Szkoła

 • „Wiosna, wiosna, wiosna ach to TY…”

  21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.

  Uczniowie naszej szkoły pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne stroje i dekoracje. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. Po dwóch lekcjach nauki rozpoczęły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Pierwszym punktem programu było przygotowanie w klasach „zdrowej i kolorowej przekąski klasowej”. Przekąski bardzo różnorodne, kolorowe i smakowały wyśmienicie. Następnie zaproszono wszystkich uczniów wraz z wychowawcami na aulę szkolną aby tam rozpocząć wiosenne potyczki…graliśmy w kalambury, pisaliśmy rymowanki, braliśmy udział w rozgrywkach sportowych słuchaliśmy muzyki oraz obejrzeliśmy pokaz modowy pt. „Wiosna, wiosna, wiosna ach to TY…”  Po takiej zabawie nie pozostało nam nic innego jak pożegnać odchodzącą zimę, co uczynili symbolicznie nasi najmłodsi uczniowie paląc Marzannę. Wszyscy uczestniczy otrzymali nagrody a klasy, które wygrały, dzięki życzliwości OSiR w Krośnie Odrzańskim będą mogli cieszyć się z wygranej korzystając z atrakcji jakie oferuje krośnieńska kręgielnia.

  Podsumowując ten dzień należy powiedzieć, że był to: „ZDROWY I RADOSNY PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY”

 • Życzenia

 • Prace uczniów naszej szkoły

  Przedstawiamy kilka projektów wykonanych przez uczniów naszej szkoły w ramach lekcji chemii, biologii i przyrody. Uczniowie klasy siódmej wykonali modele atomów oraz model płuca z butelki. Ósmoklasiści w ramach omawiania budowy i funkcji kwasu DNA również poczynili ciekawe modele .Natomiast klasy 4a i 4b stworzyli plakaty o swoim ulubionym zwierzątku.

 • Europejski dzień logopedy

  Zespół Szkolno-Przedszkolny zaprasza wszystkich chętnych rodziców wraz z dziećmi na bezpłatną diagnozę logopedyczną, która odbędzie się dnia 6 marca 2023 roku, (tj. w poniedziałek) w godz. 15.00 - 18.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krośnie Odrzańskim. Celem akcji jest ułatwienie osobom z zaburzeniami mowy dostępu do profesjonalnej diagnozy, rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej oraz stwarzanie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji, informacji oraz diagnozy, a także pomoc osobom zainteresowanym w rozwiązywaniu problemów z komunikacją słowną.Akcja adresowana jest do wszystkich zainteresowanych osób. Oferujemy pomoc rodzicom dzieci pragnących zadbać o prawidłowy rozwój mowy swojego dziecka oraz rodzicom dzieci, u których wymowa budzi niepokój i troskę.Szczególnie serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi, którzy od września 2023 roku będą uczęszczali do naszego oddziału przedszkolnego oraz przyszłych uczniów klas pierwszych.

 • Dyskoteka dla Kubusia

  Przed ostatkami klasa 6"a" zorganizowała dyskotekę charytatywną, z której dochód przeznaczony jest na wsparcie leczenia chorych dzieci. Naszym celem jest pomoc dla chorego na cukrzycę Kubusia, który do niedawna mieszkał w Czarnowie, a ze względu na stałą opiekę specjalistyczną, jest teraz w Zielonej Górze. Wsparciem również obejmiemy dzieci z naszej szkoły. To kropelka w morzu potrzeb, ale o jakim wymiarze

  Podczas dyskoteki dzieci wspaniale się bawiły, a do tego mogły wziąć udział w loterii fantowej, skorzystać z malowania twarzy, tatuażu, sklepiku. Wszystkie artykuły spożywcze zostały przekazane nieodpłatnie przez rodziców uczniów klasy 6. Jesteście Państwo Wielcy, a dzieci ...

  Dziękujemy wszystkim.za przyniesione fanty, a było ich tyle, że jeszcze udostępnimy loterię. Zebraliśmy 1000 z

 • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  23 lutego 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym roku patronował nam Uniwersytet Zielonogórski. Obejrzeliśmy tematyczną prezentację, a na koniec zagraliśmy w grę na Kahoocie.

  Powyżej fotorelacja z imprezy.

 • Rekrutacja do przedszkola.

  Szanowni Rodzice,

  postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Krosno Odrzańskie obejmuje dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Krosno Odrzańskie i odbywa się na wolne miejsca w przedszkolach.

  Zainteresowani rodzice składają wniosek elektronicznie w terminie od  20 lutego 2023 r. od godz. 8.00
  do 14 marca 2023 r. do godz. 15.00.

