SzkołaWtorek 06.12.2022

Kalendarz

Statystyka

liczba odwiedzin: 620976

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
  ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
  66 - 600 Krosno Odrzańskie
 • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
  przedszkole tel. (68) 383 79 10
  w sprawach pilnych tel. 660 437 833 (dyrektor)

Galeria zdjęć

Brak galerii w albumie

Powitanie nowego roku szkolnego

Aktualności

 • 2 grudnia 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych Gościliśmy wspaniałych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krośnie Odrzańskim wraz z opiekunami, którzy razem z Paniami Psycholog i Pedagog przygotowali ścieżkę doznań. Uczniowie mogli doświadczyć, z jakimi barierami zmagają się na co dzień osoby niepełnosprawne. Było ciekawie, wesoło a przede wszystkim edukacyjnie.

  Pomoc psychologiczno-pedagogiczna zorganizowała również konkurs plastyczny, pod hasłem "Jesteśmy tacy sami". Oto wyniki:

 • 18 listopada świętowaliśmy 155. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, patronki naszej szkoły.

  Była prezentacja na Genially. pl, mnóstwo gier interaktywnych, a na przerwie sesja zdjęciowa. Każdy przez chwilę mógł się poczuć jak Maria Skłodowska-Curie i jej kumpel Albert Einstein.

 • Samorząd Uczniowski postanowił ubarwić nieco naszą szkolną, nieco szarą rzeczywistość, dlatego wprowadziliśmy tematyczne dni. Niedawno mieliśmy "Dzień w kapciach", a dziś "Dzień w piżamie". No i stało się- było pomysłowo, zabawnie, a nawet piżamowo- rodzinnie. Dziękujemy za dobrą zabawę i dawkę humoru, czekamy na następny nietypowy "Dzień".

 • Jedną z podstawowych zasad zdrowego odżywiania się jest regularne spożywanie 4-5 posiłków dziennie. Wśród nich bardzo ważne miejsce zajmuje drugie śniadanie, które uczeń zjada w szkole. Posiłek ten dzieci najczęściej przynoszą z domu, ale są też takie dni, kiedy mogą je sobie przygotować sami, wspólnie z kolegami i wychowawcą.

  8 listopada w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie klas 1-3 wspólnie przygotowywali drugie śniadanie. Na stołach nie zabrakło tegorocznego miodu, soków, dżemów i świeżego musu jabłkowego. Wśród warzyw królowały ogórki w różnej postaci. Do tego ciepła owocowa herbatka z pachnącą pigwą i sokiem malinowym... Mamy nadzieję, że zajęcia przyczynią się do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych, a przede wszystkim wpłyną na dokonywanie właściwych wyborów.

 • Nasza szkoła otrzymała od pary prezydenckiej - Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy podziękowania za udział w "Narodowym Czytaniu" oraz specjalne wydanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Do "Narodowego Czytania" - w ramach działalności biblioteki szkolnej - przystąpiliśmy we wrześniu. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

 • Klasa 1 a wybrała się na wycieczkę do Powiatowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze, aby wziąć udział w zajęciach edukacyjnych w sali Ognik. Podczas zajęć dzieci mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki pożarowe, a także bezpiecznie sprawdzić jak nagrzewają się drzwi, za którymi rozwija się pożar. Przećwiczyły też jak zachować się w przypadku potrzeby ewakuacji.

 • Jak wspaniale przenieść się na chwilę do bajkowej krainy...uczniowie klas: IV a i IV b, wraz z polonistką Agnieszką Czekajło, wybrali się w podróż do Akademii Pana Kleksa oraz poznali niesfornego Pinokia.

  A to wszystko za sprawą makiet akademii oraz figurek pajacyka stworzonych przez uczniów. Fantastyczne pomysły, różnorodne materiały oraz piękne wykonanie sprawiły, że w naszej szkole zrobiło się bajkowo i kolorowo. Nasza szkolna wystawa również przyciąga chętnych do odbycia krótkiej podróży do świata naszych ponadczasowych lektur szkolnych

 • 10 listopada odbyły się w Jedynecze apele w związku z obchodzonym 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości. Wszystkie klasy odśpiewały dumnie hymn Polski- Mazurek Dąbrowskiego a także przede wszystkim przypomniały sobie jak ważne jest to święto i dlaczego jest obchodzone. Każdy z naszych uczniów zapamięta tą lekcje historii na długo.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
  ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
  66 - 600 Krosno Odrzańskie
 • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
  przedszkole tel. (68) 383 79 10
  w sprawach pilnych tel. 660 437 833 (dyrektor)

Galeria zdjęć