Szkoła

 • Paintball

  22 czerwca klasa 4 "a" udała się na paintball do Łochowic. Wycieczka została dofinansowana przez KPWK  za udziału uczniów w akcji "Czysta Odra". Paintball jest grą wymagającą od uczestników dużej sprawności fizycznej i orientacji w terenie. Po intensywnych zajęciach można było odpocząć i posilić się kiełbasą z ogniska.

 • Wycieczka do Poznania

  Wycieczka klas IV-VIII do Poznania stała się źródłem wiedzy i przyjemności w Rogalowym Muzeum dowiedzieliśmy się, jak wypiekać Marcinkowskie rogale. Z zainteresowaniem zwiedzaliśmy miasto, poznając ciekawe historie Poznania i oczywiście wizytą w Nowym Zoo.

 • Wycieczka klas I-III do DELI Parku.

  13 czerwca  odbyła się wycieczka do parku edukacji i rozrywki  - DELI Park w miejscowości Trzebaw, położonego na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego. Obiekt ten wyposażony jest w mnóstwo atrakcji. Znajduje się tu wiele wspaniałych atrakcji, takich jak: prehistoryczne zwierzęta, gigantyczne owady, interaktywne place zabaw, Park Miniatur, Mini Zoo, Mini Park Linowy, plac zabaw Krokodyl, kreatywna piaskownica oraz pierwsza w Polsce Podniebna Eko-Wioska! 

  Sprzyjająca pogoda pozwoliła dzieciom skorzystać z wielu atrakcji – zjeżdżalni, huśtawek, różnorodnych dmuchańców. Dla odważnych  była wspinaczka i spacer po ścieżce w Podniebnej Eko – Wiosce. Można powiedzieć, że jest to miejsce idealne do aktywnego wypoczynku i wspaniałej zabawy.

 • Spotkanie z aktorem

  13 czerwca odwiedził naszą szkołę aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Pan Lech Dyblik. Znany z takich seriali jak " Świat według Kiepskich" czy "Pierwsza miłość". Aktor spotkał się z uczniami klas V-VII w ramach autorskiego programu profilaktycznego. Na koniec spotkania uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie i zdobyć autograf aktora.

 • Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie

  Uczennice klasy Va Marcelina Kawa i Zuzia Nawrocka reprezentowały Nasza Szkołę w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie - "Bezpieczne wakacje z Lupo" organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Krośnie Odrzańskim.

  I - miejsce zdobyła Zuzia Nawrocka.

  Gratulujemy!

 • "Nawigacja w każdą pogodę"

  Miło jest nam poinformować, że nasz psycholog Wioleta Krygier zrealizowała pełen cykl badań i zajęć wychowawczo-profilaktycznych w ramach Szkolnej inicjatywy profilaktycznej Nawigacja w każdą pogodę, przyczyniając się do wzmocnienia kondycji psychicznej swoich uczniów osłabionej sytuacjami kryzysowymi (w tym skutkami pandemii COVID-19) a szkoła otrzymała CERTYFIKAT Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej.

 • Dyskoteka szkolna

   Z okazji Dnia Dziecka odbyła się dyskoteka. Jak widać na zdjęciach wszyscy dobrze się bawili.

   

   

   

 • "Kapelusz Pani Wrony"

  Klasa II "a" na zakończenie pracy z lekturą pt. "Kapelusz Pani Wrony" Danuty Parlak wykonała piękne, kolorowe i niepowtarzalne kapelusze.

 • Konkursy Przedmiotowe - podsumowanie

  Uczeń klasy VIII "a", Miłosz Nolbrzak, laureat Konkursu Przedmiotowego z języka pokskiego, uczestniczył dziś w uroczystym spotkaniu podsumowującym Konkursy przedmiotowe woj. lubuskiego 2021/22. Gala odbyła się w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Gratulacje i nagrody książkowe laureaci otrzymali z rąk Pani Ewy Rawy, Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz Pana Jarosława Skorulskiego, Naczelnika Wydziału Oświaty w Zielonej Górze. Ogromne gratulacje dla Miłosza i mamy

