W czwartek, 10.06.2021 r. nasi uczniowie - Karolina Wróblewska (kl. 6 "a") i Miłosz Nolbrzak (kl. 7 "a") wzięli udział w konkursie recytatorskim Lubuskie Konfrontacje Artystyczne, organizowanym przez CAK w Krośnie Odrzańskim.
Miło nam wszystkich poinformować, że do etapu powiatowego zakwalifikowała się Karolina Wróblewska.
Gratulujemy obojgu uczestnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w najbliższym nam, lokalnym środowisku.
Dziś i wczoraj uczniowie Jedyneczki wzięli udział w eliminacjach rejonowych Lubuskich Konfrontacji Artystycznych, które odbyły się w CAK Zamek. Naszą szkołę pierwszego dnia reprezentowali Aleksandra Hoppen oraz Szymon Ciebiera a w grupie drugiej Aleksandra Pietrołaj i Igor Narkun. Wszyscy zaprezentowali się rewelacyjnie, a szczególne gratulacje należą się Oli Pietrołaj i Igorowi, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu. Gratulujemy i życzymy powodzenia!!! Trzymamy jeszcze kciuki za kolejnych naszych uczniów, którzy dopiero jutro wybierają się na konkurs
Dziś wyjątkowy Dzień dla wszystkich naszych Mam - Dzień Mamy Z tej okazji życzymy Wam wszystkiego, co najpiękniejsze i najlepsze, radosnych i pogodnych dni pełnych szczęścia i miłości. Aby każdy nadchodzący dzień był najwspanialszym dniem w życiu
A tak pracowały dzieci przygotowując dla kochanych Mam upominki
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej SP1 klasy 1 "a".
8 maja obchodzimy Święto Bibliotekarzy i Bibliotek, od tego dnia rozpoczyna się także Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który trwa aż do 15 maja 2021 r.
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek (Tydzień Bibliotek). Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Historia Programu nierozerwalnie związana jest z obecnością Polski w Unii Europejskiej. 1 maja 2004 r. doszło do największego rozszerzenia w historii UE – do wspólnoty wstąpiło 10 krajów, w tym Polska. Tydzień później pod hasłem bezpośrednio nawiązującym do akcesji – „Biblioteki w Europie były zawsze” odbył się I Tydzień Bibliotek.
Z założenia każda edycja przebiega pod innym hasłem, którego wyboru dokonuje Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – pomysłodawca i koordynator akcji. W tym roku hasło brzmi – „Znajdziesz mnie w bibliotece”.
Z przyjemnością informujemy że w wojewódzkim konkursie astronomicznym Odkryjmy tajemnice wszechświata organizowanym przez: Instytut Astronomii im. Janusza Gila Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze oraz Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus, Nasza Paulina Romanowska za swoją pracę zdobyła I miejsce.
GRATULACJE!!!
W tym roku szkolnym możemy poszczycić się dwiema laureatkami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskie Kuratorium Oświaty.
Weronika Śliwińska została laureatką konkursu z języka polskiego, a
Lena Rola-Skibicka z języka niemieckiego. Gratulujemy!!!
Przyszli konstruktorzy robotów z III "a"
Zamczyska, zamki i zameczki wykonane przez pierwszoklasistów w ramach tematyki „Poznajemy historię naszego miasta”. Zamki bardzo spodobały się naszym myszkom, zwłaszcza że pełno w nich zwodzonych mostów, wieżyczek, tajemnych przejść i innych niespodzianek. A oto prace( kto wie?) może przyszłych architektów.
Uczniowie klasy 4 na lekcji przyrody dotyczącej uzależnień wykonywali plakaty.
Poznajemy historię Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim i krośnieńskie legendy.
Prace plastyczne klasy I a
„…w środku kwiatu siedziała na zielonym słupku maleńka dziewczynka, śliczna i delikatna. Miała nie więcej niż cal wysokości i dlatego nazwano ją Calineczką. Pięknie polakierowana łupina włoskiego orzecha służyła jej za kołyskę, płatki fiołków zastępowały materac, a płatek róży - kołdrę…”
Klasa 2 "b" w tym tygodniu omawiała lekturę "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyny Bednarek. Rozpoczęliśmy od wykonania lapbooka, potem wykonaliśmy własne skarpetki a skończyliśmy wymyślając ich nowe i jeszcze bardziej niesamowite przygody. A oto efekty naszej pracy:
Zanim na dobre rozpadał się śnieg, pierwszoklasiści wykonali instrumenty perkusyjne, a wszystkiemu przyglądał się Yeti. A gdy już pojawił się śnieg udało nam się czasem wykorzystać jego urok.
Uczniowie klasy 4"a" na lekcji przyrody dotyczącej układu oddechowego wykonywali modele płuc z butelki.
11 lutego w klasach 1-3 odbyły się bale przebierańców. Tego dnia na szkolnych korytarzach można było spotkać i piękne księżniczki jak i żołnierzy czy pilotów samolotów Każde przebranie było wyjątkowe, a oto galeria zdjęć z tego dnia:
Przedstawiamy Wam galerię prac uczniów klasy VI "a". Ich zadaniem było wykonanie modelu stawonoga (owada, pajęczaka lub skorupiaka). Niektóre są naprawdę realistyczne
Już za chwilkę będzie można złożyć rozliczenie podatku, dlatego zachęcamy do wsparcia Jedyneczki i podarowanie jej 1% (to nic Państwa nie kosztuje, a jedynie odzyskamy od skarbu państwa to, co dawno było z Państwa zarobków zabrane).
Wystarczy podczas wypełniania formularza PIT:: - wpisać KRS: 0000270261 oraz
- cel szczegółowy: SP1 KROSNO ODRZAŃSKIE 917.
Za dobre chęci z góry BARDZO DZIĘKUJEMY!!!
15 lutego 2021 roku rozpoczynamy rekrutację do przedszkoli i szkół podstawowych gminy Krosno Odrzańskie na nowy rok szkolny 2021/2022 . Wszystkie wymagne dokumenty znajduja się na naszej stronie w zakładce REKRUTACJA.
ZAPRASZAMY!!!