Szkoła

 • 75-lecie Szkoły Podstawowej nr 1

  Podczas obchodów 75-lecia SP1 nasi szanowni goście obejrzeli część artystyczną uroczystości, zostali ugoszczeni przepysznymi słodkościami, które przygotowali wspaniali rodzice naszych uczniów. Za co serdecznie dziękujemy!

  Były wspomnienia, momenty wzruszeń i wyrazy uznania i szacunku dla pracy naszej Pani dyrektor Wioletty Radeckiej-Weretko.

  Był też ogromny i słodki tort.

  Poniżej fotorelacja.

 • 75-lecie Szkoły Podstawowej nr 1

  Po uroczystości z okazji 75-lecia Jedyneczki nasi uczniowie udali się do klas wraz z wychowawcami, gdzie czekały na nich słodkości. Następnie klasy 1-3 uczestniczyły w warsztatach "Kraina eksperymentów".

  Klasy 4-8 - w tym samym czasie - obejrzały dwie prezentacje: "Szkoła w liczbach" i "Ciekawostki o patronce Jedyneczki - Marii Skłodowskiej-Curie", na koniec rozwiązały quiz.

  Poniżej fotorelacja.

 • 75- lecie istnienia Szkoły Podstawowej nr 1 oraz nadanie nowego sztandaru szkoły

  30 kwietnia br. miała miejsce w naszej szkole niecodzienna uroczystość. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Krośnie Odrzańskim otrzymała nowy sztandar oraz ochodziła 75- lecie istnienia placówki. Msza św. w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej, ze starym sztandarem w asyście Pocztu Nauczycieli, rozpoczęła uroczystość, której dalsza część odbyła się na dziedzińcu szkoły.

  Po umocowaniu przez głównych fundatorów symbolicznych gwoździ na drzewcu i poświęceniu sztandaru przez księdza proboszcza, sztandar został przekazany przez Radę Rodziców Dyrektorowi szkoły, Pani Wioletcie Radeckiej- Weretko, a następnie Szkolnemu Pocztowi Sztandarowemu. Potem nastąpiło symboliczne przekazanie mocy przez stary sztandar nowemu. Życzenia i gratulacje popłynęły m.in. od Wojewody Lubuskiego Pana Marka Cebuli, Lubuskiego Kuratora Oświaty Pana Mariusza Biniewicza, Pełniącej Funkcje Burmistrza Pani Anny Mikołajczyk, Radnej Sejmiku Województwa Lubuskiego Pani Anny Chinalskiej, Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlk. Pani Małgorzaty Brodzińskiej.

  Wszystkim dostojnym gościom - przedstawicielom firm, zakładów i instytucji, dyrektorom szkół i przedszkoli, byłym nauczycielom, pracownikom oświaty, i absolwentom dziękujemy za uświetnienie swoją obecnością tej pięknej uroczystości.

  Szczególne podziękowania przekazujemy wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do otrzymania nowego sztandaru przez społeczność szkolną

 • Nagrody i dyplomy dla zwycięzców konkursów zorganizowanych z okazji 75-lecia Jedyneczki

  Dziś, 29 kwietnia wszyscy nasi uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą historii Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krośnie Odrzańskim. Uczestnicy konkursów związanych z naszym Świętem 75-lecia istnienia szkoły otrzymali dyplomy i upominki. Gratulujemy!

  Poniżej fotorelacja.

 • Akcja Czysta Odra

  26 kwietnia 2024 roku klasy 6a i 5b z SP1,  pod opieką wychowawców Pana Szymona Mazura i Pana Łukasza Kamerduły,  przyłączyły się  do „Akcji Czysta Odra 2024”. Akcję tą zapoczątkował ekolog, podróżnik Dominik Dobrowolski przy wsparciu  Credit Agricole Bank Polska, EFL - Wiedza i Biznesu oraz  KPWK w Krośnie Odrzańskim. To już trzeci rok, w którym wspólnie działamy na rzecz naszego środowiska i naszej rzeki. Tym razem młodzież z naszej szkoły podjęła się posprzątania kanału Odry w kierunku miejscowości Stary Raduszec i  Strumieno. Poniżej krótka fotorelacja z akcji.
  #AkcjaCzystaOdra #OdraNasŁączy #RzekiNasŁączą #BądźSzczodryDlaOdry #MniejPlastiku

 • Lapbooki klasy I "a" - "Moja szkoła dawniej i dziś"

  Już za kilka dni, w naszej szkole, odbędzie się uroczystość 75-lecia istnienia tej placówki. Wszyscy intensywnie przygotowują się do tego wydarzenia. Klasa 1A przygotowała lapbooki "Moja szkoła - dawniej i dziś", które możemy podziwiać poniżej:-)

 • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

  W tym tygodniu uczestniczyliśmy w Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych organizowanych przez CAK na Zamku w Krośnie Odrzańskim. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowała się Lena Jasinowska, uczennica klasy 7 "a". Wyróżnienia otrzymały Lena Sakowicz oraz Pola Ładowska, uczennice klasy III "a". Gratulujemy wszystkim naszym uczestnikom konkursu!!!

 • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

  W kwietniu nasi uczniowie godnie reprezentowali Jedyneczkę, biorąc udział w powiatowym
  Konkursie Recytatorskim. Dzieciaki były świetnie przygotowane! Gratulujemy z całego serducha! 

