Szkoła

 • Przerwa urlopowa

  Uprzejmie informuję, że w dniach od 21 lipca do 18 sierpnia 2020 r. z powodu urlopu nieczynny będzie sekretariat Zespołu.

  Z poważaniem dyrektor Zespołu

  Wioletta Radecka- Weretko

 • Dla rodziców dzieci przedszkolnych

  Szanowni Państwo,

  wyjątkowy czas pandemii koronawirusa wymaga podejmowania nadzwyczajnych decyzji. Z myślą o Państwa komforcie, starając się przygotować dogodny harmonogram pracy przedszkoli w gminie Krosno Odrzańskie, informujemy, że również w sierpniu będzie możliwość skorzystania z opieki przedszkolnej.

  Mimo, że we wrześniu, na zebraniach w poszczególnych placówkach, wspólnie ustalono, że przerwa wakacyjna obowiązywać będzie właśnie w tym miesiącu, dzisiaj wiemy, że potrzeby rodziców uległy zmianie. Nasza reakcja nie mogła być inna jak tylko przygotowanie opieki, szczególnie dla dzieci rodziców pracujących. Dyżur będą pełnić Przedszkole nr 4 oraz Przedszkole w Osiecznicy (w każdej z placówek, zgodnie z wytycznymi, 16 miejsc).

  Uwaga! Aby skorzystać z opieki należy wypełnić deklarację (do pobrania na stronie www.krosnoodrzanskie.pl albo bezpośrednio w placówce) i złożyć w macierzystym przedszkolu do 15 lipca 2020 r. lub wysłać jej podpisany skan/zdjęcie na adres e-mail placówki.

  Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, pierwszeństwo w przyjęciu dziecka na dyżur wakacyjny będą mieli rodzice spełniający kryterium aktywności zawodowej.

  W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Dyrektorami poszczególnych Przedszkoli lub z Panią Jolantą Adułło-Hoffmann, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim,   tel. 68 410 97 80.

   

 • BEZPIECZNE WAKACJE

  Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa.

  Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi i wspólnie świetnie się bawią, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.

  Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

  1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.

  2. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.

  3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.

  4. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.

  5. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.

  6. Nie rozmawiaj z obcymi.

  7. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.

  8. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.

  9. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.

  10. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.

  11. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.

  12. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.

  13. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.

  14. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.

  15. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.

  16. W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza.

  17. Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.

  18. Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.

  19. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.

  20. Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.

  21. Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.

  22. Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.

  23. Nie rozpalaj ogniska w lesie.

  24. Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.

  25. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.

  Aby lepiej zapamiętać zasady bezpieczeństwa, na koniec przedstawiamy kilka z nich w bardziej humorystyczny sposób:

  1. Numer 112 znamy i w razie potrzeby go wybieramy.

  2. Jeśli kogoś nie znamy, na pewno z nim nie rozmawiamy.

  3. Gdy na plaży przebywamy, od mamy się nie oddalamy.

  4. W górach po szlaku chodzimy, wtedy nie zbłądzimy.

  5. Gdy na słońcu przebywamy, czapkę lub kapelusz zakładamy.

  Życzymy udanych wakacji!

 • Plan pracy bibiloteki

  Informuję, że pracę wznawia biblioteka, która czynna będzie od poniedziałku 1 czerwca 2020 r. już dla wszystkich uczniów klas I- III według planu:

  poniedziałek: 8.15- 15.45, piątek: 8.15- 15.45.

  UWAGA! Proszę o zapoznanie się z poniższą procedura dotycząca korzystania z księgozbioru:

  Procedura korzystania z biblioteki oraz kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w biblioteceZespołu Szkolno- PrzedszkolnegoW Krośnie Odrzańskim

  PODSTAWA PRAWNA:

  1. Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz.1239 ze zm.),3. Ustawa z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59 ze zm.),

  2. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 ze. zm.),

  3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19( Dz. U z 2020r. poz. 493),

  4. Rozporządzenia MEN z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzeniew sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59, oraz z 2020 r. poz. 322, 374 567),

  5. Wytyczne epidemiologiczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej dla szkół podstawowych – edukacja wczesnoszkolna z dnia 15 maja 2020 r.

  1. Cele procedury:

  1.1 Przestrzeganie zasad, warunków i trybu postępowania w zakresie bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID 19 i innych chorób zakaźnych.

