Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Szkoła

  • Jasełka w SP1

    "Jakaś światłość nad Betlejem się rozchodzi,

    w środku nocy zagubiony świat się budzi.

    Dzisiaj właśnie tutaj Chrystus się narodził,

    do nas przyszedł, bo ukochał wszystkich ludzi..."

    I w tę piękną podróż do Betlejem zabrała nas, 22 grudnia, klasa 6a, przygotowana przez Pana Szymona Mazura i wśród magicznych dekoracji, wykonanych przez Panią Kasię Żmijewską. Przypomnienie historii narodzin Jezusa z Nazaretu, przeplatanej wspólnym śpiewem kolęd i pastorałek, wprowadziło nas wszystkich w świąteczny nastrój. Na zakończenie jasełek, siostry Zosia i Lenka Sakowicz, przy akompaniamencie Tosi Grzegorskiej, wspólnie wykonały kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki".

    Było pięknie i wzruszająco.

    A poniżej jasełkowa fotorelacja:-)

  • Przygotowania klasy 1 "a" do powitania św. Mikołaja.

    "Mikołaju, to już czas..."

    Klasa 1A, w oczekiwaniu na świętego Mikołaja, postanowiła dobrze przygotować się na jego przyjście. A efekty ich działań możemy podziwiać na zdjęciach:-))

  • Dzień Misia

    "Dobro. Im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz".

    Te piękne słowa nieznanego autora idealnie wpisują się w akcję, przeprowadzoną w naszej szkole z okazji Dnia Misia. Tego dnia został zorganizowany kiermasz dla uczniów oraz zbiórka dla krośnieńskiego domu dziecka, pod hasłem "Podziel się dobrem". Ogromne zaangażowanie dzieci, rodziców oraz pracowników szkoły pokazało jak wielkie mamy serca I za to pięknie dziękujemy. A radość, że możemy podzielić się tym, co mamy, jest chyba największym szczęściem i naszym Jedyneczkowym Wspólnym Dobrem

  • Andrzejkowa dyskoteka

    Andrzejkowa dyskoteka zorganizowana przez klasę VII "a" już za nami! Oczywiście były wróżby, konkursy i świetna zabawa. Nawet buty " wychodzily" z auliCzy wróżby się spełnią, zobaczymy za rok A jak bawiliśmy się, widać poniżej i w komentarzach

  • Dzień Pluszowego Misia

    Dnia 28.11.2023r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Dzieci świetnie się bawiły podczas misiowych konkurencji a także zjadły pyszne misiowe śniadanie.

    A kiermasz maskotek, gier, puzzli, książek i ciast cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci 😉

  • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

    Taki dzień przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość.

    Z tej okazji Pani Dyrektor witała dzieci wskazanym przez dzieci gestem.

    "Weź ze sobą miłe słowo i podaj dalej." Dzieci chodziły po szkolnych korytarzach i "częstowały" rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz innych uczniów "dobrym słowem."

    Mały gest, a cel osiągnięty, bo wywoływał uśmiech na twarzy obdarowanych.

    Bądźmy dla siebie życzliwi - zawsze !

  • Święto Niepodległości

    Nie sposób pochwalić klasy VII "a" za pięknie przygotowany apel z okazji Święta Niepodległości. Wzniosłe, poetyckie słowa o Ojczyznie i przepięknie zasiewane utwory wprawiły wszystkich w uroczysty nastrój. Ta lekcja historii na pewno pozostanie na długo w pamięci. Brawo!

     

  • MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU

    Zapraszamy do głosowania na MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU. Poniżej szczeóły.
    LINK:   https://liblink.pl/q7Xf8SkZW4

  • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) – czyli Święto Matematyki w naszej szkole.
    Dzisiaj każdy uczeń zasiadł przed Ekspertem Tabliczki Mnożenia i mógł sprawdzić swoje cenne i niezbędne umiejętności dzielenia i mnożenia.
    Egzamin pozwolił wyłonić Mistrzów Tabliczki Mnożenia:
    Klasa 2: Dorota Żukowska, Kacper Jurewicz.
    Klasa 3: Lena Sakowicz, Pola Ładowska, Ola Rokicka, Milena Gębska, Ignacy Grzegorski, Mikołaj Kamerduła, Leon Nowak, Wojtek Tutajewicz, Jan Kapusta.
    Klasa 4: Lena Musiał, Piotr Wawrzyński.
    Klasa 5a: Kornelia Dobek, Krzysztof Grodzicki, Maks Kaczmarek, Marcel Kasowski, Bartosz Kot, Jan Dębski.
    Klasa 5b: Jasmina Hrabcova, Szymon Tumiński, Sebastian Żukowski.
    Klasa 6: Kinga Kozłów, Kornelia Mazurek, Wojtek Wawrzyński, Kuba Gębski, Hubert Michalicki, Rafał Myśliwiec.
    Klasa 7: Marcelina Kawa, Lena Jasinowska, Paulina Szymańska, Piotr Kulpa
    (Dziewczyny, które pomagały w przeprowadzeniu tego dnia, również zdały egzamin:
    Hania Tutajewicz, Zosia Sakowicz, Ola Kondratowicz, Amelia Wójcicka)
    Klasa 8:
    Ivanka Yefremova, Ania Rentel, Igor Narkun, Hubert Deszcz.
    Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział w akcji 😉

     

  • Narodowe czytanie 2023 r.