  Dla usprawnienia postępowania rekrutacyjnego nabór prowadzony będzie z wykorzystaniem systemu informatycznego Nabór. Już dzisiaj, klikając na poniższy link  mogą Państwo zapoznać się z informacją
  jakie przedszkola funkcjonują na terenie naszej gminy. W momencie uruchomienia rekrutacji na stronie internetowej: https://nabor.pcss.pl/krosnoodrzanskie/przedszkole/ system pozwoli Państwu wypełnić niezbędne dokumenty, a następnie sprawdzić wyniki rekrutacji.

  Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli prowadzone jest na wniosek rodziców/opiekunów prawnych. 

  Złożenie wniosku w elektronicznym systemie jest możliwe 24 h na dobę (w terminie składania wniosków).

  Rodzice/prawni opiekunowie, którzy zamierzają w roku szkolnym 2023/2024 zapisać dziecko do innego przedszkola niż to, do którego dziecko dotychczas uczęszcza, biorą udział w rekrutacji na takich samych zasadach, jak dzieci zapisywane do przedszkola po raz pierwszy.

  W postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Krosno Odrzańskie biorą udział:
  1) dzieci urodzone w latach 2017– 2020, 

  2) dzieci z rocznika 2016 i starsze, którym na podstawie opinii poradni psychologiczno–pedagogicznej odroczono spełnianie obowiązku szkolnego.

   

   

  INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLI

   

  W dniu 20 lutego 2023 r., w terminie rozpoczęcia rekrutacji do przedszkoli,  zostanie uruchomiona możliwość elektronicznego składania deklaracji potwierdzającej kontynuowanie przez dziecko edukacji przedszkolnej w kolejnym roku szkolnym w danym przedszkolu. Proponujemy Państwu złożenie deklaracji przez stronę internetową systemu Nabór: https://nabor.pcss.pl/krosnoodrzanskie/przedszkole/

 • Prace plastyczne w klasie trzeciej

  Masa solna doskonale się sprawdza podczas lepienia niebanalnych prac plastycznych. Lepienie figurek rozbudza wyobraźnię i kreatywność, a powstałe ozdoby będą świetną dekoracją. Tak naprawdę w tej kwestii ogranicza nas tylko wyobraźnia, co dziś udowodnili trzecioklasiści.

 • Apteczka Pierwszej Pomocy

  W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy III a zakończyli zajęcia w ramach programu Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej, których celem było rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych, wzmocnienie ich odporności na stres oraz kształtowanie optymistycznego i pozytywnego nastawienia do życia. Serdecznie dziękujemy Paniom Marcie Dudarskiej-Piwnickiej i Kornelii Bożemskiej-Szwed z Poradni PP za serce i zaangażowanie włożone w przeprowadzenie tak interesujących zajęć.

 • Akcja humanitarna

  Zachęcamy do udziału w AKCJI HUMANITARNEJ, która niesie pomoc AFRYKAŃSKIM DZIECIOM.

  Nasza szkoła przyłączyła się do NASTĘPUJĄCYCH AKCJI HUMANITARNYCH:

  - Kup pan szczotkę

  - Podaj mydło

  - Opatrunek na ratunek

  Szczoteczki do zębów, pasty do zębów, mydło (w kostkach!), opatrunki zbieramy do kartonów tuż obok sekretariatu!

  Organizatorem jest Fundacja Redemptoris.

  Nie zdajemy sobie sprawy, że nasze codzienne elementarne czynności (mycie zębów i rąk), które wykonujemy dla zdrowia i higieny są niedostępne dla wielu dzieci na Ziemi.

  Nie mamy pojęcia, że afrykańska mama nie ma czym zaopatrzyć , zdezynfekować rany czy oparzenia swojego dziecka, które pracuje jak dorosły, by mieć co zjeść.

  Zawsze jest sposób, by pomóc, ulżyć drugiemu człowiekowi w jego niedoli. Nawet jeśli znajduje się się on tysiące kilometrów od nas.

  Poniżej szczegóły.

   

 • Program Narodowego Czytelnictwa

  Może nie zmienisz świata, ale możesz go lepiej zrozumieć, poznając siebie.

  Zapraszamy do lektury książek zakupionych w ramach Programu Narodowego Czytelnictwa.

 • Bal karnawałowy

  Tuż przed feriami w Naszej Szkole odbył się bal karnawałowy. Nie obyło się bez licznych konkurencji takich jak taniec z balonem, taniec na gazecie czy Just Dance. Wybrano również najciekawsze przebranie. W przerwach pomiędzy tańcami można było zrobić sobie zdjęcie w foto-budce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Dziękujemy za organizację balu i wspaniałe dekoracje klasie 8b.

 • Czas pracy sekretariatu w czasie ferii zimowych

  W czasie ferii zimowych tj. od 30 stycznia do 10 lutego 2023 r. sekretariat Zespołu czynny w godzinach od 6.00 do 14.00.

 • "Zielniki klasy III a"

  Na początku roku szkolnego uczniowie klasy III otrzymali zadanie przygotowania zielnika. Wykonanie pracy należało rozłożyć w czasie i podzielić na kilka etapów. Na początku trzeba było zebrać rośliny lub ich części i odpowiednio je ususzyć. Następny etap polegał na ostrożnym naklejeniu suchych roślin na kartki i opisaniu ich wg informacji zawartych w metryczce. Wszystkie karty należało uporządkować według własnego pomysłu. 

