Szkoła

 • Dzień Chłopaka na sportowo

  W dniu 26.09. 2022r.  klasy IVa, Va i VIa  wraz z wychowawcami odwiedziły Centrum Sportu i Zabawy "Zajawka" w Zielonej Górze. Młodzież wykazała się niezwykłymi, wręcz akrobatycznymi umiejętnościami. Natomiast w dniu 30.09.2022r. klasy IVb i Va brały udział w wycieczce na basen do Świebodzina, gdzie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności pływackie. W obu przypadkach był to niezwykły, aktywnie spędzony czas.

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Głośne czytanie ma same zalety wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole.

  Uczniowie Jedyneczki z klas 1-3 również wzięli udział w tym wydarzeniu. Tego dnia dzieciom czytała Pani Dyrektor a także uczniowie z klasy drugiej.

  Wierzymy, że udział w takich akcjach zachęci najmłodszych do czytania!

 • Dyskoteka szkolna

  W dniu 29.09.2022r. w Naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Głównym organizatorem imprezy była klasa VIIIb wraz z wychowawcą. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

 • Kasztanobranie

  Jak co roku organizujemy akcję zbierania kasztanów. Zachęcamy do spacerów z dziećmi (w lesie, na działce, przy drodze, ..., wszędzie gdzie rosną ksztanowce).

  Zapraszamy do włączenia się w akcję i przynoszenia kasztanów do szkoły.

  Całkowity dochód ze sprzedaży kasztanów zostanie przeznaczony na cele Rady Rodziców, a klasy które zbiorą ich najwiecej otrzymają nagrody.

 • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

                                              Drodzy uczniowie i rodzice !!!

  Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
  Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

  W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

   

  ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

   

   Termin Akcji:19 września- 17 października 2022 r.
   

  Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

  Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

  Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

  e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

   

  ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP. 

  NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

 • Narodowe Czytanie

  Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do Narodowego Czytania, cyklicznego programu ministerstwa edukacji promującego polską literaturę. Klasy 6-8 zebrały się w auli i obejrzały prezentację poświęconą A. Mickiewiczowi. Znalazły się w niej m.in. piękne recytacje wybranych utworów poety. Na szczególną uwagę zasługuje interpretacja głosowa "Do M..." w wykonaniu Marka Kondrata, której towarzyszy współgrająca z tekstem animacja i muzyka. Warta uwagi jest także inscenizacja "Świtezianki" i animacja do tekstu "Pani Twardowska".

  Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

  Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do Narodowego Czytania, cyklicznego programu ministerstwa edukacji promującego polską literaturę. Klasy 6-8 zebrały się w auli i obejrzały prezentację poświęconą A. Mickiewiczowi. Znalazły się w niej m.in. piękne recytacje wybranych utworów poety. Na szczególną uwagę zasługuje interpretacja głosowa "Do M..." w wykonaniu Marka Kondrata, której towarzyszy współgrająca z tekstem animacja i muzyka. Warta uwagi jest także inscenizacja "Świtezianki" i animacja do tekstu "Pani Twardowska".

  Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

 • Godziny odjazdów autobusów szkolnych

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Uwaga, Drodzy Uczniowie i Rodzice!

  Podajemy informacje o rozpoczęciu roku szkolnego!!!

  *8.30 msza święta w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej

  *kl. I-III, godz. 9.45 uroczysty apel w auli, potem spotkanie z wychowawcami w gabinetach

  *kl. IV-VIII,godz.9.45 spotkanie z wychowawcami w gabinetach, potem uroczysty apel w auli.

  Do zobaczenia 1 września br. i powodzenia w nowym roku szkolnym!!!

 • Godziny pracy

  Szkoła oraz Sekretariat Zespołu czynny w godz. 6:00-14:00, a zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 16/2022 z dnia 4 lipca 2022 r. sekretariat w dni upalne pracuje w godz. 6:00-12:00.

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22

  Serdecznie zapraszam wszystkich nauczycieli, uczniów wraz z rodzicami na uroczystość zakończenia roku szkolnego, która odbędzie się 24 czerwca 2022 r. w auli szkolnej o godz. 9.45. Msza święta w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 8.30.

  Obowiązuje jeden odjazd o godzinie 12:30 w kierunku: Brzózka, Nowy Raduszec, Stary Raduszec, Strumienno, Retno, Sarbia, Wężyska oraz odjazd o godzinie 13:05 w kierunku - Łochowice.