  1.2 Określenie zakresu obowiązków postępowania i profilaktyki zdrowotnej w bibliotece Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Krośnie Odrzańskim.

  2. Zakres procedury:Praca biblioteki szkolnej.

  3. W bibliotece szkolnej:

  3.1 Uczniowie:a. mają obowiązek nosić maseczkę i rękawiczkib. przed wejściem do wypożyczalni dezynfekują ręcec. utrzymują dystans społeczny 1,5 m.3.2 W wypożyczalni przebywa nie więcej niż jeden uczeń pod opieką bibliotekarki: Moniki Nawrot.

  3.3 . Pozycje do wypożyczenia przynosi z półki bibliotekarka.

  3.4 Książki można zamawiać zdalnie, przez Librusa:a. w wiadomości należy podać: imię i nazwisko autora, tytuł książkib. zamawiający jest zobowiązany do podania swoich danych: imię, nazwisko, klasac. zamówienia należy przesyłać od wtorku do czwartkue. książki na odbiór czekać będą przez cztery dni, po tym czasie nieodebrane pozycje wrócą na półki.

  3. 5 Wypożyczający może mieć w wypożyczeniu trzy książki.

  3. 6 Oddane książki poddane zostają 7-dniowej kwarantannie w wyznaczonym do tego pomieszczeniu.

  3. 7 Wypożyczający nie dezynfekują wypożyczonych książek.

  Opracowanie: mgr Monika Nawrot

  Uzgodniono: 22.05.2020 r.

  Zatwierdził: Wioletta Radecka- Weretko

 • Ważna informacja dla rodziców dzieci przedszkolnych

   

  https://www.krosnoodrzanskie.pl/images/fronty/dzieci.png

  Szanowni Państwo!

  Dbając o bezpieczeństwo dzieci oraz Państwa, funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych
  w szkołach, żłobka i klubu dziecięcego na terenie Gminy Krosno Odrzańskie zostanie wznowione 25 maja 2020 r. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji. Pracujemy nad tym, by najmłodsi mieszkańcy naszej Gminy mogli spokojnie wrócić pod opiekę bardzo dobrze przygotowanych placówek oraz nauczycieli wychowania przedszkolnego. Obecnie weryfikujemy procedury sanitarne, dostosowujemy je do stanu epidemii, dokonujemy zakupu najlepszych środków ochronnych i higienicznych. W naszej Gminie nie odnotowano dotąd przypadku zachorowania na koronawirusa i zrobimy wszystko, by tak pozostało. Rozważyliśmy wszystkie argumenty, zarówno grona pedagogicznego, jak i rodziców. Podjęta decyzja w tym momencie jest najbardziej racjonalna
  i w największym stopniu chroni dzieci, ich rodziny oraz wszystkich mieszkańców. 

  Jednocześnie informujemy, ze zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 kwietnia 2020 r. w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID – 19 (Dz. U. 2020, poz. 790) istnieje możliwość skorzystania z tego zasiłku do dnia 24 maja 2020 r.

  ZARZĄDZENIE NR 5/2020

   

  Dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego

  w Krośnie Odrzańskim

  z dnia 05 maja 2020 r.

  w sprawie

   czasowego zawieszenia zajęć w Przedszkolu w Starym Raduszcu
  w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Krośnie Odrzańskim w związku  z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

   

  Na podstawie:

  - § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu
  z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r., Nr 6, poz. 69 z późn. zm.),
  -  § 4b pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410),

  -  § 14 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań  w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493), po uzyskaniu zgody organu prowadzącego     

   

  Zarządza się, co następuje:

   § 1.

  1. Zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Przedszkola w Starym Raduszcu w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Krośnie Odrzańskim w okresie od dnia 6 maja 2020 r. do dnia 24 maja 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

  2. W okresie czasowego zawieszenia zajęć, o którym mowa w ust. 1, zadania Przedszkola w Starym Raduszcu w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Krośnie Odrzańskim są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

  § 2.

  Zarządzenie podlega ogłoszeniu na stronie internetowej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Krośnie Odrzańskim oraz na tablicy ogłoszeń Przedszkola w Starym Raduszcu w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Krośnie Odrzańskim

  § 3.

  Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

  Wioletta Radecka- Weretko

   

 • Możliwość otwarcia przedszkola

  Szanowni Państwo!

  W związku z dopuszczeniem możliwości otwarcia przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach, żłobków i klubów dziecięcych prosimy o zgłoszenie potrzeby w zakresie opieki nad dziećmi
  w poszczególnych placówkach (telefonicznie lub mailowo). Jednocześnie zgodnie z wytycznymi
  w pierwszej kolejności z opieki będą mogły skorzystać dzieci, pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

  Zgłoszenia prosimy dokonać do 4 maja 2020 r. do godziny 15.00.

  Przypominam!!!

  nr telefonu do sekretariatu Zespołu: 68 383 51 78

  mail Zespołu: zsp@krosnoodrzanskie.pl

 • ZDALNE NAUCZANIE

  Drodzy uczniowie i rodzice!

  W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia zdrowia i życia, wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Edulacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dzisiaj rozpoczynamy tzw. KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ. Jest to inny sposób realizacji naszych obowiązków tj. przekazywania i zdobywania wiedzy, który będzie wymagał od nas wszystkich systematycznego kontaktu przez przede wszystkim LIBRUSA, a dodatkowo stronę internetową szkoły lub jej Facebook, a nawet adresów e-mailowych, samodzielnej pracy przy komputerze z zachowaniem zasad higieny (czyli to co robiliśmy przez ostatni tydzień z tym, że teraz będzie to Waszym i naszym codziennym obowiązkiem).

  Szczegóły:

  1. Lekcje rozpoczynają się o godz. 8.15 i realizowane są zgodnie z nowym planem umieszczonym w LIBRUSIE. W tym czasie nauczyciele udostępniają materiały do realizacji, uczniowie i rodzice mają możliwość konsultacji z nauczycielem.

  2. Treści nauczania i sposób ich realizacji nauczyciele przekazują danemu oddziałowi klasowemu poprzez wiadomości.

  3. Podstawą obecności ucznia podczas zajęć jest odebranie wiadomości w danym dniu.

  4. Nauczyciel wyznacza, które zadania, w jaki sposób i w jakim terminie mają być do Niego odesłane. Prace będą oceniane zgodnie z obowiązującym WSO.

  5. W przypadku braku technicznej możliwości kontaktu z przedmiotowcem (nie dotyczy chwilowego braku dostępu do Internetu) rodzic powiadamia dyrektora szkoły ( Tel. 660 437 833). Przedmiotowiec przygotowuje materiały nauczania w formie papierowej do odbioru przy wejściu do szkoły w każdy poniedziałek w godz. 9.00-12.00.

  RODZICÓW PROSIMY O SYSTEMATYCZNE MONITOROWANIE DZIECI W ICH PRACY I WSPARCIE

 • "Jak zorganizować miejsce do pracy ucznia w domu?"

  Pani Psycholog z naszej szkoły przygotowała również informację na temat organizacji miejsca pracy dla uczniów w domu.

  Zapraszamy do zapoznania się z treścią.

  Jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu?

  1. ORGANIZACJA I HIGIENA MIEJSCA PRACY Każdemu dziecku należy zapewnić w domu stałe miejsce do pracy, kącik, w którym mogłoby ono przechowywać swoje książki, zeszyty i przybory szkolne. Stół i krzesło powinny być dostosowane do wymiarów ciała ucznia. W "kąciku pracy" ucznia musi panować ład i porządek, czystość i estetyka. Jedno z podstawowych wskazań higieny dotyczy oświetlenia pokoju, w którym uczeń pracuje. Pokój ten powinien być jasny, światło zaś powinno padać z lewej strony pracującego u dzieci praworęcznych, a u leworęcznych odwrotnie. Należy przy tym pamiętać, że nie tylko słabe, ale jednocześnie jaskrawe światło jest szkodliwe, wywołuje zmęczenie wzroku, a przez to zmęczenie umysłowe.Dla zdrowia dziecka i wydajności jego pracy bardzo ważne jest oddychanie świeżym powietrzem. Należy wobec tego przyzwyczajać dzieci, aby przed rozpoczęciem pracy przewietrzały pokój (nie wietrzyć podczas pracy – dźwięki dochodzące z zewnątrz mogą rozpraszać dziecko).Samodzielna praca ucznia wymaga wysiłku umysłowego oraz napięcia woli i skupienia uwagi, w związku z czym nawet najlepiej zorganizowany "kącik pracy" i przestrzeganie zasad higieny nie przyczynią się same do podniesienia wydajności pracy ucznia, jeśli otoczenie domowe nie zapewni mu ciszy niezbędnej do nauki. Gwar w otoczeniu dziecka odrabiającego lekcje rozprasza uwagę, a niekiedy wręcz uniemożliwia mu skupienie uwagi i przygotowanie zadanej pracy. Dziecko w młodszym wieku szkolnym ma słabo wyrobioną koncentrację uwagi i jeżeli ją zakłócimy trudno mu się będzie na nowo wdrożyć do pracy.Ważne jest też ułożenie książki w stosunku do oczu. Książka nie powinna leżeć płasko na stole, aby przy czytaniu nie pochylać głowy.