  Powstały piękne i ciekawe zielniki i albumy roślin. Przygotowanie zielników pozwoliło uczniom poznać wiele gatunków roślin rosnących w najbliższym otoczeniu, dostrzec róznorodność panującą w świecie przyrody oraz dostrzec jej piękno.   

  Wykonane prace dostarczyły dzieciom dużo satysfakcji, zwłaszcza, że przygotowanie roślin odbywało się wspólnie z rodzicami i dziadkami. 

  Wykonanie zielnika polecamy wszystkim, którzy jeszcze tego nie robili. To wspaniała zabawa połączona z nauką.

 • Dzień Babci i Dziadka

  Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie, z okazji Waszego Święta życzymy dużo zdrowia, młodzieńczej energii i pociechy z wnuków. Każdego dnia to właśnie Wy sprawiacie, że dzieciństwo naszych uczniów jest kolorowe i szczęśliwe. Dziękujemy za wszystko i przesyłamy najszczersze życzenia zdrowia, miłości, pomyślności oraz aby każdy dzień przynosił Wam uśmiech i radość

 • Festiwal Kolęd i Pastorałek

  Po kilkuletniej przerwie, 5 stycznia odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zwyczajowo organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Wężyskach i tradycyjnie wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli gminy Krosno Odrzańskie. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom, dlatego też jurorzy mieli nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców.

  Z nieukrywaną dumą informujemy, iż wszystkie dziewczynki, świetnie się zaprezentowały i wróciły z nagrodami zajmując miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych zgodnie z kryteriami założonymi w regulaminie.

  Panu Marcinowi Leńczukowi za cenne rady, wskazówki i czas poświęcony na doszlifowanie wokalu po stokroć dzięki.

 • Wycieczka klas IV - VIII do Gniezna

  Gniezno- kolebka historii początków naszego państwa. Zwiedziliśmy archikatedrę, siedzibę prymasów polskich, miejsce chrztu Mieszka I, pięciu koronacji, w tym pierwszego króla Polski , Bolesława Chrobrego.
  Przy okazji odwiedziliśmy Fabrykę Bombek KADPOL. Jest firmą rodzinną, która została stworzona w 1991 roku przez Dominika Kozłowskiego. Obecnie jest prowadzona przez jego dwóch synów Alberta i Radosława Kozłowskich. W fabryce po dziś dzień utrzymuje się świąteczną i rodzinną atmosferę, czego mogliśmy doświadczyć.

 • Mikołajki

  Mikołajki w Jedyneczce upłynęły pod znakiem wspaniałej zabawy. Dzieci otrzymały piękne prezenty ( dzięki wsparciu rodziców), brały też udział w warsztatach piernikowych. Oczywiście do klas przybyły Mikołaje ze śnieżynkami (aż 2 zestawy), którzy rozdali prezenty- ale nie było tak łatwo należało wykonać przeróżne zadania: śpiewanie kolęd, rozwiązywanie zagadek, recytacje wierszyków itp. Oczywiście również kwitła produkcja pierników. Ponieważ był to jeden z tematycznych dni, tym razem Mikołajowy, w szkole zaczerwieniło się od mikołajkowych akcentów Nad całością czuwał oczywiście Samorząd Uczniowski.

 • Warsztaty piernikowe

  Kolejna odsłona warsztatów piernikowych z Panią Eweliną Kot - tym razem klasy 3a i 4a.

  Super zabawa i nauka. Wiemy już jak ozdabiać świąteczne ciasteczka, jak wykonać piękne obrazki i inne elementy z masy cukrowej oraz każdy mógł spróbować swoich sił jako kreatywny dekorator pierniczków.

  A efekty naszych działań przedstawiamy na zdjęciach

 • Warsztaty piernikowe

  Jedyneczce rozpoczęła się seria warsztatów piernikowych. Na pierwszy ogień poszły najmłodsze z naszych klas czyli I i II. Podczas warsztatów, każdy z uczestników mógł samodzielnie ozdobić pierniczki, wykorzystując różnorodność lukrów i posypek. Nie lada atrakcją była możliwość nadrukowania dowolnej grafiki na pierniku. Na koniec każdy zapakował swoje dzieła w ozdobny woreczek, w którym być może uda się im doczekać na Mikołaja Za profesjonalną organizację warsztatów dziękujemy Pani Ewelinie z Kuźnia Słodkości https://www.facebook.com/kuzniaslodkosci. A oto relacja jak pracowali nasi najmłodsi.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
  ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
  66 - 600 Krosno Odrzańskie
 • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
  przedszkole tel. (68) 383 79 10
  w sprawach pilnych tel. 660 437 833 (dyrektor)

Galeria zdjęć