Szkoła

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny

  Jesteśmy już po Szkolnym Konkursie Ortograficznym, w którym wyłonieni zostali Mistrzowie poszczególnych klas I- VIII . W Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, organizowanym tradycyjnie w naszej szkole, będą walczyć w czerwcu w kategorii klas II- VIII.

  Gratulujemy i życzymy wszystkim powodzenia.

 • Dzień Mamy

  Wszystkim Mamom moc uścisków oraz najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności i wielu powodów do radości.

  A oto jak widzą swoje mamy uczniowie klasy trzeciej. Poniżej krótka prezentacja.

 • Egzamin ósmoklasisty 2023

  Drodzy Ósmoklasiści! Powodzenia na egzaminach. Będziemy trzymać kciuki.

 • "odZYSKaj - wykorzystaj"

  Nasi szkolni ekolodzy z klas 1-3 w ramach konkursu “odZYSKaj – wykorzystaj” przygotowali wspaniałe, kreatywne rzeźby z surowców wtórnych. Zwracamy się z prośbą o pełną mobilizację wszystkich uczniów, rodziców i przyjaciół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krośnie Odrzańskim. Niedługo ruszy głosowanie na prace naszych małych artystów. Teraz prezentujemy efekty wielogodzinnych procesów twórczych.

  Dla szkoły, która zwycięży w konkursie „odZYSkaj wykorzystaj” firma ZUO Internatio oraz Fundacja Sireco przygotowała edukacyjne kosze do segregacji odpadów oraz upominki dla uczniów zwycięskiej klasy.

 • Język polski wcale nie musi być nudny...

  Czwartoklasiści z naszej szkoły, na kilka lekcji przenieśli się do świata bohaterów lektur: "Akademii Pana Kleksa" i "Pinokia".

  Była lekcja kleksografii, było opowiadanie przygód, które później ilustrowali - no i oczywiście - tworzenie figurek drewnianego pajacyka czy makiet akademii. Nauka, ale też dużo kreatywności i zabawy

  A jakie efekty - zobaczcie sami

 • Dzień Dobrych Uczynków

  19 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. Tego dnia uczniowie klas I- VII realizowali dobre uczynki. Wśród miłych uczynków znalazły się: podarowanie komuś serca z papieru lub laurki, szczere podziękowanie komuś za wszystko co robi, sprzątanie terenu przyszkolnego, zorganizowanie dla młodszych kolegów i koleżanek wspólnych zabaw oraz życzenie komuś spotkanemu „Miłego dnia”. Nad przebiegiem wydarzenia czuwała pani pedagog i wychowawcy.

  Każdy z nas może codziennie zrobić dobry uczynek, który sprawi, że ktoś poczuje się lepiej. Nie muszą to być wielkie rzeczy, mogą to być proste gesty, np. uśmiechnięcie się do kogoś smutnego czy zapytanie sąsiada o samopoczucie. Pamiętajmy, że dobro powraca!

 • "Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania"

  12 maja, 4 uczennice naszej szkoły: Zosia Kuciewicz i Lena Musiał z klasy 3a oraz Antonia Grzegorska z 4a i Zosia Kieszkowska z 4b, wzięły udział w konkursie organizowanym przez Mediatekę - "Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania". Dziewczyny pięknie się zaprezentowały, a Antonia Grzegorska otrzymała wyróżnienie

  Wszystkim serdecznie gratulujemy

 • Olimpiada Segregacji

  12 maja uczniowie z klasy 5a  wybrali się na PSZOK w Krośnie Odrzańskim, gdzie rywalizowali  w "Olimpiadzie Segregacji" z uczniami ze   Szkoły Podstawowej z Wężysk.  Emocji nie brakowało, a po zaciętej walce w duchu fair play minimalnie lepsi okazali się uczniowie z Wężysk. Dziękujemy pracownikom KPWK w Krośnie Odrzańskim za zaproszenie do udziału ww. wydarzeniu oraz za przekazanie cennych informacji na temat segregacji odpadów.