  2. PLAN DNIA UCZNIA Duży wpływ na wyniki nauki domowej wywiera dzienny rozkład zajęć domowych ucznia. Jak wykazują badania, jedną z przyczyn niechęci do nauki oraz nieefektywnej nauki jest rozluźnienie dyscypliny i nieracjonalne wykorzystanie czasu. Z wielu przeróżnych zajęć uczniowie nie potrafią wybrać tego, co potrzebne, a odrzucić czynności drugorzędnych, nie mają oni odpowiednich nawyków pracy, które umożliwiłyby im pogodzenie obowiązków szkolnych i rodzinnych z wypoczynkiem i rozrywką. Z tego powodu szkolne i domowe obowiązki ucznia wymagają starannego uporządkowania.Pora nauki powinna być stała, co zazwyczaj ułatwia adaptację do pracy i zapobiega szkodliwemu pośpiechowi. Najodpowiedniejszą porą do nauki zdalnej są godziny dopołudniowe, przy czym najlepiej, aby dziecko rozpoczynało naukę o stałej porze, około godziny 8.00 - 9.00.

  3. PRZEBIEG NAUKI DOMOWEJ Przed przystąpieniem do nauki uczeń powinien wykonać pewne czynności wstępne: przewietrzyć pokój, pobrać i przejrzeć zlecone przez nauczycieli zadania i terminy ich wykonania, ustalić kolejność ich wykonania, przygotować i we właściwym porządku rozmieścić na stole potrzebne książki, zeszyty i przybory do pisania, rozplanować pracę w czasie i dopiero wówczas rozpocząć pracę nad wykonaniem tych zadań.Uczeń, przystępując do nauki, powinien zabierać się do najtrudniejszych i najważniejszych zadań. Zadania trudniejsze powinien przeplatać łatwiejszymi, pisemne-ustnymi. Zadane ćwiczenia należy wykonać w tym samym dniu, w którym uczeń czytał przygotowane przez nauczycieli materiały.Rodzic w miarę możliwości powinien czuwać nad prawidłowym przebiegiem pracy swego dziecka. Jeżeli dziecko nie potrafi zrozumieć danych treści, należy tak pokierować jego myśleniem, aby naprowadzić na prawidłową drogę, udzielić wskazówek. Nie należy podawać gotowych rozwiązań.W trakcie nauki domowej potrzebny jest odpoczynek, wskazane są krótkie przerwy, ale muszą być stosowane w odpowiednim momencie. Niech dziecko zakończy rozpoczętą pracę lub dojdzie do jakiegoś punktu i wtedy może zrobić sobie przerwę. Narastające zmęczenie zmniejsza koncentrację dziecka. Przerwy pozwalają na uporządkowanie przeczytanych informacji i powiązanie ich w logiczną całość. Przerwy w trakcie nauki nie mogą jednak być zbyt długie (10-15min.), aby dziecko nie zapomniało przez ten czas, czego się nauczyło. Z drugiej zaś strony nie należy zbyt długo uczyć się bez przerwy, gdyż zmęczenie powoduje gorsze i mniej trwałe przyswajanie wiadomości.Wieczorem, a zwłaszcza późną nocą uczeń pracuje ze wzmożonym wysiłkiem. Czas potrzebny na przyswojenie koniecznego materiału wydłuża się wskutek wadliwej pracy komórek mózgowych uczącego się.

