Szkoła

 • Konkursy Przedmiotowe - podsumowanie

  Uczeń klasy VIII "a", Miłosz Nolbrzak, laureat Konkursu Przedmiotowego z języka pokskiego, uczestniczył dziś w uroczystym spotkaniu podsumowującym Konkursy przedmiotowe woj. lubuskiego 2021/22. Gala odbyła się w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Gratulacje i nagrody książkowe laureaci otrzymali z rąk Pani Ewy Rawy, Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz Pana Jarosława Skorulskiego, Naczelnika Wydziału Oświaty w Zielonej Górze. Ogromne gratulacje dla Miłosza i mamy

 • Dzień Patrona Szkoły

  Z okazji Dnia Patrona Naszej Szkoły w piątek odbył się Szkolny Festiwal Nauki. Uczniowie klas 7 i 8 pod opieką p. Anny Bożęckiej przygotowali doświadczenia, które młodsi koledzy oglądali z wielkim zaciekawieniem. Były to m. in. doświadczenia z ogniem - podpalanie ławki , ale spokojnie, nikomu krzywda się nie stałaOprócz podpalania ławki, było również podpalanie rąk ochotników z widowni, nawet nauczyciele zdobyli się na odwagę i dali się podpalić. Były erupcje wulkanów , a także tęcza w probówce , lampa lawa, badanie pH różnych produktów oraz zabawy z pieprzem. Po pokazie doświadczeń odbył się krótki quiz, który sprawdził jak uważnie uczniowie oglądali doświadczenia. Następnie chętni modele zaprezentowali interpretację stroju szalonego naukowca. Na korytarzu czekały jeszcze inne niespodzianki, takie jak zabawy z programowaniem robotów pod okiem p. Tomasza Urysia. Można było zrobić sobie zdjęcie wcielając się w postać Einsteina lub Marii Skłodowskiej - Curie. To piękne dzieło wykonała p. Gosia Timoszyk. Na tym nie koniec atrakcji, ponieważ w gabinecie przyrodniczym uczniowie mogli wykonywać samodzielnie doświadczenia z pokazu i wiele innych. Zapraszam do oglądania zdjęć

 • Spotkanie z podróżnikiem

  Mieliśmy przyjemność spotkać się w naszej szkole z autorem książek, Danielem Kocujem. Nasz gość przemierzył na własnoręcznie skonstruowanym rowerze trasę z Australii do...Szczecina!!! Właśnie o tej podróży napisał książkę, wzbogacając ją mnóstwem fotografii.

  Ponieważ jego niespokojny duch łaknął dzikiej przygody, na trasie przejazdu obok miejsc w pełni cywilizowanych znalazły się tereny niebezpieczne, mało uczęszczane, dzikie. Relacja z podróży przez Australię, Indonezję, Malezję, Tajlandię, Birmę oraz Indie jest szczegółowa, interesująca, oparta na osobistych przeżyciach Daniela Kocuja, pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych Zandera i Walijczyka Jacka. Tematem ich wspomnień są początki podróży, codzienne życie i praca, spotkania z ludźmi oraz nowe przyjaźnie, wybory, piękne krajobrazy, poszczególne odcinki trasy, trudne podjazdy (zwłaszcza podczas choroby) i niebezpieczne zjazdy, ekstremalne stany pogodowe, polowania oraz bliskie spotkania z drapieżnikami, poszukiwanie szafirów i źródeł wody, pozostawiająca wiele do życzenia opieka szpitalna, noclegi na cmentarzach, sztuka przetrwania, a także zaskakujące kubki smakowe lokalnych przysmaków i… narkotyki (nie bez powodu Tajlandia nazywana jest legendarną krainą opium).

  Dziennikarz Jakub Porada napisał o nim: „Do tej pory jedynie w filmie Forrest Gump zobaczyłem człowieka, dla którego normalnym było robienie rzeczy kosmicznych. Teraz widzę, że jest ich więcej. Zapamiętajcie to nazwisko, bo jeszcze takiego fajnego gościa nie mieliśmy w programie. Robi wrażenie!”

 • Akcja "Czysta Odra"

  W ramach międzynarodowej akcji "Czysta Odra"  klasa 4a wysprzątała brzeg rzeki Odry od strony Zamku Piastowskiego w kierunku miejscowości Gostchorze. Po pracy był czas na drugie śniadanie i wypoczynek.

