SzkołaŚroda 25.05.2022

Kalendarz

Statystyka

liczba odwiedzin: 596310

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
  ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
  66 - 600 Krosno Odrzańskie
 • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
  przedszkole tel. (68) 383 79 10

Galeria zdjęć

Brak galerii w albumie

Powitanie nowego roku szkolnego

Aktualności

 • Uczeń klasy VIII "a", Miłosz Nolbrzak, laureat Konkursu Przedmiotowego z języka pokskiego, uczestniczył dziś w uroczystym spotkaniu podsumowującym Konkursy przedmiotowe woj. lubuskiego 2021/22. Gala odbyła się w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Gratulacje i nagrody książkowe laureaci otrzymali z rąk Pani Ewy Rawy, Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz Pana Jarosława Skorulskiego, Naczelnika Wydziału Oświaty w Zielonej Górze. Ogromne gratulacje dla Miłosza i mamy

 • Z okazji Dnia Patrona Naszej Szkoły w piątek odbył się Szkolny Festiwal Nauki. Uczniowie klas 7 i 8 pod opieką p. Anny Bożęckiej przygotowali doświadczenia, które młodsi koledzy oglądali z wielkim zaciekawieniem. Były to m. in. doświadczenia z ogniem - podpalanie ławki , ale spokojnie, nikomu krzywda się nie stałaOprócz podpalania ławki, było również podpalanie rąk ochotników z widowni, nawet nauczyciele zdobyli się na odwagę i dali się podpalić. Były erupcje wulkanów , a także tęcza w probówce , lampa lawa, badanie pH różnych produktów oraz zabawy z pieprzem. Po pokazie doświadczeń odbył się krótki quiz, który sprawdził jak uważnie uczniowie oglądali doświadczenia. Następnie chętni modele zaprezentowali interpretację stroju szalonego naukowca. Na korytarzu czekały jeszcze inne niespodzianki, takie jak zabawy z programowaniem robotów pod okiem p. Tomasza Urysia. Można było zrobić sobie zdjęcie wcielając się w postać Einsteina lub Marii Skłodowskiej - Curie. To piękne dzieło wykonała p. Gosia Timoszyk. Na tym nie koniec atrakcji, ponieważ w gabinecie przyrodniczym uczniowie mogli wykonywać samodzielnie doświadczenia z pokazu i wiele innych. Zapraszam do oglądania zdjęć

 • Mieliśmy przyjemność spotkać się w naszej szkole z autorem książek, Danielem Kocujem. Nasz gość przemierzył na własnoręcznie skonstruowanym rowerze trasę z Australii do...Szczecina!!! Właśnie o tej podróży napisał książkę, wzbogacając ją mnóstwem fotografii.

  Ponieważ jego niespokojny duch łaknął dzikiej przygody, na trasie przejazdu obok miejsc w pełni cywilizowanych znalazły się tereny niebezpieczne, mało uczęszczane, dzikie. Relacja z podróży przez Australię, Indonezję, Malezję, Tajlandię, Birmę oraz Indie jest szczegółowa, interesująca, oparta na osobistych przeżyciach Daniela Kocuja, pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych Zandera i Walijczyka Jacka. Tematem ich wspomnień są początki podróży, codzienne życie i praca, spotkania z ludźmi oraz nowe przyjaźnie, wybory, piękne krajobrazy, poszczególne odcinki trasy, trudne podjazdy (zwłaszcza podczas choroby) i niebezpieczne zjazdy, ekstremalne stany pogodowe, polowania oraz bliskie spotkania z drapieżnikami, poszukiwanie szafirów i źródeł wody, pozostawiająca wiele do życzenia opieka szpitalna, noclegi na cmentarzach, sztuka przetrwania, a także zaskakujące kubki smakowe lokalnych przysmaków i… narkotyki (nie bez powodu Tajlandia nazywana jest legendarną krainą opium).

 • W ramach międzynarodowej akcji "Czysta Odra" klasa 4a wysprzątała brzeg rzeki Odry od strony Zamku Piastowskiego w kierunku miejscowości Gostchorze. Po pracy był czas na drugie śniadanie i wypoczynek.

 • Dziś osobiście odwiedził nas Hubert - to chłopiec dla którego prowadzimy w szkole zbiórkę nakrętek, z których pieniądze przeznaczane są na jego rehabilitację. Ten 6 latek zaraża każdego uśmiechem i swoją energią Przy okazji odebrał kolejną partię zakrętek.

  Zbiórka trwa nadal, więc zachęcamy do przynoszenia ich do gabinetu nr 4. Warto pomagać bo być może za pewien czas Hubert odwiedzi nas na nogach- czego bardzo mu życzymy!

 • Z ogromną radością dzielimy się wspaniałymi wynikami naszych uczniów. W konkursie przedmiotowym z języka polskiego laureatem został Miłosz Nolbrzak (tym samym jest zwolniony z pisania egzaminu, a szkoła zyskuje 100% punktów), zaś tytuł finalisty otrzymali: Agata Harasymowicz, Hanna Kuciewicz, Julia Lewandowska i Wojciech Pawłowski. Gratulacje i wielkie brawa.

 • Klasa 3b, wybrała się na wycieczkę do Zielonej Góry a ich celem był Lubuski Teatr. Obejrzeliśmy sztukę "Dziewczynka z zapałkami" oraz korzystając z wizyty w mieście odwiedziliśmy zielonogórski deptak. Mimo niesprzyjającej pogody wyjazd został przez dzieci zaliczony jako udany.

 • Kolejne kreatywne zajęcia z wykorzystaniem długopisów 3D . Nawet ósmakom się podobało.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
  ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
  66 - 600 Krosno Odrzańskie
 • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
  przedszkole tel. (68) 383 79 10

Galeria zdjęć