 • "Wiosną smacznie, zdrowo, kolorowo”

   

  Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na nadejście wiosny i wreszcie nadszedł ten dzień. W marcu uczniowie klasy I”a” rozpoczęli dzień pod hasłem „smacznie, zdrowo, kolorowo”. Najpierw było wspólne przygotowywanie i jedzenie drugiego śniadania, następnie pochód ze słomianymi kukłami wykonanymi przez dzieci i zabawy na świeżym powietrzu.

  Konkurs na najbardziej pożywne, najsmaczniejsze i estetycznie przygotowane śniadanie wygrały........wszystkie kanapki! Zaangażowanie było ogromne, a jak smakowało!

 • AKCJA CZYSTA ODRA

  26 kwietnia rusza trzecia edycja akcji "Czysta Odra" i po raz kolejny nasi uczniowie włączają się do akcji ! Jest to jedna z inicjatyw edukacyjno-ekologicznych zorganizowanych w ramach kampanii #mniejplastiku. To przedsięwzięcie zapoczątkował Dominik Dobrowolski— ekolog i kajakarz, który tego typu inicjatywami próbuje ratować nie tylko rzekę, ale i środowisko. Akcję Czysta Odra w Krośnie Odrzańskim koordynuje Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne. Sponsorami Akcji Czysta Odra są Bank Credit Agricole Polska oraz EFL – Wiedza i Biznes.

  #AkcjaCzystaOdra #OdraNasŁączy #RzekiNasŁączą #BądźSzczodryDlaOdry #MniejPlastiku

 • DZIEŃ WIOSNY

  W tym roku Dzień Wiosny obchodziliśmy inaczej niż zawsze - zorganizowaliśmy wiosenne porządki. Klasy 4-8 miały wyznaczony teren, który należało posprzątać. Uczniowie zamiatali, plewili i grabili liście, a po skończonej pracy każdy mógł zjeść kiełbaskę z grilla.

  Dodatkowo zebraliśmy mnóstwo kwiatów, które zostaną posadzone na skalniaku przed szkołą. Wszystkim uczniom, pracownikom szkoły oraz rodzicom dziękujemy za zaangażowanie

 • KAMPANIA POLA NADZIEI

  Kiedy wiosną zakwitają żonkile, to znak, że rozpoczyna się kampania Pola Nadziei. Przypomina ona o wielkiej akcji hospicyjnej na rzecz ludzi cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki. Jej symbolem jest żonkil - żółty kwiat nadziei.

  Celem akcji jest:

  szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla terminalnie chorych, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy.

  Jesienią sadzimy cebulki żonkili i to one tworzą nasze, Szkolne Pola Nadziei.

 • Czas pracy sekretariatu podczas wiosennej przerwy świątecznej

  Podczas wiosennej przerwy świątecznej tj. 28 marca i 2 kwietnia 2024 r. sekretariat czynny w godz. od 6.00 do 14.00.

  Uwaga! W dniu 29 marca 2024 r. sekretariat nieczynny.

 • Konkurs na rebus z hasłem propagującym zdrowy styl życia, bez uzależnień

  Nasza szkoła promuje zdrowy tryb życia, dlatego zgłosiliśmy naszą Jedyneczkę do konkursu na rebus z hasłem propagującym zdrowy styl życia, bez uzależnień. Organizatorem jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. i Powiatowe Stacje Sanitarno – Epidemiologiczne z terenu województwa lubuskiego.

  Szczegóły na plakatach poniżej.

 • Kiermasz taniej książki

 • Działalność charytatywna szkoły - akcja humanitarna

  Biblioteka szkolna zachęca do udziału w AKCJI HUMANITARNEJ, która niesie pomoc AFRYKAŃSKIM DZIECIOM.
  Zbieramy: szczoteczki do zębów, pasty do zębów, mydło (w kostkach!), zbieramy do kartonów! Kartony są ustawione we wszystkich klasach od klasy pierwszej po klasę ósmą.
  Nie zdajemy sobie sprawy, że nasze codzienne elementarne czynności (mycie zębów i rąk), które wykonujemy dla zdrowia i higieny są niedostępne dla wielu dzieci na Ziemi.
  Zawsze jest sposób, by pomóc, ulżyć drugiemu człowiekowi w jego niedoli. Nawet jeśli znajduje się się on tysiące kilometrów od nas.

  Nasza szkoła przyłączyła się do NASTĘPUJĄCYCH AKCJI HUMANITARNYCH:

  - Kup pan szczotkę

  - Podaj mydło

  Wspieramy Fundację Redemptoris.

  Razem możemy wiele!

 • LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI ORGANIZOWANY PRZEZ PRO ARTE EDYCJA 2024 r.

 • Święto Szkoły - aktywności dla naszych uczniów

 • Święto Szkoły - aktywności dla naszych uczniów

  AKTYWNOŚĆ TRZECIA

 • Patrol Saperski z jednostki w Krośnie Odrzańskim w Jedyneczce

  1. marca Jedyneczkę odwiedził Patrol Saperski z jednostki w Krośnie Odrzańskim. Podczas pogadanki przedstawili na czym dokładnie wygląda ich praca a także opowiedzieli co należy zrobić gdy znajdziemy jakiś niewybuch. Zaprezentowali uczniom również stroje w których często muszą pracować. Dziękujemy za wizytę!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
  ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
  66 - 600 Krosno Odrzańskie
 • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
  przedszkole tel. (68) 383 79 10
  w sprawach pilnych tel. 660 437 833 (dyrektor)

Galeria zdjęć