Uczniowie klasy II „a” wyjątkowo chętnie wykonują wszelkie prace plastyczno – techniczne. Ich wychowawczyni- pani Jolanta Mickiewicz ma cudowne pomysły, które dzieci z zapałem realizują, a niektóre efekty tych prac ilustrują zdjęcia stworzonych przez uczniów instrumentów czy robotów z surowców wtórnych, pięknych rzeźb z masy solnej oraz wiele innych dzieł, które wyszły spod ich rąk.
Nasi najmłodsi uczniowie już wiedzą jak zabandażować zraniony palec, a wszystko dzięki zajęciom ze szkolną pielęgniarką- panią Teresą, która przekazała dzieciom z klas pierwszych podstawy udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie chętnie wzięli udział w lekcji i - choć mieli na uwadze jak ważną umiejętność nabywają - dobrze się bawili.
Uczniowie klasy III „a”, pod okiem wychowawczyni, mieli okazję spróbować swoich sił w garncarstwie. Podczas niewątpliwie udanej zabawy stworzyli piękne naczynia i rzeźby.
W ramach lekcji plastyki, których tematyką była rzeźba, uczniowie klasy V pilnie uczyli się o rodzajach i typach rzeźb, oglądali znane dzieła oraz sami tworzyli znakomite prace z mydła czy masy solnej. Cykl zajęć zamknął temat dotyczący instalacji przestrzennych, które wyrosły w naszej szkolnej auli z rzeczy uznanych za śmieci. I tak oto uczniowie klasy V przywrócili życie zbędnym już opakowaniom, tworząc nowe formy, które wyrażały rozmaite idee. Na dowód załączamy zdjęcia!
Poniżej przedstawiamy zdjęcia z kolejnej dyskoteki, która odbyła się w naszej szkole. Tym razem cieszymy się, że zawitała do nas wiosna!
Wszyscy uczniowie klas I-III, którzy nie jadą w dniach od 23 do 25 maja na Zieloną Szkołę obowiązkowo uczęszczają do szkoły. W tych dniach placówka zapewnia Im zajęcia opiekuńczo- wychowawcze według następującego harmonogramu:
Poniedziałek:
1,2,3l.-p. Lucyna Narkun
4,5l.- p. Maga Szaciłło
Wtorek:
1,2l.- p. Wioletta Weretko
3,4,5l.- p. Magda Szaciłło
Środa:
1,2,3l.- p. Lucyna Narkun
4,5l.- p. Magda Szaciłło
W poniedziałek 16 maja 2016 r. odbyły się szkolne eliminacje do konkursu profilaktycznego pod hasłem „Trudne wierszyki łamiące języki”. Do dalszego etapu zakwalifikowali się:
- w kategorii klas I - III
- w kategorii klas IV – VI
Życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi i w trosce o najbliższe środowisko uczniowie klasy drugiej wykonali roboty, smoki, instrumenty perkusyjne i inne ciekawe prace według własnych pomysłów. Za materiał posłużyły licznie zebrane różnorodne surowce wtórne. Prace drugoklasistów zachwycają pomysłowością i estetyką wykonania.
Po raz kolejny uczniowie klasy II a samodzielnie przygotowali i ze smakiem zjedli pyszne śniadanie. Świeże bułki z masłem i miodem wszystkim bardzo smakowały. Zajęcia odbyły się w ramach tematyki „W leśnej pasiece”.
29 kwietnia w klasach II a i III a odbyły się eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „MISTRZ ORTOGRAFII 2016”. W konkursie udział wzięło 6 osób z klasy II a i 5 osób z klasy III a. Tytuł Klasowego Mistrza Ortografii 2016 zdobyli:
Wszystkim uczestnikom gratulujemy doskonałej znajomości zasad ortografii.
05.05.2016 odbył się szkolny konkurs patriotyczny, który rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III i IV-VI. Nasi uczniowie wykazali się wielką wiedzą na temat naszej ojczyzny, łącznie z wiedzą o najbliższej okolicy oraz naszej szkole i jej patronce.
W młodszej grupie przedstawiciele klas dostali do rozwiązania test wiedzy, natomiast pozostali uczniowie rozwiązywali wspólnie różne zadania, między innymi puzzle, wykreślanki. Towarzyszyło temu wiele emocji. Wiedza najmłodszych była na bardzo zbliżonym poziomie przez co dwie klasy zdobyły dokładnie taką samą liczbę punktów, dlatego:
3. miejsce zdobyły klasy I "b" i II "a"
2. miejsce zdobyła klasa I "a"
1. miejsce zdobyła klasa III "a"
Starsza grupa odpowiadała na pytania skierowanie do przedstawicieli klas lub pozostałych uczniów. Tu również okazało się, że wszyscy się wspaniale przygotowali i trzeba było przeprowadzić dogrywkę, aby wyłonić zwycięzców. Po trzymającej w napięciu dogrywce:
3. miejsce zdobyła klasa VI "a"
2. miejsce zdobyła klasa IV "a"
1. miejsce zdobyła klasa V "a"
Wszystkim gratulujemy ogromnej wiedzy i cieszymy się z udanej zabawy!
23. kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji, w naszej szkole zorganizowano moc atrakcji. Od samego rana 22.04.2016 funkcjonował kiermasz książek, które nabyć można było za symboliczną złotówkę. Poza tym, mamy dzieci, które zgodziły się nam pomóc (za co serdecznie dziękujemy) sprzedawały, również, domowe wypieki. Przed sekretariatem zorganizowana została wystawa najpiękniejszych zeszytów lektur uczniów klas I – III, a w szkolnej bibliotece wywieszono prace uczniów, biorących udział w konkursie plastycznym na najładniejszą okładkę książki. Podczas apelu nagrodzono zwycięzcó
- w kategorii klas I – III pierwsze miejsce zajął Marcin Tytoń z klasy I „a”, drugie – Weronika Śliwińska (III „a”)
- w kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Pawłowska z klasy IV „a”, drugie – Nikola Cieśla (V „a”).
Wyróżniono również: Kordiana Woltmanna (II „a”), Miłosza Nolbrzaka (II „a”) i Mateusza Mulińskiego (III „a”) oraz Katarzynę Kasprowiak (V „a”), Wiktorię Michalak (VI „a”) i Gabrielę Kwiatkowską (IV „a”).
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Najważniejszym punktem dnia była, jednak, „Familiada literacka”, w której wzięły udział cztery, konkurujące między sobą w dwóch kategoriach wiekowych, grupy: „Drugaki” kontra „Superczytelnicy” oraz „Mole książkowe” i „Kolorowe autorki”. Uczennice i uczniowie z klas II, III, IV i V wspaniale radzili sobie z pytaniami, które zadawała im szkolna bibliotekarka – pani Kamila Kliszewska. Wszyscy zostali hojnie nagrodzeni, a sama zabawa na tyle przypadła do gustu uczestnikom i publiczności, że z pewnością za rok odbędzie się kolejna edycja.
Zdjęcia ze Szkolnego Dnia Książki oglądać można poniżej. Zapraszamy, również, na naszą stronę na Facebooku, gdzie zamieszczono także filmiki z tego wydarzenia.
Mamy przyjemność ogłosić, że uczennica naszej szkoły Julia Wlazło z klasy V „a” wspaniale zadeklamowała wiersz na przeglądzie w Gubinie, dzięki czemu otrzymała nominację do finału Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
5. kwietnia nasi uczniowie zastali niemal pustą szkołę. Elegancko ubrani w stroje galowe stanęli przed najważniejszym doświadczeniem na swojej dotychczasowej drodze edukacji. Tego dnia pisali Sprawdzian Szóstoklasisty, składający się z dwóch części: polonistyczno-matematycznej oraz języka obcego.
Wszystkim serdecznie życzymy wysokich wyników!
Wraz z pierwszymi dniami wiosny, uczniowie klasy III „a” zakasali rękawy i zabrali się do siania i sadzenia roślin, które w wielu kolorowych doniczkach zagościły na stoliku i parapetach w klasie. Cebule, rzeżucha, szczypior, fasola czy pietruszka oraz wiele innych roślin, które stale doglądają i podlewają dyżurni, wzeszło tak szybko, że teraz nie tylko można podziwiać dzieło trzecioklasistów, ale również delektować się smakiem tego, co wyhodowali!
Ostatnimi czasy zorganizowano w naszej szkole wiele konkursów i zabaw czytelniczych, które na celu mają zachęcanie dzieci i młodzieży do sięgania po książki i odwiedzania biblioteki. Niedawno nagrodzono laureatów konkursu plastycznego na najpiękniejszą zakładkę do książki. Trwa zabawa o nazwie „15 minut czytania”- starsi uczniowie, na długich przerwach, czytają młodszym fragmenty wybranych pozycji. Do końca roku szkolnego można odgadywać tytuły oraz nazwiska autorów najnowszych książek, których fragmenty wywieszane są na tablicy ogłoszeń. Nowa propozycja to konkurs plastyczny, polegający na stworzeniu własnej okładki do znanej lub zupełnie wymyślonej książki, a przed nami Światowy Dzień Książki i kolejna porcja ciekawych propozycji!
Dziewczynki z naszej szkoły, biorące udział w Ogólnopolskiej Stypendiadzie Polonistycznej ORZEŁ osiągnęły bardzo wysokie lokaty. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych!
23. marca koło artystyczne pod kierunkiem pani Agnieszki Gwiazdowskiej przygotowało wspaniałe przedstawienie wielkanocne. Uczniowie dowiedzieli się nieco o tradycjach świątecznych i znaczeniu symboli oraz wysłuchali piosenek we wspaniałych aranżacjach. Po tym wydarzeniu pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia i jeszcze przed wiosenną przerwą, pogratulowała i rozdała nagrody uczestnikom różnych konkursów, w których brali udział nasi uczniowie. Przebieg całego wydarzenia można zobaczyć na zdjęciach oraz podejrzeć na naszej stronie na Facebooku.
21. marca nasi uczniowie postanowili radośnie uczcić nadejście nowej pory roku. Wszyscy zaangażowali się w tworzenie marzann, pięknych strojów i ozdób, z którymi wyszli ogłosić mieszkańcom miasta, że oto przyszła wiosna! Kolorowy pochód przeszedł ulicami Krosna Odrzańskiego, po czym marzanny zostały spalone, a każdy upiekł sobie nad ogniem kiełbaskę.
15. i 16. marca w krośnieńskim Centrum Artystyczno-Kulturalnym Zamek odbyły się kolejne etapy konkursu recytatorskiego, w którym wzięli udział nasi uczniowie. Osoby te, wyłonione poprzednio w eliminacjach szkolnych, godnie reprezentowały Szkołę Podstawową nr 1. W kategorii klas I-III wyróżnienie otrzymała Anna Noweta z klasy I „b”, natomiast, w kategorii klas IV-VI uczennica klasy V „a” Julia Wlazło została nominowana do następnego etapu Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Gratulujemy!
ZDJĘCIE