  4. POMOC W NAUCE Pomoc rodziców powinna zasadniczo polegać na dopilnowaniu, aby dziecko uczyło się o ustalonej porze dnia oraz aby wiedziało, czego ma się uczyć. W przypadku młodszych lub mniej samodzielnych dzieci konieczne może być ściągnięcie materiałów ze strony szkoły. Jeśli jest to możliwe, dobrze jest wspólnie z dzieckiem ustalić plan wykonania zadań, a następnie kontrolować, czy dziecko ten plan realizuje, w tym czy pamięta o robieniu sobie przerw. Jeśli jednak uczeń nie rozumie czegoś lub mimo czynionych prób nie może sobie poradzić z jakimś zagadnieniem, trzeba mu pomóc. Nie należy jednak spieszyć się od razu z gotowym wyjaśnieniem, lecz raczej pokierować za pomocą pytań i poleceń jego rozumowaniem, czasem wskazać odpowiednią lekturę albo naprowadzić na właściwą drogę, tak aby uczeń sam znalazł rozwiązanie. Obowiązuje tu ogólna zasada wychowywania tak, aby dziecko nie szło na łatwiznę, lecz aby było wdrażane do podejmowania wysiłku oraz aby budziło i rozwijało w sobie inicjatywę , pomysłowość i samodzielność. Zasadę zaś dość często spotykanego wyręczania dziecka w jego pracy przez rodziców należy zastąpić zwyczajem odsyłania go do źródeł wiadomości. Jeśli dziecko zasadniczo nie ma problemów z nauką i jest samodzielne wystarczy kontrola wykonanej pracy (dobrze żeby samo poprosiło o sprawdzenie – to jego „interes”).Nie należy szczędzić dziecku pochwał za dobrze wykonaną pracę. Wystrzegać się trzeba natomiast rygorystycznych nakazów i gróźb. Zbytni rygor i despotyczne dyrygowanie dzieckiem hamuje rozwój jego samodzielności, utrudniając mu tym samym naukę. Jednocześnie należy pogodzić się z tym, że dziecko nie pojmuje nauki jako najciekawszego i najprzyjemniejszego spędzania czasu. Rodzic powinien mu wytłumaczyć, że chociaż nauka nie jest tak przyjemna jak gry komputerowe, jest jego obowiązkiem, a dodatkowo jest konieczna dla jego dalszego rozwoju.Komfortowe warunki domowe nie zapewnią dziecku sukcesu w nauce, jeżeli rodzice są obojętni lub mają lekceważący stosunek do szkoły, nauczycieli czy nauki dziecka. Dzieciom w młodszym wieku szkolnym pomoc rodziców w odrabianiu prac domowych daje poczucie bezpieczeństwa, radości, zadowolenia, kształtuje się ogromna więź uczuciowa. Dziecko wyrastające w atmosferze miłości, poszanowania dla nauki i wysiłku w nauce utwierdzi się w przekonaniu, że nauka jest ważna i potrzebna. Rodzic poprzez zainteresowanie nauką dziecka, kontrole, rozmowy, objaśnianie problemów, wyrabia stosunek systematyczności, pilność i sumienność. Pozytywne nastawienie, mówienie o nauce spokojnie i z entuzjazmem wpływa na efektywność wyników w nauce.

  mgr Wioleta Krygier

  Opracowano na podstawie: „Nauka domowa ucznia - referat dla rodziców” K. Sałańskiej (https://www.edukacja.edux.pl/p-31540-nauka-domowa-ucznia-re…)

   

   

 • Informacje dla rodziców

  Drodzy Rodzice i Uczniowie !Przesyłamy wam garść informacji ,które pomogą podczas tej niezwykłej sytuacji w której się znaleźliśmy.

  W załączonych plikach znajdziecie informacje o tym, jak:1. Motywować dzieci do nauki2. Jak organizować dzieciom warunki do pracy w domu?3. Co oznacza hasło "Bezpieczny internet"?