   

 • Dzień na sportowo

  Szkoła, która kształci najlepszych! Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośnie Odrzańskim.

  W dniu 21 czerwca  w naszej szkole odbył się "Dzień na sportowo", w którym udział wzięli uczniowie z wszystkich klas. Impreza została zorganizowana przy współpracy nauczycieli wychowania fizycznego oraz zaproszonych gości: HuFa Organizacja Imprez i żołnierzy  z Patrolu Saperskiego w Krośnie Odrzańskim, którym serdecznie dziękujemy. Były konkurencje sportowe, zamki dmuchane, szukanie wykrywaczem metalu słoiczków z cukierkami, darmowy popcorn i wata cukrowa. To był wspaniały dzień, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 • Paintball

  22 czerwca klasa 4 "a" udała się na paintball do Łochowic. Wycieczka została dofinansowana przez KPWK  za udziału uczniów w akcji "Czysta Odra". Paintball jest grą wymagającą od uczestników dużej sprawności fizycznej i orientacji w terenie. Po intensywnych zajęciach można było odpocząć i posilić się kiełbasą z ogniska.

 • Wycieczka do Poznania

  Wycieczka klas IV-VIII do Poznania stała się źródłem wiedzy i przyjemności w Rogalowym Muzeum dowiedzieliśmy się, jak wypiekać Marcinkowskie rogale. Z zainteresowaniem zwiedzaliśmy miasto, poznając ciekawe historie Poznania i oczywiście wizytą w Nowym Zoo.

 • Wycieczka klas I-III do DELI Parku.

  13 czerwca  odbyła się wycieczka do parku edukacji i rozrywki  - DELI Park w miejscowości Trzebaw, położonego na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego. Obiekt ten wyposażony jest w mnóstwo atrakcji. Znajduje się tu wiele wspaniałych atrakcji, takich jak: prehistoryczne zwierzęta, gigantyczne owady, interaktywne place zabaw, Park Miniatur, Mini Zoo, Mini Park Linowy, plac zabaw Krokodyl, kreatywna piaskownica oraz pierwsza w Polsce Podniebna Eko-Wioska! 

  Sprzyjająca pogoda pozwoliła dzieciom skorzystać z wielu atrakcji – zjeżdżalni, huśtawek, różnorodnych dmuchańców. Dla odważnych  była wspinaczka i spacer po ścieżce w Podniebnej Eko – Wiosce. Można powiedzieć, że jest to miejsce idealne do aktywnego wypoczynku i wspaniałej zabawy.

 • Spotkanie z aktorem

  13 czerwca odwiedził naszą szkołę aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Pan Lech Dyblik. Znany z takich seriali jak " Świat według Kiepskich" czy "Pierwsza miłość". Aktor spotkał się z uczniami klas V-VII w ramach autorskiego programu profilaktycznego. Na koniec spotkania uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie i zdobyć autograf aktora.

 • Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie

  Uczennice klasy Va Marcelina Kawa i Zuzia Nawrocka reprezentowały Nasza Szkołę w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie - "Bezpieczne wakacje z Lupo" organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Krośnie Odrzańskim.

  I - miejsce zdobyła Zuzia Nawrocka.

  Gratulujemy!

 • "Nawigacja w każdą pogodę"

  Miło jest nam poinformować, że nasz psycholog Wioleta Krygier zrealizowała pełen cykl badań i zajęć wychowawczo-profilaktycznych w ramach Szkolnej inicjatywy profilaktycznej Nawigacja w każdą pogodę, przyczyniając się do wzmocnienia kondycji psychicznej swoich uczniów osłabionej sytuacjami kryzysowymi (w tym skutkami pandemii COVID-19) a szkoła otrzymała CERTYFIKAT Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej.

 • Dyskoteka szkolna

   Z okazji Dnia Dziecka odbyła się dyskoteka. Jak widać na zdjęciach wszyscy dobrze się bawili.

   

   

   

 • "Kapelusz Pani Wrony"

  Klasa II "a" na zakończenie pracy z lekturą pt. "Kapelusz Pani Wrony" Danuty Parlak wykonała piękne, kolorowe i niepowtarzalne kapelusze.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
  ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
  66 - 600 Krosno Odrzańskie
 • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
  przedszkole tel. (68) 383 79 10
  w sprawach pilnych tel. 660 437 833 (dyrektor)

Galeria zdjęć