Szkoła

 • Dzień Kobiet na basenie w Świebodzinie

  W ramach Dnia Kobiet dla uczniów z klasy  IV "a" zorganizowany został wyjazd na basen do Świebodzina. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności pływackie i zrelaksować się po cieżkich czasach związanych z okresem pandemicznym.  Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wyjazdu.

 • Dzień Kobiet w parku trampolin Zajawka

  8 marca w ramach obchodów Dnia Kobiet klasy 1-3 wybrały się do zielonogórskiego parku trampolin Zajawka. Zabawa była znakomita, co widać po minach naszych dziecieci.

 • Brawo Wy

  Jak zwykle pokazaliśmy wielkie serce. Drodzy Uczniowie, Rodzice, Pracownicy szkoły, dziękujemy pięknie za natychmiastowe wsparcie akcji charytatywnej Samorządu Uczniowskiego pod hasłem "Pomoc dla Ukrainy".

  Pierwsze dary już zostały przekazane rodzinom z Ukrainy, ofiarom zbrodniczej napaści Rosji, które dotarły na nasz teren. Zbieramy również pieniążki i wkrótce ogłosimy, ile przekażemy na rzecz poszkodowanych sąsiadów.

 • KARNAWAŁ

  24 lutego uczniowie klas I-III bawili się na balu karnawałowym. Były wspólne zabawy, konkursy, tańce a przede wszystkim można było tego dnia przyjść do szkoły przebranym za ulubione postacie z bajek czy z filmów.Oprócz zabaw były słodkie poczęstunki a na stołach królowały pączki z okazji tłustego czwartku

 • Uroczysty apel

  28 lutego 2022 roku odbył się uroczysty apel, na którym Pani Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krośnie Odrzańskim wręczyła stypendia za wysokie wyniki w nauce, uzyskane w pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/22.  Zostali również wyróanieni oraz nagrodzeni uczniowie, którzy brali udział w konkursie plastyczno - językowym pt. "Ocal słowa od zapomnienia" .  Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji z uroczystści.

 • POMOC UKRAINIE

  Samorząd Uczniowski rozpoczoł zbiórkę artykułów żywnościowych, koców, śpiworów, środków opatrunkowych, higieny osobistej itp. na pomoc Ukrainie.

  Działa też szkolna "Góra grosza", z której pieniądze przekażemy również dla wsparcia naszych wschodnich sąsiadów bestialsko zaatakowanych przez rosyjskiego uzurpatora.

  Jak zawsze liczymy na Wasze otwarte serca!

 • Konkurs Plastyczno-Językowy - prace najlepszych z najlepszych

       25. lutego podsumowaliśmy wyniki konkursu, który był częścią naszych obchodów Dnia Języka Polskiego. Polegał na przełożeniu znaczenia frazeologizmu (o charakterze metaforycznym) na "język" plastyczny. Formę ograniczała tylko wyobraźnia. Największą popularnością cieszyły się frazeologizmy: "strach ma wielkie oczy", "bujać w obłokach", "szybki jak błyskawica", "deszcz nagród". Najlepsze prace należą do: Franka Szaciłło (kl. II "a"), Piotra Bereśniewicza (kl. II "a"), Marysi Szaciłło (kl. IV "a"), Sebastiana Żukowskiego (kl. III "b") , Igora Stasiaka (kl. II "a"), Zosi Kuciewicz (kl. II "a").

 • Dzień Języka Polskiego

     23. lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Poniżej znajduje się lilnk z prezentacją, zawierającą informacje o historii języka polskiego (zabawne filmiki animowane), najczęściej popełnianych przez Polaków błędach językowych (filmik nakręcony przez pasjonata polszczyzny, utrzymany w z zabawnym tonie), można też rozwiązać ćwiczenia interaktywne, które bawiąc uczyły naszych uczniów.

 • WALENTYNKI W PARKU TRAMPOLIN

  16 lutego 2022 roku klasa IV "a" oraz dzieci z przedszkola w Starym Raduszcu odwiedzili park trampolin "Zajawka" w  Zielonej Górze. Dobra zabawa w połączeniu ze sportem to jest to, co dzieci i młodzież kochają najbardziej!!!