 • Nakrętki dla Hubercika

  Dziś osobiście odwiedził nas Hubert - to chłopiec dla którego prowadzimy w szkole zbiórkę nakrętek, z których pieniądze przeznaczane są na jego rehabilitację. Ten 6 latek zaraża każdego uśmiechem i swoją energią Przy okazji odebrał kolejną partię zakrętek.

  Zbiórka trwa nadal, więc zachęcamy do przynoszenia ich do gabinetu nr 4. Warto pomagać bo być może za pewien czas Hubert odwiedzi nas na nogach- czego bardzo mu życzymy!

 • Wyniki konkursu przedmiotowego z języka polskiego

  Z ogromną radością dzielimy się wspaniałymi wynikami naszych uczniów. W konkursie przedmiotowym z języka polskiego laureatem został Miłosz Nolbrzak (tym samym jest zwolniony z pisania egzaminu, a szkoła zyskuje 100% punktów), zaś tytuł finalisty otrzymali: Agata Harasymowicz, Hanna Kuciewicz, Julia Lewandowska i Wojciech Pawłowski. Gratulacje i wielkie brawa.

 • Wycieczka klasy 3b do Lubuskiego Teatru

  Klasa 3b, wybrała się na wycieczkę do Zielonej Góry a ich celem był Lubuski Teatr. Obejrzeliśmy sztukę "Dziewczynka z zapałkami" oraz korzystając z wizyty w mieście odwiedziliśmy zielonogórski deptak. Mimo niesprzyjającej pogody wyjazd został przez dzieci zaliczony jako udany.

 • Kreatywne lekcje

  Kolejne kreatywne zajęcia z wykorzystaniem długopisów 3D . Nawet ósmakom się podobało.

 • Wizyta klasy 1a w sali "Ognik" w Zielonej Górze

  13 kwietnia klasa 1a wybrała się na wycieczkę do sali "Ognik" przy Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze . W specjalnie przygotowanych salach oraz imitacji lasu dzieci mogły dowiedzieć się jakie zagrożenia czekają w domu, pozornie bezpiecznym otoczeniu czy właśnie w lesie oraz dowiedziały się jak ich unikać. Wróciły z głowami pełnymi nowej praktycznej wiedzy!

 • Światowy Dzień Ziemi

  22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi, ustanowiony w celu przypominania jak ważne jest by dbać o naszą planetę i nasze najbliższe środowisko. I tak też zrobili uczniowie Jedyneczki. Przypomnieli sobie zasady dbania o przyrodę a następnie wzięli się do pracy. Młodsi uczniowie obsadzili szkolną rabatkę, a starsi zadbali o kwiaty w środku szkoły. Dziękujemy przy okazji rodzicom, za wsparcie naszej akcji "Kwiatki na okna i rabatki ".

 • Dzień Ziemi

  Dzień ziemi obchodzony jest 22 kwietnia, łączą się z nim akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. W naszej szkole ta akcja odbędzie się pod hasłem "Kwiatki na okna i na rabatki". Dlatego prosimy aby uczniowie klas 1-3 przynieśli sadzonki kwiatków na zewnątrz, takie którymi będziemy mogli obsadzić skalniak przed szkołą. Uczniowie klas 4-8 proszeni są o przyniesienie kwiatków do wewnątrz, które pojawią się na parapetach na szkolnych korytarzach. Potrzebna będzie również ziemia i doniczki, bo samodzielnie uczniowie je będą sadzić. Kwiatki prosimy przynosić już po świętach od 20 kwietnia, można je zanosić do gabinetu nr 4 do Pani Magdy Szaciłło lub gabinetu nr 5 do Pani Ani Bożęckiej.

 • Lekcje języka ukraińskiego

  W Szkole Podstawowej nr 1 prz ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21 zorganizowane będą lekcje języka ukraińskiego dla dzieci z Ukrainy prowadzone przez ukraińskiego nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. Odbywać się będą we wtorki i piątki w godz. 15.00-16.00.

  Zapisy prowadzone są pod numerami telefonów:

  sekretariat szkoły; 68 383 51 78,

  dyrektora: 660 437 833.

  Szkoła zapewnia materiały szkoleniowe i piśmiennicze.

  Zajęcia nieodpłatne.

  UWAGA! Ruszamy od 26 kwietnia 2022 r.

 • Życzenia

 • Eliminacje rejonowe Lubuskich Konfrontacji Artystycznych

  Uczniowie Jedyneczki wzięli udział w eliminacjach rejonowych Lubuskich Konfrontacji Artystycznych, które odbyły się w CAK Zamek. Naszą szkołę pierwszego dnia reprezentowali Aleksandra Hoppen oraz Szymon Ciebiera a w grupie drugiej Aleksandra Pietrołaj i Igor Narkun. Wszyscy zaprezentowali się rewelacyjnie, a szczególne gratulacje należą się Oli Pietrołaj i Igorowi, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu. Gratulujemy i życzymy powodzenia!!! W kolejnym dniu przeglądu rejonowego Lubuskich konfrontacji Artystycznych - recytacje grupa II. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Tumiński, Aleksandra Pietrołaj oraz Aleksandra Kondratowicz. Jesteśmy dumni bo do etapu powiatowego zakwalifikowały się Ola Pietrołaj i Ola Kondratowicz Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas kolejnych etapów!

 • Szkolny konkurs recytatorski

  W zeszłym tygodniu klasy 1-3 rywalizowały w szkolnym konkursie recytatorskim. Poziom występów był bardzo wysoki, największą popularnością cieszyła się twórczość Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy i udało nam się wysłuchać m. in. takich znanych wierszy jak "Bambo", "Okulary", " Leń" czy " Samochwała". Gratulacje dla wszystkich występujących!

 • Zbiórka elektrośmieci

  UWAGA!!! UWAGA!!!

  Przystępujemy do kolejnej akcji WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI.

  Każde dziecko, każdy rodzic, każdy nauczyciel może oddać zużyty, nikomu niepotrzebny telewizor, odkurzacz i inny sprzęt gospodarstwa domowego, a w zamian za każdą tonę elektrośmieci szkoła pozyska 75 zł na własne, codzienne potrzeby.

  Zachęcam do udziału w akcji!!!

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  Pierwszy Dzień Wiosny klasy 1-3 rozpoczęły zdrowym śniadaniem, wykorzystując klasowe hodowle szczypiorku Kiedy już nabraliśmy siły, wybraliśmy się na pochód ulicami dolnego Krosna rozdając napotkanym przechodniom miłe słowa oraz słodkości. Na koniec pożegnaliśmy oficjalnie zimę paląc marzannę. Chyba skutecznie przegoniliśmy zimę bo pogoda nas rozpieszcza.

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  21 marca obchodziliśmy Dzień Wiosny, tym razem pod hasłem "Solidarni z Ukrainą". Uczniowie przeszli ulicami Krosna zbierając datki na rzecz uchodźców z Ukrainy. Otrzymaliśmy nie tylko pieniądze, ale również inne dary, które zostaną przekazane dla potrzebujących rodzin z Ukrainy. Serdecznie dziękujemy Wszystkim darczyńcom, udało nam się zebrać 689, 96 zł!!! Podziękowania należą się również Uczniom Naszej Szkoły, gdyż stanęli na wysokości zadania i chętnie włączyli się do akcji

 • Dzień Wiosny

  UWAGA!!!

  Z okazji zbliżającego się Dnia Wiosny, w poniedziałek 21 marca, uczniowie Naszej Szkoły z klas IV - VIII odbędą pochód wiosenny ulicami Krosna. Hasłem przewodnim będzie "Solidarność z Ukrainą". W ramach pochodu odbędzie się zbiórka pieniężna, która w całości zostanie przekazana na pomoc Ukrainie. Bardzo prosimy o wsparcie naszej inicjatywy.

 • Szkolny Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet przygotowany przez klasę 5 "a" przebiegł pod hasłem "O kobietach w poezji". Była to uczta duchowa, gdyż chłopcy recytowali wiersze znanych poetów m.in. A. Mickiewicza, K. Przerwy- Tetmajera czy J. Słowackiego. Do tego tańce całej klasy- w roli głównej panowie i śpiew z widownią.

  Wszystkie Panie z całej szkoły - i te duże, i te małe- były usatysfakcjonowane "I cóż dodać..."

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydażenia .

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
  ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
  66 - 600 Krosno Odrzańskie
 • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
  przedszkole tel. (68) 383 79 10

Galeria zdjęć