 • Dzień bez plecaka

  W Jedyneczce to jak zwykle okazja do kreatywnej aktywnościnasi. Uczniowie popisali się pomysłami, czasem nieco szalonymi. Brawo Wy!!! Pomysłodawcą jest Samorząd Uczniowski. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 • Wiek dojrzewania

  Dziewczęta z klasy VI "a" miały okazję spotkać się z Panią Moniką Ławnicką, która przedstawiła w bardzo przystępny i fachowy sposób problemy wieku dojrzewania. Takie zajęcia są u nas organizowane od lat i z pewnością są niezwykle potrzebne

  W tym czasie chłopcy brali udział w umysłowych potyczkach m.in. w szachach.

 • Agnieszka Zielińska - "Podróże literackie. Mickiewicz", "Podróże literackie. Sienkiewicz"

  Prezentujemy i promujemy książki Pani doktor Agnieszki Zielińskiej, polonistki, blogerki, pisarki. Są to publikacje  z cyklu "Podróże literackie" ("Podróże literackie. Mickiewicz" i "Podróże literackie. Sienkiewicz") Więcej informacji znajdziecie na Fejsbuku i na stronie szkoły w zakładce "Biblioteka", gdzie możecie przejrzeć wszystkie organizowane przez bibliotekę szkolną imprezy i działania. Tutaj tylko okładki książek i dedykacja. 

  Książki mają bogatą sztę graficzną, zawierają - w skondensowanej formie - najważniejsze fakty, a także ciekawostki o naszych wybitnych pisarzach.

 • Święto Bibliotek i Bibliotekarzy

  Z okazji Święta Bibliotek i Bibliotekarzy uczniowie klas ósmych i klasy siódmej uczestniczyli dziś w lekcji online przeprowadzonej przez  Panią Agnieszkę Zielińską, polonistkę, pisarkę i blogerkę promującą wiedzę o wybitnych polskich pisarzach.
  Pani Agnieszka w formie wykładu i prezentacji przypomniała młodzieży najważniejsze wydarzenia, dotyczące Adama Mickiewicza i powiązała je z treścią omawianych w szkole podstawowej utworów.

  Pani Agnieszka pokazała nam m.in. Muzeum Mickiewicza w Zaosiu, gdzie urodził się poeta, a także muzeum w dworku Mickiewiczów w Nowogródku, gdzie poeta spędził szczęśliwe dzieciństwo. Pani Agnieszka odwołała się oczywiście do Inwokacji rozpoczynającej „Pana Tadeusza”, przypomniała co to świerzop, dzięcielina, dlaczego małego Adasia powierzono opiece Matki Boskiej i dlaczego Litwę poeta nazywa swą ojczyzną.
  Potem przenieśliśmy się nad Świteź, jezioro w pobliżu Nowogródka, przyjrzeliśmy się   rzeźbie Świtezianki, bohaterki ballady „Świtezianka”.
  Mogliśmy zobaczyć szkołę i salę lekcyjną w Kownie, w której uczył Mickiewicz, a także klasztor zamieniony na więzienie, w którym młody Mickiewicz został zamknięty za swą tajną działalność patriotyczną wśród młodzieży.
  Przenieśliśmy się dzięki Pani Agnieszce na Krym, gdzie powstały „Sonety krymskie”, zobaczyliśmy jak wygląda Akerman i wspaniała twierdza, która się tam znajduje. Zobaczyliśmy step i fontannę, które uwiecznił poeta w cyklu swoich wierszy. Można powiedzieć, że poczuliśmy klimat kultury Dalekowschodniej.
  Na koniec obejrzeliśmy podziemia, w których ciało zmarłego - prawdopodobnie na cholerę - Mickiewicza poddane zostało kwarantannie. Następnie przenieśliśmy się na Wawel, w którego podziemiach spoczywa Adam Mickiewicz.

 • Akcja Czysta Odra

  W dniu 28.04.2023r. uczniowie z klas IVb i Va wraz z wychowawcami i rodzicami wzięli udził w ogolnopolskiej "Akcji Czysta Odra". To już druga odsłona akcji, którą wsparli uczniowie z naszej szkoły.  Posprzątaliśmy  brzeg rzeki Odry za boiskami sportowymi przy ul. Pocztowej. Tym razem śmieci było mniej niż rok temu!

  @AkcjaCzystaOdra #AkcjaCzystaOdra #ODROdzenie # OdraNasŁączy #MniejPlastiku

 • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

  Nasi uczniowie: Anna Kondratowicz (kl. 8"b") i Igor Narkun (kl.7 "a") otrzymali nominacje do Powiatowego Przeglądu Konfrontacji Artystycznych w kategorii recytacja.
  Etap gminny zorganizował CAK.

  GRATULUJEMY naszym Uczniom i ich Rodzicom!

 • Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym dla uczniów szkół podstawowych Tuliszkowski Talent Show

  Uczniowie klasy 7 "a" wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym dla uczniów szkół podstawowych Tuliszkowski Talent Show. W kategorii - praca plastyczna. Do wygrania atrakcyjne vouchery na zakup książek w Księgarni Tuliszków!Komisja konkursowa wyłoni laureatów, którym zostaną przyznane nagrody. Nagrodami są bony do wydania na dowolne książki z całej oferty sklepu internetowego www.ksiegarnia-tuliszkow.pl:• w kategorii praca plastyczna: nagroda dla placówki, którą reprezentuje uczestnik – bon o wartości 500 zł oraz nagroda indywidualna dla ucznia - autora pracy – bon o wartości 300 zł

 • DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

  "Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając..." Cornelia Funke

  W dniu 12 kwietnia obchodziliśmy, w naszej szkole, DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI:-) Tego dnia, ósmoklasiści czytali młodszym koleżankom i kolegom, opowiastki dla dzieci, zaś uczniowie młodszych klas, mieli za zadanie stworzyć ilustracje do słuchanego tekstu.

  Starsze klasy pisały recenzję ulubionej książki.

  Fotorelacja z naszego dnia z książką- poniżej:-)))

 • Kiermasz taniej książki

 • Skokoloco

  Tuż przed świętami wielkanocnymi uczniowie klas 8b oraz 5a (i jeszcze kilkoro z 4b i 8a) wybrali się do parku trampolin Skokoloco w Zielonej Górze. Wyskakali się za wszystkie czasy, niektórzy wygrali nawet zawody i otrzymali darmową wejściówkę do parku. Po ciężkim wysiłku fizycznym musieliśmy naładować baterie, więc wybraliśmy się do MacDonalda.

 • Wielkanocne życzenia

   

   

  Zdrowych, pogodnych świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.

  Radosnego, wiosennego nastroju, 

  serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

  oraz wesołego Alleluja.

   

   

 • Wizyta w Nadleśnictwie Brzózka

  W marcu 2023 roku uczniowie klas 4a, 4b oraz 7a wybrali się do Nadleśnictwa Brzózka. Mieli za zadanie wspomóc pracę leśników sadząc kilkaset sadzonek sosny zwyczajnej. Chociaż aura w tym dniu nie sprzyjała, u nas było słonko i bezwietrzna pogoda. Uczniowie nauczyli się prawidłowego sadzenia drzew, a po ciężkiej pracy wszyscy chętnie zjedli upieczone na ognisku kiełbaski. Wszystkim bardzo się podobało. Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Brzózka za poświęcony nam czas oraz ciekawą lekcję przyrody. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego dnia

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
  ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
  66 - 600 Krosno Odrzańskie
 • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
  przedszkole tel. (68) 383 79 10
  w sprawach pilnych tel. 660 437 833 (dyrektor)

Galeria zdjęć