• Roboty

Przyszli konstruktorzy robotów z III "a"

• Zamczyska, zamki i zameczki

Zamczyska, zamki i zameczki wykonane przez pierwszoklasistów w ramach tematyki „Poznajemy historię naszego miasta”. Zamki bardzo spodobały się naszym myszkom, zwłaszcza że pełno w nich zwodzonych mostów, wieżyczek, tajemnych przejść i innych niespodzianek. A oto prace( kto wie?) może przyszłych architektów.

• Stop uzależnieniom

Uczniowie klasy 4 na lekcji przyrody dotyczącej uzależnień wykonywali plakaty.

• Wielkanocne życzenia

• Z wizytą w Zamku Piastowskim

Poznajemy historię Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim i krośnieńskie legendy.

• Calineczka

Prace plastyczne klasy I a

„…w środku kwiatu siedziała na zielonym słupku maleńka dziewczynka, śliczna i delikatna. Miała nie więcej niż cal wysokości i dlatego nazwano ją Calineczką. Pięknie polakierowana łupina włoskiego orzecha służyła jej za kołyskę, płatki fiołków zastępowały materac, a płatek róży - kołdrę…”

• Lektura

Klasa 2 "b" w tym tygodniu omawiała lekturę "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyny Bednarek. Rozpoczęliśmy od wykonania lapbooka, potem wykonaliśmy własne skarpetki a skończyliśmy wymyślając ich nowe i jeszcze bardziej niesamowite przygody. A oto efekty naszej pracy:

• "Hu hu ha, zima wcale nie jest zła!"

Zanim na dobre rozpadał się śnieg, pierwszoklasiści wykonali instrumenty perkusyjne, a wszystkiemu przyglądał się Yeti. A gdy już pojawił się śnieg udało nam się czasem wykorzystać jego urok.

• Modele płuc

Uczniowie klasy 4"a" na lekcji przyrody dotyczącej układu oddechowego wykonywali modele płuc z butelki.

• Bal przebierańców 2021 r.

11 lutego w klasach 1-3 odbyły się bale przebierańców. Tego dnia na szkolnych korytarzach można było spotkać i piękne księżniczki jak i żołnierzy czy pilotów samolotów Każde przebranie było wyjątkowe, a oto galeria zdjęć z tego dnia:

• Modele stawonogów

Przedstawiamy Wam galerię prac uczniów klasy VI "a". Ich zadaniem było wykonanie modelu stawonoga (owada, pajęczaka lub skorupiaka). Niektóre są naprawdę realistyczne

• 1 %

Już za chwilkę będzie można złożyć rozliczenie podatku, dlatego zachęcamy do wsparcia Jedyneczki i podarowanie jej 1% (to nic Państwa nie kosztuje, a jedynie odzyskamy od skarbu państwa to, co dawno było z Państwa zarobków zabrane).

Wystarczy podczas wypełniania formularza PIT:: - wpisać KRS: 0000270261 oraz

- cel szczegółowy: SP1 KROSNO ODRZAŃSKIE 917.

Za dobre chęci z góry BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

• Rekrutacja do przedszkoli i szkół

15 lutego 2021 roku rozpoczynamy rekrutację do przedszkoli i szkół podstawowych gminy Krosno Odrzańskie na nowy rok szkolny 2021/2022 . Wszystkie wymagne dokumenty znajduja się na naszej stronie w zakładce REKRUTACJA.

ZAPRASZAMY!!!

• 100% Frekwencja

Miło nam poinformować o uczniach, którzy w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021 uzyskali 100% frekwencję , są to:

- Piotr Bereśniewicz- Klasa I „a”,

- Małgorzata Dębska- Klasa II „a”,

- Julia Chorobińska, Zofia Kieszkowska, Lena Kozłów, Szymon Tumiński- Klasa II „b”,

- Kinga Kozłów, Kornelia Mazurek, Lena Wakuła, Rafał Myśliwiec- Klasa III „a”

- Jakub Jankowiak, Lena Jasinowska, Aleksandra Pietrołaj, Marcel Niedźwiecki- Klasa IV „a”

- Julia Lewandowska, Katia Winkowska Klasa VII "a"

- Weronika Śliwińska- Klasa VIII "a"

GRATULUJEMY !

• Dzień Babci i Dziadka

Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie w tym roku nie mogliśmy niestety zaprosić was do Jedyneczki i wspólnie świętować Dnia Babci i Dziadka ale pamiętamy o was życząc dużo zdrowia, spokoju i samych pięknych chwil.

Z okazji waszych świąt przygotowaliśmy dla was filmik niespodziankę dzięki któremu dowiecie się za co tak bardzo kochają was wasze wnuki

Miłego oglądania

• Zarządzenie w sprawie zawieszenia funkcjonowania Przedszkola

• Kartki świąteczne

Już za moment, już za chwilkę rozstaniemy się na dosyć długą przerwę świąteczno- zimową Kończąc ten nietypowy rok uczniowie klas I-III wykonali kartki świąteczne oraz kartki zimowe z życzeniami bezpiecznych ferii, abyśmy wszyscy cali i zdrowi powrócili w nowym roku do szkoły A oto jakie talenty mamy w "Jedyneczce" :

• Modele komórek

Jak co roku uczniowie klasy piątej wykonują modele komórek. W tym roku wystawy modeli na korytarzu szkolnym nie będzie, dlatego możecie podziwiać dzieła Waszych kolegów i koleżanek tutaj. Prace wykonali Tosia, Igor, Nikolas, Wiktoria i Marcin z klasy 5a. Modele przedstawiają komórkę zwierzęcą

• Zaczarowana zagroda

Klasa II B przy okazji omawiania lektury pt. "Zaczarowana zagroda" wyczarowała takie oto pingwinki

• Mikołajki

Grudzień to miesiąc prezentów i radosnych niespodzianek, a pierwszą okazją do obdarowywania bliskich są oczywiście mikołajki. Dzień 6 grudnia jest dla Świętego Mikołaja próbą generalną przed wigilijnym wieczorem.

Mikołajki celebruje się nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach. Nie wszędzie jednak to grudniowe święto obchodzone jest tak samo. Pod względem zwyczajów najbliżej nam do Czech i Słowacji, gdzie Mikołaja także wita się 6 grudnia. W USA dzieci wyczekują Mikołaja w pierwszą niedzielę adwentową. Na upominki dzieci przygotowują wtedy specjalne skarpety, do których chowają listy z życzeniami.

W Niemczech początek grudnia to okazja dla Mikołaja, żeby sprawdzić, jak sprawują się małe urwisy. Dziadek z białą brodą wędruje od domu do domu z wielką księgą, w której sporządza notatki na temat zachowania każdego malca.

Co ciekawe, w niektórych krajach Świętego Mikołaja zastępują inne baśniowe postacie. W Szwecji od dawna w tej roli występuje skrzat Jultomte, we Włoszech wiedźma Befana, we Francji Pere Noel.

Ta niezwykła różnorodność mikołajkowych zwyczajów może nieco zdumiewać, ale z drugiej strony wyjaśnia, jakim cudem Mikołaj jest w stanie obdarować upominkiem wszystkie dzieci na całym świecie.

Mamy nadzieję, że będzie to dla was wyjątkowy dzień !

strona:

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim