Detektyw Pozytywka w klasie II "a"
W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy II „a” zakończyli pracę z lekturą pt. „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke. Książka cieszyła się ogromną popularnością i była inspiracją do wielu zajęć. Wśród zadań było m. in.: wyszukiwanie w książce fragmentów opisujących detektywa i jego biuro, ćwiczenia rozszerzające słownictwo, rysowanie ilustracji do książki, wykonanie z koralików symboli charakterystycznych dla Pozytywki i jego agencji detektywistycznej. Jednak największą popularnością i zaangażowaniem cieszyło się wykonanie makiety biura detektywa Pozytywki. Tutaj to się dopiero działo!
W czasie pracy towarzyszyła nam piosenka finałowa spektaklu "Detektyw Pozytywka" Teatr Żelazny: „Bo detektyw Pozytywka … to styl bycia, to stan ducha! To optymizm, to otucha!”
Informuję, że w uzgodnieniu z organem prowadzącym Szkołę Podstawową nr 1 im. Marii Skłodowskiej- Curie oraz po przeprowadzeniu konsultacji z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców oraz Samorządem Uczniowskim w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników oraz ochrony mienia znajdującego się na terenie obiektów Szkoły, a także zapobieżenia czynom skierowanym przeciwko pracownikom, nauczycielom, uczniom oraz mieniu Szkoły 14 dni od dnia podania do wiadomości poprzez opublikowanie na stronie internetowej i w Librusie Zarządzenia nr 12 w sprawie wprowadzenia REGULAMINU FUNKCJONOWANIA, OBSŁUGI I EKSPLOATACJI MONITORINGU WIZYJNEGO NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W ZESPOLE SZKOLNO- PRZEDSZKOLNYM W KROŚNIE ODRZAŃSKIM oraz REGULAMINU FUNKCJONOWANIA, OBSŁUGI I EKSPLOATACJI MONITORINGU WIZYJNEGO NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W ZESPOLE SZKOLNO- PRZEDSZKOLNYM W KROŚNIE ODRZAŃSKIM zacznie funkcjonować monitoring wizyjny, polegający na rejestrowaniu obrazu przez zamontowane w na terenie Szkoły kamery.
Wymagane dokumenty znajdują się w zakładce DOKUMENTY
Z poważaniem
dyrekcja
Kolejny Szkolny Dzień Piżamy za nami !!! Pomysłowość uczniów zasługuje na uznanie, a Waszych kreacji mogą pozazdrościć znane domy mody
W piatek Dzień Pomarańczowy! Samorząd Uczniowski
W ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w klasie II "a" odbył się konkurs pięknego czytania wybranych fragmentów lektury pt. "Detektyw Pozytywka" Grzegorza Kasdepke.
Przypominamy, zachęcamy, prosimy o przekazanie 1,5 procenta na rzecz szkoły (to nic Państwa nie kosztuje, a jedynie odzyskamy od skarbu państwa dawno oddany przez Państwo podatek).
Wystarczy podczas wypełniania formularza PIT wpisać:
- KRS: 0000270261;
- cel szczegółowy: SP1 KROSNO ODRZAŃSKIE 917.
W ten sposób pozyskane środki trafiają na konto Rady Rodziców, która je umiejetnie pożytkuje w celu wzbogacenia bazy dydaktyczno- wychowawczej szkoły lub uatrakcyjnienia czasu spędzanego przez swoje dzieci w placówce.
Za dobre chęci z góry BARDZO DZIĘKUJEMY!!!
21 lutego świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Wszyscy uczniowie obejrzeli prezentację o tym, jak powstał język polski, następnie uczniowie poszczególnych klas rywalizowali ze sobą, biorąc udział w rozmaitych zadaniach dotyczących języka. Sprawdzili się w wyjaśnianiu polskich frazeologizmów, ortografii, wyszukiwaniu homonimów, antonimów, itp.
Na podium stanęli:
I miejsce - klasa 8a
II miejsce - klasa 5a oraz 6a
III miejsce - klasa 7a
Klasa 6b zajęła miejsce 4.