 • Dzień Patrona Szkoły

  Z okazji Dnia Patrona Naszej Szkoły w piątek odbył się Szkolny Festiwal Nauki. Uczniowie klas 7 i 8 pod opieką p. Anny Bożęckiej przygotowali doświadczenia, które młodsi koledzy oglądali z wielkim zaciekawieniem. Były to m. in. doświadczenia z ogniem - podpalanie ławki , ale spokojnie, nikomu krzywda się nie stałaOprócz podpalania ławki, było również podpalanie rąk ochotników z widowni, nawet nauczyciele zdobyli się na odwagę i dali się podpalić. Były erupcje wulkanów , a także tęcza w probówce , lampa lawa, badanie pH różnych produktów oraz zabawy z pieprzem. Po pokazie doświadczeń odbył się krótki quiz, który sprawdził jak uważnie uczniowie oglądali doświadczenia. Następnie chętni modele zaprezentowali interpretację stroju szalonego naukowca. Na korytarzu czekały jeszcze inne niespodzianki, takie jak zabawy z programowaniem robotów pod okiem p. Tomasza Urysia. Można było zrobić sobie zdjęcie wcielając się w postać Einsteina lub Marii Skłodowskiej - Curie. To piękne dzieło wykonała p. Gosia Timoszyk. Na tym nie koniec atrakcji, ponieważ w gabinecie przyrodniczym uczniowie mogli wykonywać samodzielnie doświadczenia z pokazu i wiele innych. Zapraszam do oglądania zdjęć

 • Spotkanie z podróżnikiem

  Mieliśmy przyjemność spotkać się w naszej szkole z autorem książek, Danielem Kocujem. Nasz gość przemierzył na własnoręcznie skonstruowanym rowerze trasę z Australii do...Szczecina!!! Właśnie o tej podróży napisał książkę, wzbogacając ją mnóstwem fotografii.

  Ponieważ jego niespokojny duch łaknął dzikiej przygody, na trasie przejazdu obok miejsc w pełni cywilizowanych znalazły się tereny niebezpieczne, mało uczęszczane, dzikie. Relacja z podróży przez Australię, Indonezję, Malezję, Tajlandię, Birmę oraz Indie jest szczegółowa, interesująca, oparta na osobistych przeżyciach Daniela Kocuja, pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych Zandera i Walijczyka Jacka. Tematem ich wspomnień są początki podróży, codzienne życie i praca, spotkania z ludźmi oraz nowe przyjaźnie, wybory, piękne krajobrazy, poszczególne odcinki trasy, trudne podjazdy (zwłaszcza podczas choroby) i niebezpieczne zjazdy, ekstremalne stany pogodowe, polowania oraz bliskie spotkania z drapieżnikami, poszukiwanie szafirów i źródeł wody, pozostawiająca wiele do życzenia opieka szpitalna, noclegi na cmentarzach, sztuka przetrwania, a także zaskakujące kubki smakowe lokalnych przysmaków i… narkotyki (nie bez powodu Tajlandia nazywana jest legendarną krainą opium).

  Dziennikarz Jakub Porada napisał o nim: „Do tej pory jedynie w filmie Forrest Gump zobaczyłem człowieka, dla którego normalnym było robienie rzeczy kosmicznych. Teraz widzę, że jest ich więcej. Zapamiętajcie to nazwisko, bo jeszcze takiego fajnego gościa nie mieliśmy w programie. Robi wrażenie!”

 • Akcja "Czysta Odra"

  W ramach międzynarodowej akcji "Czysta Odra"  klasa 4a wysprzątała brzeg rzeki Odry od strony Zamku Piastowskiego w kierunku miejscowości Gostchorze. Po pracy był czas na drugie śniadanie i wypoczynek.

 • Nakrętki dla Hubercika

  Dziś osobiście odwiedził nas Hubert - to chłopiec dla którego prowadzimy w szkole zbiórkę nakrętek, z których pieniądze przeznaczane są na jego rehabilitację. Ten 6 latek zaraża każdego uśmiechem i swoją energią Przy okazji odebrał kolejną partię zakrętek.

  Zbiórka trwa nadal, więc zachęcamy do przynoszenia ich do gabinetu nr 4. Warto pomagać bo być może za pewien czas Hubert odwiedzi nas na nogach- czego bardzo mu życzymy!

 • Wyniki konkursu przedmiotowego z języka polskiego

  Z ogromną radością dzielimy się wspaniałymi wynikami naszych uczniów. W konkursie przedmiotowym z języka polskiego laureatem został Miłosz Nolbrzak (tym samym jest zwolniony z pisania egzaminu, a szkoła zyskuje 100% punktów), zaś tytuł finalisty otrzymali: Agata Harasymowicz, Hanna Kuciewicz, Julia Lewandowska i Wojciech Pawłowski. Gratulacje i wielkie brawa.

 • Wycieczka klasy 3b do Lubuskiego Teatru

  Klasa 3b, wybrała się na wycieczkę do Zielonej Góry a ich celem był Lubuski Teatr. Obejrzeliśmy sztukę "Dziewczynka z zapałkami" oraz korzystając z wizyty w mieście odwiedziliśmy zielonogórski deptak. Mimo niesprzyjającej pogody wyjazd został przez dzieci zaliczony jako udany.

 • Kreatywne lekcje

  Kolejne kreatywne zajęcia z wykorzystaniem długopisów 3D . Nawet ósmakom się podobało.

 • Wizyta klasy 1a w sali "Ognik" w Zielonej Górze

  13 kwietnia klasa 1a wybrała się na wycieczkę do sali "Ognik" przy Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze . W specjalnie przygotowanych salach oraz imitacji lasu dzieci mogły dowiedzieć się jakie zagrożenia czekają w domu, pozornie bezpiecznym otoczeniu czy właśnie w lesie oraz dowiedziały się jak ich unikać. Wróciły z głowami pełnymi nowej praktycznej wiedzy!

 • Światowy Dzień Ziemi

  22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi, ustanowiony w celu przypominania jak ważne jest by dbać o naszą planetę i nasze najbliższe środowisko. I tak też zrobili uczniowie Jedyneczki. Przypomnieli sobie zasady dbania o przyrodę a następnie wzięli się do pracy. Młodsi uczniowie obsadzili szkolną rabatkę, a starsi zadbali o kwiaty w środku szkoły. Dziękujemy przy okazji rodzicom, za wsparcie naszej akcji "Kwiatki na okna i rabatki ".

 • Dzień Ziemi

  Dzień ziemi obchodzony jest 22 kwietnia, łączą się z nim akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. W naszej szkole ta akcja odbędzie się pod hasłem "Kwiatki na okna i na rabatki". Dlatego prosimy aby uczniowie klas 1-3 przynieśli sadzonki kwiatków na zewnątrz, takie którymi będziemy mogli obsadzić skalniak przed szkołą. Uczniowie klas 4-8 proszeni są o przyniesienie kwiatków do wewnątrz, które pojawią się na parapetach na szkolnych korytarzach. Potrzebna będzie również ziemia i doniczki, bo samodzielnie uczniowie je będą sadzić. Kwiatki prosimy przynosić już po świętach od 20 kwietnia, można je zanosić do gabinetu nr 4 do Pani Magdy Szaciłło lub gabinetu nr 5 do Pani Ani Bożęckiej.

 • Lekcje języka ukraińskiego

  W Szkole Podstawowej nr 1 prz ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21 zorganizowane będą lekcje języka ukraińskiego dla dzieci z Ukrainy prowadzone przez ukraińskiego nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. Odbywać się będą we wtorki i piątki w godz. 15.00-16.00.

  Zapisy prowadzone są pod numerami telefonów:

  sekretariat szkoły; 68 383 51 78,

  dyrektora: 660 437 833.

  Szkoła zapewnia materiały szkoleniowe i piśmiennicze.

  Zajęcia nieodpłatne.

  UWAGA! Ruszamy od 26 kwietnia 2022 r.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
  ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
  66 - 600 Krosno Odrzańskie
 • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
  przedszkole tel. (68) 383 79 10
  w sprawach pilnych tel. 660 437 833 (dyrektor)

Galeria zdjęć