zaskakujące kubki smakowe lokalnych przysmaków i… narkotyki (nie bez powodu Tajlandia nazywana jest legendarną krainą opium).

  Dziennikarz Jakub Porada napisał o nim: „Do tej pory jedynie w filmie Forrest Gump zobaczyłem człowieka, dla którego normalnym było robienie rzeczy kosmicznych. Teraz widzę, że jest ich więcej. Zapamiętajcie to nazwisko, bo jeszcze takiego fajnego gościa nie mieliśmy w programie. Robi wrażenie!”

 • Akcja "Czysta Odra"

  W ramach międzynarodowej akcji "Czysta Odra"  klasa 4a wysprzątała brzeg rzeki Odry od strony Zamku Piastowskiego w kierunku miejscowości Gostchorze. Po pracy był czas na drugie śniadanie i wypoczynek.

 • Nakrętki dla Hubercika

  Dziś osobiście odwiedził nas Hubert - to chłopiec dla którego prowadzimy w szkole zbiórkę nakrętek, z których pieniądze przeznaczane są na jego rehabilitację. Ten 6 latek zaraża każdego uśmiechem i swoją energią Przy okazji odebrał kolejną partię zakrętek.

  Zbiórka trwa nadal, więc zachęcamy do przynoszenia ich do gabinetu nr 4. Warto pomagać bo być może za pewien czas Hubert odwiedzi nas na nogach- czego bardzo mu życzymy!

 • Wyniki konkursu przedmiotowego z języka polskiego

  Z ogromną radością dzielimy się wspaniałymi wynikami naszych uczniów. W konkursie przedmiotowym z języka polskiego laureatem został Miłosz Nolbrzak (tym samym jest zwolniony z pisania egzaminu, a szkoła zyskuje 100% punktów), zaś tytuł finalisty otrzymali: Agata Harasymowicz, Hanna Kuciewicz, Julia Lewandowska i Wojciech Pawłowski. Gratulacje i wielkie brawa.

 • Wycieczka klasy 3b do Lubuskiego Teatru

  Klasa 3b, wybrała się na wycieczkę do Zielonej Góry a ich celem był Lubuski Teatr. Obejrzeliśmy sztukę "Dziewczynka z zapałkami" oraz korzystając z wizyty w mieście odwiedziliśmy zielonogórski deptak. Mimo niesprzyjającej pogody wyjazd został przez dzieci zaliczony jako udany.

 • Kreatywne lekcje

  Kolejne kreatywne zajęcia z wykorzystaniem długopisów 3D . Nawet ósmakom się podobało.

 • Wizyta klasy 1a w sali "Ognik" w Zielonej Górze

  13 kwietnia klasa 1a wybrała się na wycieczkę do sali "Ognik" przy Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze . W specjalnie przygotowanych salach oraz imitacji lasu dzieci mogły dowiedzieć się jakie zagrożenia czekają w domu, pozornie bezpiecznym otoczeniu czy właśnie w lesie oraz dowiedziały się jak ich unikać. Wróciły z głowami pełnymi nowej praktycznej wiedzy!

 • Światowy Dzień Ziemi

  22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi, ustanowiony w celu przypominania jak ważne jest by dbać o naszą planetę i nasze najbliższe środowisko. I tak też zrobili uczniowie Jedyneczki. Przypomnieli sobie zasady dbania o przyrodę a następnie wzięli się do pracy. Młodsi uczniowie obsadzili szkolną rabatkę, a starsi zadbali o kwiaty w środku szkoły. Dziękujemy przy okazji rodzicom, za wsparcie naszej akcji "Kwiatki na okna i rabatki ".

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
  ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
  66 - 600 Krosno Odrzańskie
 • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
  przedszkole tel. (68) 383 79 10

Galeria zdjęć