Wszystkie klasy dostały dyplomy zaprojektowane specjalnie na tę okazję.
Postępowanie rekrutacyjne do szkół i przedszkoli Gminy Krosno Odrzańskie na rok szkolny 2025/2026 rozpoczyna się 3 marca 2025 r. i prowadzone jest na wniosek rodziców ubiegających się o przyjęcie do przedszkola/ szkoły po raz pierwszy.
Rodzice dzieci już uczęszczjacych do przedszkoli składają jedynie deklaracje kontynuacji wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym w terminie 24-28 lutego 2025 r. poprzedzającym termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.
Rekrutacja do przedszkoli odbywać się będzie elektronicznie, za pomocą programu NABÓR.
Wymagane dokumenty w zakładce REKRUTACJA
W dniu 13 lutego Pani Agnieszka Preś, przy pomocy klasy 7a wraz z wychowawcą, zorganizowała dyskotekę walentynkową połączoną z balem karnawałowym.
Dominował kolor czerwony i motyw serca Były przebrania, konkursy: taniec z balonem, taniec na gazecie, próba zjedzenia jabłka bez użycia rąk, zabawa z krzesłami. Sklepik kusił pysznościami, a ścianka ze świecącym sercem była cały czas oblegana przez chętnych do pamiątkowego zdjęcia.
Jednym słowem - wspaniała, karnawałowa zabawa:-)
A poniżej fotorelacja.
6 lutego wzięliśmy udział w kolejnym koncercie Lubuskiego Biura Koncertowego pt. „Na dworach Piastów i Jagiellonów. 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego”. Ubrani w średniowieczne stroje muzycy zaprezentowali naszym wychowankom popularne w tamtym okresie instrumenty takie jak bęben, szałamaja czy lutnia. Uczniowie poznali utwory, które rozbrzmiewały na dworach Piastów i Jagiellonów 1000 lat temu. To była wspaniała muzyczna podróż.
Podczas dzisiejszego spotkania w Krainie Eksperymentów uczniowie klas 1-3 poznawali dział nauki o świetle. Mieli okazję poeksperymentować z optyką i prawami nią rządzącymi. Poznawali przyrządy optyczne, wykonywali krzywe zwierciadła i naturalną lupę. To były bardzo ciekawe zajęcia.
W dniu 07.02.2025r. uczniowie z klasy 7a wraz z wychowawcą Panem Szymonem Mazurem odwiedzili „Przytulisko dla Zwierząt w Osiecznicy”, aby przekazać dary dla zwierząt, które udało się zebrać w naszej szkole.
Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za ogromne wsparcie naszej zbiórki na rzecz bezdomnych zwierząt!
Dzięki Waszej hojności udało nam się zgromadzić sporą ilość pożywienia, zabawek oraz misek.
Jeżeli jeszcze chcecie wesprzeć naszą inicjatywę to zachęcamy do przynoszenia darów! Akcja będzie kontynuowana do końca lutego! Zachęcamy do pomocy i zapoznania się z krótką fotorelacją z naszego wyjazdu!
Dziękujemy
Biblioteka szkolna zaprasza na wystawę książek z autografami ich autorów. Znajdzie na niej także książki z dedykacjami od ważnych dla szkoły osobistości, które gościły u nas z okazji różnych uroczystości i doceniły społeczność Szkoły nr 1 w Krośnie Odrzańskicm.
Tuż przed feriami uczniowie klasy 5a w ramach nagrody w konkursie na plakat „OZE naszymi oczami” wzięli udział w wycieczce do Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze. Zwiedzili wystawy stałe, które są podzielone na cztery działy „Moje ciało”, „Moje miasto, „Mój kraj” i „Mój świat” . Obejrzeli 87 interaktywnych stanowisk, które pozwoliły poznać wybrane zagadnienia z biologii (w tym biologii człowieka), fizyki i geografii, w oparciu o przeprowadzone eksperymenty.
Na stanowiskach uczniowie samodzielne wykonywali eksperymenty na podstawie instrukcji znajdujących się na tablicach. Każde stanowisko było bardzo inspirujące i pobudzało umysły uczniów. Piątoklasiści chętnie eksplorowali wszystkie zakątki Centrum Przyrodniczego. Wycieczka była wspaniałą nagrodą oraz ciekawą lekcją. Zapraszmy do fotorelacji.
Dzień Babci i Dziadka
21 i 22 styczeń to wyjątkowe daty w kalendarzu – święto wszystkich Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, radości, wzruszeń i ciepła. Dziadkowie w życiu rodzinnym są dla swoich wnucząt źródłem wszelkich pozytywnych emocji. To właśnie Babcia i Dziadek kochają, rozpieszczają, kultywują tradycje rodzinne i opowiadają o swoich przodkach. Z okazji Ich święta uczniowie klas I-III przygotowali moc upominków.
Jak, w klasach 1-3, wyglądały przygotowania do Dnia Babci i Dziadka - przekonajcie się sami:-)
Uczniowie klasy VIII "a" omawiali przed feriami lekturę Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec " .Po wnikliwej analizie utworu wykonali przepiękne prace, które uwiecznili na plakatach. W ten sposób przenieśli się do czasów bohaterskich wyczynów Zośki, Rudego i Alka, a lektura na pewno zostanie im na długo w pamięci
"Jesień życia z letnią energią"
Pod takim hasłem odbywają się zajęcia w Centrum Aktywności Lokalnej na poddaszu, które 15 stycznia odwiedziła klasa 6A wraz z wychowawcą Panią Agnieszką Czekajło. Uczniowie przygotowali słodki poczęstunek dla uczestników i ich wychowawców oraz upominki w postaci bransoletek i breloczków z koralików.
Klasa 6 bardzo miło spędziła czas: były rozmowy przy herbatce i ciasteczkach, wspólna zabawa w kalambury, gry, pokaz tańca i śpiew oraz wspólne zdjęcie.
Dziękujemy wszystkim uczestniczkom zajęć oraz Panu Pawłowi Stefanickiemu za miłe przyjęcie naszych uczniów, dla których to spotkanie było niezwykłą lekcją empatii . Mamy nadzieję, że Paniom z "poddasza" również podobał się czas spędzony z naszą młodzieżą, zwłaszcza widząc ich uśmiechnięte twarze, sadzimy, że nasza integracja była przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę "
"Bez współpracy nie ma świąt" to tytuł tegorocznego przedstawienia świątecznego w wykonaniu klasy 5a, które łączyło tradycję i współczesność oraz miało uświadomić widzom, co tak naprawdę jest w życiu ważne.
Przedstawienie przygotowała i wykonała piękne dekoracje Pani Kasia Żmijewska. Uczniowie swoją grą i przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd, wprowadzili nas w cudowny, świąteczny nastrój
Dodatkowo, zostały wręczone nagrody dla klas I-III za udział w konkursie "Ręce myję - zdrowo żyję".
Poniżej fotorelacja z pięknego przedstawienia świątecznego.
Wszystkim życzymy spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.
Jak już pisaliśmy wcześniej, przy okazji obchodzonego w naszej szkole Międzynarodowego Dnia Osób Niełnosprawnych, zorganizowaliśmy zbiórkę funduszy na zakup pomocy dla dzieci z oddziału onkologii i hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze Dzięki zaangażowaniu całej Społeczności Szkolnej udało nam się zebrać niezbędne fundusze, by móc obdarować dzieciakiNasi uczniowie własnoręcznie przygotowali też kartki z życzeniami, które przekazaliśmy wraz z prezentamiSerdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy wspierali nasze przedsięwzięcie, a szczególnie do Pani Dyrektor Wioletty Radeckiej-Weretko, pań z obsługi oraz Pani Małgorzaty Ciebiery. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy, by choć na chwilę pojawił się uśmiech na twarzach dzieci... Zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej