Szkoła

 • Przerwa urlopowa sekretariatu

  W dniach od 1 do 6 kwietnia 2021 r. z powodu urlopu sekretariat będzie nieczynny.

 • Wielkanocne życzenia

 • Rekrutacja do przedszkoli i szkół

  15 lutego 2021 roku rozpoczynamy rekrutację do przedszkoli i szkół podstawowych gminy Krosno Odrzańskie na nowy rok szkolny 2021/2022 . Wszystkie wymagne dokumenty znajduja się na naszej stronie w zakładce REKRUTACJA.

   ZAPRASZAMY!!!

 • Dzień Babci i Dziadka

  Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie w tym roku nie mogliśmy niestety zaprosić was do Jedyneczki i wspólnie świętować Dnia Babci i Dziadka ale pamiętamy o was życząc dużo zdrowia, spokoju i samych pięknych chwil.

  Z okazji waszych świąt przygotowaliśmy dla was filmik niespodziankę dzięki któremu dowiecie się za co tak bardzo kochają was wasze wnuki

  Miłego oglądania

  https://fb.watch/3gc1eXfUUo/

   

 • Zarządzenie w sprawie zawieszenia funkcjonowania Przedszkola

 • Kartki świąteczne

  Już za moment, już za chwilkę rozstaniemy się na dosyć długą przerwę świąteczno- zimową Kończąc ten nietypowy rok uczniowie klas I-III wykonali kartki świąteczne oraz kartki zimowe z życzeniami bezpiecznych ferii, abyśmy wszyscy cali i zdrowi powrócili w nowym roku do szkoły A oto jakie talenty mamy w "Jedyneczce" :

 • Modele komórek

  Jak co roku uczniowie klasy piątej wykonują modele komórek. W tym roku wystawy modeli na korytarzu szkolnym nie będzie, dlatego możecie podziwiać dzieła Waszych kolegów i koleżanek tutaj. Prace wykonali Tosia, Igor, Nikolas, Wiktoria i Marcin z klasy 5a. Modele przedstawiają komórkę zwierzęcą

 • Zaczarowana zagroda

  Klasa II B przy okazji omawiania lektury pt. "Zaczarowana zagroda" wyczarowała takie oto pingwinki

 • Mikołajki

  Grudzień to miesiąc prezentów i radosnych niespodzianek, a pierwszą okazją do obdarowywania bliskich są oczywiście mikołajki. Dzień 6 grudnia jest dla Świętego Mikołaja próbą generalną przed wigilijnym wieczorem.

  Mikołajki celebruje się nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach. Nie wszędzie jednak to grudniowe święto obchodzone jest tak samo. Pod względem zwyczajów najbliżej nam do Czech i Słowacji, gdzie Mikołaja także wita się 6 grudnia. W USA dzieci wyczekują Mikołaja w pierwszą niedzielę adwentową. Na upominki dzieci przygotowują wtedy specjalne skarpety, do których chowają listy z życzeniami.

  W Niemczech początek grudnia to okazja dla Mikołaja, żeby sprawdzić, jak sprawują się małe urwisy. Dziadek z białą brodą wędruje od domu do domu z wielką księgą, w której sporządza notatki na temat zachowania każdego malca.

  Co ciekawe, w niektórych krajach Świętego Mikołaja zastępują inne baśniowe postacie. W Szwecji od dawna w tej roli występuje skrzat Jultomte, we Włoszech wiedźma Befana, we Francji Pere Noel.

  Ta niezwykła różnorodność mikołajkowych zwyczajów może nieco zdumiewać, ale z drugiej strony wyjaśnia, jakim cudem Mikołaj jest w stanie obdarować upominkiem wszystkie dzieci na całym świecie.

  Mamy nadzieję, że będzie to dla was wyjątkowy dzień !

 • Andrzejki

  Zwyczaje związane z Andrzejkami najprawdopodobniej wywodzą się ze starożytnej Grecji, bowiem Andrzej w języku greckim to Andress. W tłumaczeniu oznacza to mężczyznę lub męża, a sama postać uznawana jest za patrona wróżb. Wielu historyków twierdzi także, że Andrzejki mogą wywodzić się z celtyckich i starogermańskich wierzeń. Panny i kawalerowie wróżą sobie, czy w najbliższym czasie wezmą ślub. Andrzejki to również okazja do dobrej zabawy. Najpopularniejszą tradycją jest lanie gorącego wosku do zimnej wody przez dziurkę od klucza. Gorący wosk po chwili przybiera określony kształt, a naszym zadaniem jest go dobrze zinterpretować. Można, a nawet trzeba użyć wyobraźni!

 • Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia.

  Historię pluszowego Misia rozpoczął Prezydent Theodor Roosevelt, który postrzelił w trakcie polowania małego niedźwiadka. Ujrzawszy przerażone zwierzątko postanowił puścić go wolno, rezygnując ze swego trofeum. Historia o uwolnieniu niedźwiedzia zainspirowała znanego twórcę komiksów do stworzenia serii rysunków. Rysunki ukazały się w gazetach, i te z kolei zachęciły, właściciela sklepu ze słodyczami do zaprojektowania wzoru zabawki pluszowej podobnej do misia z komiksu. W ten sposób na wystawie sklepu szybko znalazł się miś pluszowy z odręcznie podpisaną karteczką “Miś Teddy’ego.”

  Miś wciąż pozostaje najważniejszą zabawką dziecka i miejmy nadzieję, że już wkrótce nie będzie ani jednego dziecka na świecie, które nie miałoby swojego pluszowego misia. W czasie pandemii, gdy nie możemy iść do szkoły, warto mieć pluszowego przyjaciela, powiernika naszych smutków i radości.

 • Dzień Kredki

  22 listopada - DZIEŃ KREDKI

  „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,

  Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,

  Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,

  Namalują wszystko to, co chcę!”

  Oto rysunki i kolorowanki wykonane z tej okazji.

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  Dziś Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

 • Dzień Jeża

  10 listopada Międzynarodowy Dzień Jeża

  „Krótkie nóżki, długi ryjek,

  ostre kolce ciało kryją.

  Ach, cóż to za groźny zwierz?

  To jest jeż, malutki jeż”.

  Prace wykonali uczniowie klasy I a 

 • Problemy współczesności- Anoreksja

  Na jednej z ostatnich lekcji języka polskiego w klasie 6 "b" dyskutowaliśmy o jednym z problemów naszej współczesności - anoreksji.

  To groźna i podstępna choroba, na którą najczęściej zapadają dziewczynki i młode kobiety. Ofiarą anoreksji padają coraz częściej także mężczyźni.

  Glówną przyczyną anoreksji jest brak samoakceptacji.

  Efektem naszych rozważań są plakaty, dotyczące anoreksji.

 • Wyprawka czytelnicza

  Szkoła podstawowa nr 1 w Krośnie Odrzańskim otrzymała Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów dzięki tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”.

  Przez cały październik oraz początek listopada do wszystkich szkół podstawowych w Polsce, które mają oddziały klas pierwszych, były przekazywane takie wyprawki. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i jest całkowicie bezpłatny, zarówno dla szkół, jak i uczniów. Instytut Książki pokrywał również koszty wysyłki wszystkich materiałów.

  W skład Wyprawki czytelniczej wchodzą:

  • książka „Pierwsze abecadło",

  • broszura „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” (zafoliowana razem z książką),

  • materiał pomocniczy „Kreatywny alfabet”.

  Poniżej zdjęcie Wyprawki Czytelniczej.

 • 11 Listopada

  Kiedy nagle las zaszumi,

  Mowę sosny gdy zrozumiesz…

  To jest Polska

  Gdy zobaczysz gdzieś topole

  Królujące ponad polem…

  To jest Polska…

  Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. Każdego roku z tej okazji odbywa się uroczysty apel, który zawsze jest dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu, ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.

  11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy Polska stała się samodzielnym państwem. Mimo trwającej ponad sto lat niewoli, krwawo tłumionych powstań narodowych i represji politycznych Polacy nigdy nie porzucili marzeń o odzyskaniu niepodległości. Pamiętajmy o tym i cieszmy się wolną Polską, bo pięknie żyć w wolnym kraju, cieszyć się każdym dniem.

  Z tej okazji klasa I "a" wykonała białe orły.

 • Zarządzenie nr 17

   

  ZARZĄDZENIE NR 17/2020

   

  Dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego

  w Krośnie Odrzańskim

  z dnia 9 listopada 2020 r.

  w sprawie

  czasowego zawieszenia zajęć w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Krośnie Odrzańskim ze względu na sytuację epidemiologiczną

  Na podstawie § 18 ust. 2a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu
  z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020 r., poz. 1166), po uzyskaniu zgody organu prowadzącego, zarządzam, co następuje:

  § 1.

  1. Zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w okresie od dnia 9  do dnia 29 listopada 2020 r. w  Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Krośnie Odrzańskim w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

  2. W okresie czasowego zawieszenia zajęć, o którym mowa w ust. 1, zadania Szkoły Podstawowej nr 1 Im. Marii Skłodowskiej- Curie w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Krośnie Odrzańskim są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w przepisach rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem  i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r., poz. 493).

  § 2.

  Zarządzenie podlega ogłoszeniu na stronie internetowej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Krośnie Odrzańskim oraz na tablicy ogłoszeń Szkoły Podstawowej nr 1     im. Marii Skłodowskiej- Curie w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Krośnie Odrzańskim

  § 3.

  Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

  Wioletta Radecka-Weretko

   

 • Zarządzenie nr 15

   

  ZARZĄDZENIE NR 15/2020

  Dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego

  w Krośnie Odrzańskim

  z dnia 26 października 2020 r.

  w sprawie

   ORGANIZACJI  KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ W OKRESIE CZASOWEGO OGRANICZENIA  FUNKCJONOWANIA KLASY II "b" ORAZ KLAS IV-VIII  SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W ZESPOLE SZKOLNO- PRZEDSZKOLNYM  W KROŚNIE ODRZAŃSKIM 

  ze względu na sytuację epidemiologiczną

   

  Na podstawie:

  - § 18 ust. 2a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020 r., poz. 1166),

  - Ustawy z dnia 14 grudnia 2015r. Prawo oświatowe (Dz. U.  z 2017 r., poz.59),

  - Ustawy z dnia 07 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2019 r., poz.1481,1818 i 2197),

  - Rozporządzenia MEN z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem   i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 410),

  - Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19(Dz. U. z 2020 r. poz. 492),

  - Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku  z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

  (Dz. U. z 2020 r. poz. 493),

  - Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku  z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

  (Dz. U. z 2020 r. poz. 1830),

  - art. 3 Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczegółowych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r., poz. 374) zarządza się, co następuje:

  § 1

  W okresie czasowego zawieszenia zajęć, zadania klasy II "b" i klas IV-VIII Szkoły  Podstawowej nr 1 Im. Marii Skłodowskiej- Curie w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Krośnie Odrzańskim nauka jest realizowana na odległość.
                                                                          § 2

  1. Wychowawca ma obowiązek:

  1.1. ustalenia, czy każdy z jego uczniów posiada w domu dostęp do sprzętu komputerowego i do Internetu. W przypadku braku dostępu wychowawca niezwłocznie zawiadamia o tym fakcie dyrektora  w celu ustalenia alternatywnych form kształcenia;

  1.2. uzgodnienia sposobów kontaktowania się  z uczniami i rodzicami (np. e-dziennik, e-mail, komunikatory społeczne, telefon);

  1.3. reagowania na bieżące potrzeby i problemy związane z kształceniem zdalnym, które zgłaszają jego uczniowie lub rodzice;

  1.4. systematycznego prowadzenia dokumentacji klasowej, w tym usprawiedliwiania godzin nieobecnych, najpóźniej tydzień od dnia, w którym zaznaczono nieobecność;

  1.5 informowania dyrektora szkoły o poważnych problemach swojej klasy.

  2. Pedagog/psycholog ma obowiązek:

  2.1. ustalenia zasad kontaktu z uczniami i rodzicami oraz  poinformowania o tym fakcie dyrektora szkoły, w tym ustalenia godzin dyżuru telefonicznego dla uczniów i rodziców;

  2.2. organizowania konsultacji online;

  2.3. świadczenia zdalnej pomocy psychologiczno-pedagogicznej w trakcie trwania sytuacji kryzysowej, w szczególności:

  2.4. otoczenia opieką uczniów,  u których stwierdzono nasilenie  reakcji stresowych, lękowych w związku z epidemią koronawirusa,

  2.5. inicjowania i prowadzenia działań interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych,

  2.6. otoczenia opieką i udzielania wsparcia uczniom, którzy mają trudności z adaptacją do nauczania zdalnego;

  2.7. wspomagania nauczycieli w diagnozowaniu możliwości psychofizycznych uczniów w kontekście nauczania zdalnego.

  § 3

  Lekcje rozpoczynają się o godz. 8.15 i realizowane są zgodnie z planem umieszczonym w dzienniku elektronicznym- Librusie.                                                                    

  § 4

  Uczniowie objęci nauczaniem indywidualnym i zajęciami rewalidacyjnymi  realizują zajęcia zgodnie z planem.

                                                                         § 5

  Główną platformą komunikacyjną jest dziennik elektroniczny- Librus.

                                                                         § 6

  Nauczyciel podczas zajęć korzysta z podręczników,  materiałów przygotowanych samodzielnie, a także udostępnionych przez MEN  i innych pomocy dydaktycznych,  pamiętając, by wybrane treści uwzględniały specyfikę przedmiotu i były  dostosowane do potrzeb i możliwości uczniów oraz z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną, dostosowaną do ich wieku i etapu edukacyjnego.

                                                                          § 7

  Nauczyciele i specjaliści, realizując naukę na odległość, zobowiązani są do dostosowania sposobów oraz metod i form pracy do potrzeb i możliwości uczniów, w tym wynikających z indywidualnych programów edukacyjno- terapeutycznych.

  § 8

  Podczas e-learningu nauczyciel korzysta z platformy do prowadzenia spotkań i współpracy online Zoom, umożliwiającej bezpośredni kontakt z uczniami. W trosce o bezpieczeństwo i higienę pracy lekcja online nie może trwać dłużej niż 30 minut (poza czynnościami organizacyjnymi).

                                                                         § 9

  Obecność ucznia na zajęciach jest  zaznaczana na podstawie jego udziału w lekcji online lub przeczytania przez ucznia wiadomości wysłanej przez nauczyciela danego przedmiotu  w Librusie (dotyczy zadań przekazywanych za pomocą dziennika elektronicznego).

                                                                         

  § 10

  W czasie obowiązywania niniejszego zarządzenia zasady oceniania określa Statut Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Krośnie Odrzańskim oraz przedmiotowy system oceniania.

                                                                       

  § 11

  Nauczyciel określa termin wykonania zadań na ocenę i sposób ich przesłania. Niedostarczenie zadań we wskazanym terminie skutkuje oceną niedostateczną.

                                                                         § 12

  Podczas e-learningu nadal obowiązuje zapowiadanie sprawdzianu z tygodniowym wyprzedzeniem. Zaplanowany sprawdzian (maksymalnie trzy w tygodniu) należy zapisać w terminarzu dziennika elektronicznego.

  § 13

  W przypadku usprawiedliwionej nieobecności uczeń ma prawo do napisania sprawdzianu w innym terminie  oraz do poprawy oceny.

  § 14

  Nauczyciel ma obowiązek archiwizowania sprawdzianów i innych prac w formie elektronicznej do końca roku szkolnego.

  § 15

   Uczeń, wysyłając wykonaną pracę, posługuje się swoim imieniem i nazwiskiem (niedopuszczalne jest używanie pseudonimów, przezwisk itp.), podaje klasę.

  § 16

  Nauczyciel informuje wychowawcę o postępach w nauce i o frekwencji jego klasy, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów, którzy notorycznie opuszczają zajęcia, zachowują się niewłaściwie podczas lekcji online lub mają problemy  z nauką.

  § 17

  Wychowawca raz w tygodniu przedstawia dyrektorowi raport o obecności uczniów na lekcjach oraz ewentualnych problemach w nauczaniu.

  § 18

  W lekcji, prowadzonej na platformie Zoom, uczeń ma obowiązek aktywnie uczestniczyć, włącza mikrofon i kamerę.

  § 19

  1. Nauczyciele prowadzą dokumentację procesu nauczania zgodnie z obowiązującymi przepisami:

  1.1. dziennik elektroniczny jest uzupełniany na bieżąco każdego dnia,

  1.2 inne dokumenty, np. notatki  służbowe, protokoły mogą być tworzone zdalnie i przesyłane drogą elektroniczną przez Librusa,

  1.3. poczta służbowa jest odczytywana na bieżąco.

  § 20

  Traci moc zarządzenie NR 3/2002 z dnia 24 marca 2020 r.

  § 21

  Zarządzenie podlega ogłoszeniu na stronie internetowej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Krośnie Odrzańskim oraz na tablicy ogłoszeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Krośnie Odrzańskim.

  § 22

  Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

  Wioletta Radecka-Weretko

 • Zarządzenie nr 14

  ZARZĄDZENIE NR 14/2020

   

  Dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego

  w Krośnie Odrzańskim

  z dnia 26 października 2020 r.

  w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w klasie II "b" oraz w klasach IV-VIII w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Zespole Szkolno- Przedszkolnym  w Krośnie Odrzańskim ze względu na sytuację epidemiologiczną

  Na podstawie § 18 ust. 2a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020 r., poz. 1166), po uzyskaniu zgody organu prowadzącego oraz pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krośnie Odrzańskim

  zarządzam, co następuje:

  § 1.

  1. Zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej klasy II "b" w okresie od dnia 26 do dnia 29 października  2020 r. oraz klas IV-VIII w okresie od dnia 26 października 2020 r. do dnia 6 listopada 2020 r. w  Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Krośnie Odrzańskim w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

  2. W okresie czasowego zawieszenia zajęć, o którym mowa w ust. 1, zadania klasy II "b" i klas IV-VIII  Szkoły Podstawowej nr 1 Im. Marii Skłodowskiej- Curie w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Krośnie Odrzańskim są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w przepisach rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r., poz. 493).

  § 2.

  Zarządzenie podlega ogłoszeniu na stronie internetowej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Krośnie Odrzańskim oraz na tablicy ogłoszeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Krośnie Odrzańskim

  § 3.

  Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

  Wioletta Radecka-Weretko

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
  ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
  66 - 600 Krosno Odrzańskie
 • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
  przedszkole tel. (68) 383 79 10

Galeria zdjęć