28 maja b.r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny, zorganizowany przez Panie: Agnieszkę Czekajło i Katarzynę Żmijewską, którego celem jest rozwijanie zainteresowań językiem polskim, doskonalenie umiejętności poprawnego pisania oraz promowanie kultury języka ojczystego.
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z różnych szkół, którzy z ogromnym zaangażowaniem i ambicją zmierzyli się z trudnościami polskiej ortografii. Konkurs przebiegał w miłej i życzliwej atmosferze, sprzyjającej zdrowej rywalizacji oraz wymianie doświadczeń między uczestnikami. Oczekiwanie na wyniki umilił gościom szkolny Klub Prawie Teatralny "Inteligencja", prowadzony przez Panią Alicję Stefańczyk oraz słodki poczęstunek.
Wczoraj, tj. 26 maja, klasa Va wzięła udział w zajęciach survivalowych organizowanych w Skarbonie przez Leśny Zakątek #KateKate. Uczniowie mieli okazję nauczyć się rozpalania ogniska, budowania baz i szałasów, a także udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Przeszli również ścieżką sensoryczną na boso oraz brali udział w podchodach i poszukiwaniu skarbu. Nie mogło zabraknąć pieczenia kiełbasek, które na świeżym powietrzu smakowały jak nigdy. Wszyscy świetnie się bawili i spędzili miło czas na łonie natury bez korzystania z telefonów! Dziękujemy Rodzicom oraz #KateKate za świetnie przygotowane zajęcia! Zabawa była przednia! Poniżej fotorelacja.
Nocka w szkole klasy IV "a" będzie długooo wspominana Korzystając z pięknej pogody mogliśmy do wieczora poharcować na świeżym powietrzu i spałaszować tam kolację Następna frajda to szykowanie bazy noclegowej- a były tam materace, karimaty, a nawet łóżko poloweAle czy chciało się spać? Filmy, gry, zabawy, dyskoteka, śpiewy, zero telefonów ...trochę malo czasu na sen, ale ... co niektórych i tak zmorzył Wspólnie spędzony czas stal się okazją do integracji, zaciśnienia więzi oraz wykazaniem się np. perfekcjonizmem w ... sprzątaniu;-)
22 maja, uczniowie klas 6, 7 i 8 wraz z Paniami Agnieszką Czekajło, Kasią Żmijewską oraz Martą Żmijewską, wybrali się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim, w ramach akcji: "Noc Otwartych Sądów".
Jest to wydarzenie organizowane w wielu sądach w Polsce. Jego celem jest pokazanie uczniom i mieszkańcom, jak wygląda praca sądu oraz zawody związane z wymiarem sprawiedliwości.
Podczas Nocy Otwartych Sądów uczestnicy zwiedzali budynek sądu, zobaczyli sale rozpraw oraz poznali pracę sekretarzy sądowych, kuratorów, sędziów, adwokatów i prokuratorów. Uczestniczyli również w symulacji rozprawy sądowej. Uczniowie dowiedzieli się, jakie prawa i obowiązki mają obywatele oraz jak działa polski system sądownictwa.
Z ogromną radością udostępniamy informację o przyznaniu Pani Dyrektor wyróżniającej oceny pracy.
To wyjątkowe wyróżnienie jest wyrazem uznania za zaangażowanie, profesjonalizm oraz działania podejmowane na rzecz naszej szkoły i całej społeczności.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Za nami ostatnie zajęcia edukacyjne z KRAINĄ EKSPERYMENTÓW. Tym razem uczniowie klas I-III wykonali pięknie pachnące i kolorowe mydełka, które zapakowali do słoiczków. Mogą posłużyć jako prezent na 26 maja
Podczas warsztatów dzieci samodzielnie przeprowadzały doświadczenia i eksperymenty. Poznawały różnorodne prawa fizyki, zachodzące podczas doświadczeń reakcje chemiczne. Dziękujemy Paniom z Krainy Eksperymentów za ciekawe i kreatywne warsztaty, za doskonałą organizację zajęć i przyjazną atmosferę oraz profesjonalną i uśmiechniętą kadrę!