    We wrześniu przystąpiliśmy do akcji Narodowego czytania. Właśnie otrzymaliśmy podziękowania z kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz egzemplaż "Nad Niemnem" E. Orzeszkowej wraz z dedykacją od pary prezydenckiej.

  • Innowacja metodyczna "Moja ulubiona książka zamiast lektury dodatkowej" realizowana w naszej szkole.

    Korzyści dla uczniów wynikające z wdrażanej innowacji:  zdobywają wiedzę w sposób kreatywny, gdyż mają wolny wybór, prezentują lekturę, która jest zgodna z zainteresowaniami, sami decydują o tym, jak ją zaprezentują, rywalizują między sobą o to, kto zdobędzie więcej punktów (punkty przeliczane są na procenty, a procenty mogą na ocenę), wykorzystują możliwości, jakie dają aplikacje: np. Power Point.

  • Międzynarodowy projekt "Czytam z klasą" Edycja V

  • Dzień Edukacji Narodowej

    "Bo nauczyciel jest kapitanem,

    co na okręcie dookoła świata,

    płynie wraz z nami przez szkolne lata"

    Tymi słowami rozpoczął się dzisiaj uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowany przez klasy 5a i 5b ze specjalnym udziałem Oli Kondratowicz i Ivanki Yefremovej. Były chwile wzruszenia, chwile śmiechu i bukiet wyśpiewanych życzeń dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły

  • Akcja Sprzątanie Świata

    W ramach edukacji ekologicznej, a także wrześniowej akcji Sprzątanie Świata, uczniowie klas 4a, 5a i 5b wybrali się na wycieczkę do oczyszczalni ścieków oraz PSZOK w Krośnie Odrzańskim. Pan Marek Górski w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam co się dzieje ze ściekami, które trafiają do kanalizacji. Przeszliśmy przez cały proces obróbki nieczystości. Następnie udaliśmy się do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie Pan Paweł Widczak wyjaśnił w jaki sposób należy segregować odpady. Zwiedziliśmy wszystkie zakamarki PSZOK, a nawet wspólnie zważyliśmy się na wadze. Dziękujemy Panom za oprowadzenie nas i przekazanie garści ciekawych informacji.

  • Tęcze w probówce na lekcji chemii!

    W ramach lekcji chemii dotyczącej gęstości substancji, uczniowie klasy siódmej wykonali piękne tęcze 🌈🌈🌈 w probówce 🧪🧪🧪
  • Wycieczka do Parku Fizyki w Nowej Soli

    4 października klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę do Parku Fizyki w Nowej Soli. Mogliśmy skorzystać z sześciu działów na które jest podzielony: mechanikę, akustykę, haptykę, hydrostatykę, olfaktologię i optykę.

    Znaleźliśmy w nim ponad 40 przyrządów służących do przeprowadzania eksperymentów i doświadczeń i z każdego mogliśmy skorzystać. To była naprawdę ciekawa wycieczka

  • Dzień kropki

    15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki inaczej to święto kreatywności i rozwijania pasji i talentów. Dlatego zaprosiliśmy tego dnia uczniów klas 1-3 do pokazania swoich talentów i tych dużych i tych małych. Możemy śmiało powiedzieć że Jedyneczka talentami stoi- bo były i tańce, śpiewanie, bańki, malowanie na płótnie i wiele wiele innych

  • Apel upamiętniający rodzinę Ulmów.

    10 września r. została beatyfikowana rodzina Ulmów, Polaków, którzy z narażeniem życia pomagali Żydom w czasie II wojny światowej. Rodzice , sześcioro dzieci i siódme nienarodzone zostali bestialsko zamordowani przez niemiecką policję. Na oczach dzieci zastrzelono rodziców, a wcześniej ośmioro Żydów. Na końcu zginęły płaczące dzieci. Ich historię przepięknie przedstawiła klasa VII "a", podczas apelu poświęconemu heroicznym czynom Ulmów. Za godną postawę i piękny występ, dziękujemy

  • Narodowe Czytanie 2023 r.

    W piątek 08. września przyłączyliśmy się akcji Narodowego Czytania, któremu od 12. lat patronuje para prezydencka. Podczas Narodowego Czytania poznaliśmy fragmenty "Nad Niemnem" E. Orzeszkowej.
    Ale najpierw wysłuchaliśmy słów, jakie kierował w liście otwartym do braci uczniowskiej Prezydent RP, a także pięknego czytania "Legendy o Janie i Cecylii" naszych koleżanek i kolegi. Potem wzięliśmy udział w quizie na platformie Quizizz, a klasy które zdobyły w nim najwięcej punktów i znalazły się na podium (kl. 6"a" - I miejsce; kl. 5"b" - drugie miejsce, kl. 4 "a" - trzecie miejsce), otrzymały nagrodę. Otóż 12. września nie będą odpytywani w żadnej formie ani ustnej, ani pisemnej.Imprezę przygotowała pani Monika Nawrot.

  • Próbna ewakuacja uczniów ze szkoły.

    W zeszłym tygodnoiu odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja, którą obserwowali strażacy. Wszystko odbyło się jak należy. Najmłodsi mogli obejrzeć wóz strażacki, co sprawiło im wiele radości. Poniżej fotorelacja.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
    ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
    66 - 600 Krosno Odrzańskie
  • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
    przedszkole tel. (68) 383 79 10
    w sprawach pilnych tel. 660 437 833 (dyrektor)

Galeria zdjęć