  Polecamy również stronę, na której znajdują się filmiki jak korzystać z internetu. Są to filmiki i dla dzieci i młodzieży.

  https://www.saferinternet.pl/…/zostan-znajomym-swojego-dzie…

   

 • Rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych na rok szkolny 2020/2021

  UWAGA! UWAGA! 17 lutego rozpoczynamy rekrutację do Przedszkola w Starym Raduszcu i Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Krośnie Odrzańskim. Wszystkie niezbędne dokumenty w zakładce REKRUTACJA

 • Przerwa urlopowa

  Informuję, że w pierwszym tygodniu ferii tj. od 27 do 31 stycznia 2020 r. sekretariat szkoły będzie nieczynny z powodu przerwy urlopowej.

  Z poważaniem dyrektor Zespołu

 • WOŚP

  Jak co roku zaangażowaliśmy się w pomoc dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorząd Uczniowski przekazał 100 zł, aby wesprzeć tegoroczny cel. 

 • Świąteczne przedstawienie

  W klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie klasy VII "a" . Wystąpili przed uczniami w przedstawieniu, które przypomniało co jest najważniejsze w życiu, i jakimi wartościami warto się kierować. 

 • Koncert Mikołajkowy

  6 grudnia klasy I-III wybrały się do Filharmonii Zielonogórskiej na koncert przygotowany specjalnie dla dzieci. Podczas koncertu mogliśmy wysłuchać wersji orkiestrowej piosenek ze znanych bajek takich jak Kraina Lodu, Jak wytresować smoka czy filmu Piraci z Karaibów. Dzieci były zachwycone 🚌🎶🎻🎹🎷🎺🎵

 • Dzień Misia

  Proszę państwa, oto miśDzień Misia w klasach I-III, jak co roku upłynął w przyjemnej i miłej atmosferze, przeplatanej wesołą zabawą i nauką. Naszym gościem był Pan Cezary Żmijewski, skarbnica wiedzy i ciekawostek o zwierzętach (i nie tylko), który interesująco opowiadał dzieciom o misiach, niedźwiadkach i niedźwiedziach. Uczniowie wspólnie przygotowali i zjedli drugie śniadanie, czyli bułkę z miodem (lub co kto lubi(). Rodzice zadbali o to, by nie zabrakło pysznego ciasta i maskotek dla małych i dużych.

  „Zawsze będziemy przytulać misie, krzywdy im zrobić nie damy” – obiecały dzieci.

 • Klasa V "a" z wizytą w schronisku dla zwierząt

  W dniu wczorajszym klasa V "a" wraz z wychowawcą panem Marcinem Leńczukiem wybrała się do schroniska dla zwierząt w Osiecznicy. Zawieźli podarki zakupione z klasowego kiermaszu ciast oraz rzeczy przekazane przez Samorząd Uczniowski. Postanowili zrobić takie Mikołajki dla psiaków :) Oczywiście nie mogło zabraknąć czochrania no i spacer był rzecz jasna obowiązkowy 👏🐶🐕🍗🎁

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  W biblitece szkolnej już są nowe książki, całe mnóstwo książek! Każdy znajdzie coś ciekawego, bez względu na wiek i upodobania - taką mamy rozmaitość tematyki i gatunków.Książki pachną jeszcze farbą drukarską.Wkrótce gotowe będą do wypożyczenia!

  Takie wieelkie zakupy możliwe były dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa.

 • Dyskoteka Andrzejkowa

  Jak zawsze było dużo śmiechu i zabawy. Wróżby, taniec z balonem i tańczące krzesła. Każdy wyszedł z usmiechem na twarzy.

 • "W Krośnie segregujemy radośnie"

  Uczniowie Jedyneczki zaangażowali się w akcję  "W Krośnie segregujemy radośnie" . Zadaniem, które trzeba było wykonań była zbiórka jak największej ilości puszek aluminiowych. Mimo, iż jako szkoła zostalismy pokonani to w kategorii indywidualnej, nagrodę odebrała Maja Kuprynowicz z klasy V "a". Gratulujemy nowego roweru ! Brawo ! 

 • Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

  12 listopada uczniowie klasy III"a" kolejny raz wspólnie przygotowali i zjedli drugie śniadanie w szkole. Nic tak nie smakuje jak własnoręcznie przygotowany posiłek. A do tego w doborowym towarzystwie!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
  ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
  66 - 600 Krosno Odrzańskie
 • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
  przedszkole tel. (68) 383 79 10

Galeria zdjęć