 • WALENTYNKI

  14 lutego w naszej szkole królował kolor czerwony i cała masa serduszek a to wszystko za sprawą Walentynek. Mimo iż jest to święto romantycznej miłości chcieliśmy tego dnia pokazać dzieciom że miłość to również ta do rodziców, rodzeństwa, najbliższych. Z tej okazji powstały plakaty pt. Miłość niejedno ma imię. Ten dzień był bogaty w różne atrakcje, a jedna z nich była fotobudka. Zapraszamy do oglądania zdjęć i wyszukania swoich pociech.

 • Podziękowanie od Przytuliska dla zwierząt Gminy Krosno Odrzańskie

  Nasza stała pomoc zwierzętom ze schroniska, wrażliwość i empatia oraz odpowiedzialność za los bezdomnych zwierząt została doceniona. To symboliczne podziękowanie napędza nas do dalszych działań.

 • 1% na szkołę

  Przypominamy, że od dzisiaj można składać roczne zeznania podatkowe za rok 2021 w związku z tym gorąco zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku na rzecz naszej szkoły. To nic nie kosztuje, a dzięki tym funduszom wzbogacamy bazę dydaktyczną placówki.

  Instrukcja jak przekazać 1% podatku na podstawie druku PIT-37:

  1. W polu 137. Numer KRS wpisujemy: 0000270261,

  2. W polu 139. Cel szczegółowy 1% wpisujemy: SP1 KROSNO ODRZAŃSKIE 917.

  3. W polu 140. Wyrażam zgodę: zaznaczamy X.

  Z góry wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!!!

 • KONKURS PLASTYCZNO - JĘZYKOWY

  Z OKAZJI NADCHODZĄCEGO MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNO - JĘZYKOWYM

 • KANGUR MATEMATYCZNY

  Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".

  Osoby zainteresowane proszone są o wpłatę 12 zł do wychowawcy do 10 lutego.

  Konkurs odbędzie się 17 marca o godzinie 9:00.

 • Pomóżmy Hubercikowi

  My też możemy pomóc!!! Przyłączmy się wszyscy do akcji zbiernia nakrętek  dla chorego Huberta. 

 • Rekrutacja do przedszkoli i szkół na rok szkolny 2022/2023

  14 lutego 2022 r. rozpoczynamy rekrutację do szkół i przedszkoli w Gminie Krosno Odrzańskie. 

  UWAGA!!!ąAktualne dokumenty  wymagane w sprocesie rekrutacji znajdują się w zakładne REKRUTACJA.

 • Hu Hu Ha, Nasza Zima Zła

  Przedszkolaki ze Starego Raduszca podczas spaceru podziwiały uroki śnieżnej zimy.

 • Nowy rozkład odjazdów autobusów szkolnych

  Uwaga!

  Od dnia 31.01.2022r. będzie obowiązywał nowy rozkład odjazdów autobusów szkolnych: 
  - godzina 12.35  - kierunek odjazdu -  BRZÓZKA
  - godzina 12.38  kierunek odjazdu - STARY RADUSZEC, NOWY RADUSZEC, STRUMIENNO, RETNO, SARBIA, WĘŻYSKA;
  - godzina 13.05 kierunek odjazdu - ŁOCHOWICE;
  - godzina 13.54 kierunek odjazdu - STARY RADUSZEC, NOWY RADUSZEC, STRUMIENNO, RETNO, SARBIA, WĘŻYSKA;
  - godzina 14.20 odjazd do BRZÓZKI (autobus liniowy);

  Nowe odjazdy obowiązują do zakończenia nauki zdalnej dla klas 5-8 szkoły podstawowej!

 • Przerwa feryjna

  W dniach 17- 21 stycznia 2021 r. z powodu urlopu srkretariat Zespołu nieczynny.

 • ŚWIĄTECZNE KRASNALE

  Tuż przed rozejściem się na zdalne nauczanie oraz przerwę świąteczną uczniowie klasy 7B wykonali świąteczne krasnale. Zabawy i śmiechu było przy tym co niemiara.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
  ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
  66 - 600 Krosno Odrzańskie
 • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
  przedszkole tel. (68) 383 79 10

Galeria zdjęć