Szkoła

 • Czas pracy sekretariatu w czasie ferii zimowych

  W czasie ferii zimowych tj. od 30 stycznia do 10 lutego 2023 r. sekretariat Zespołu czynny w godzinach od 6.00 do 14.00.

 • "Zielniki klasy III a"

  Na początku roku szkolnego uczniowie klasy III otrzymali zadanie przygotowania zielnika. Wykonanie pracy należało rozłożyć w czasie i podzielić na kilka etapów. Na początku trzeba było zebrać rośliny lub ich części i odpowiednio je ususzyć. Następny etap polegał na ostrożnym naklejeniu suchych roślin na kartki i opisaniu ich wg informacji zawartych w metryczce. Wszystkie karty należało uporządkować według własnego pomysłu. 

  Powstały piękne i ciekawe zielniki i albumy roślin. Przygotowanie zielników pozwoliło uczniom poznać wiele gatunków roślin rosnących w najbliższym otoczeniu, dostrzec róznorodność panującą w świecie przyrody oraz dostrzec jej piękno.   

  Wykonane prace dostarczyły dzieciom dużo satysfakcji, zwłaszcza, że przygotowanie roślin odbywało się wspólnie z rodzicami i dziadkami. 

  Wykonanie zielnika polecamy wszystkim, którzy jeszcze tego nie robili. To wspaniała zabawa połączona z nauką.

 • Uwaga!!! Zmiany na jutro (środa 25.01.2023 r.)

  W związku z utrudnieniami związanymi z remontem drogi oraz jutrzejszą dyskoteką karnawałową jutro odbędą się skrócone lekcje zgodnie z rozpiską:

  1. 8.15-8.45

  2. 8.50-9.20

  3. 9.25 - 9.55

  4. 10.00 - 10.30

  5. 10.45- 11.15

  6. 11.20 -11.50

  7. 11.55- 12.25

  8. 12.30 - 13.00

  Obiad będzie wydany po 4 lekcji, czyli ok. 10.30 -10.45.

 • Festiwal Kolęd i Pastorałek

  Po kilkuletniej przerwie, 5 stycznia odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zwyczajowo organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Wężyskach i tradycyjnie wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli gminy Krosno Odrzańskie. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom, dlatego też jurorzy mieli nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców.

  Z nieukrywaną dumą informujemy, iż wszystkie dziewczynki, świetnie się zaprezentowały i wróciły z nagrodami zajmując miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych zgodnie z kryteriami założonymi w regulaminie.

  Panu Marcinowi Leńczukowi za cenne rady, wskazówki i czas poświęcony na doszlifowanie wokalu po stokroć dzięki.

 • Wycieczka klas IV - VIII do Gniezna

  Gniezno- kolebka historii początków naszego państwa. Zwiedziliśmy archikatedrę, siedzibę prymasów polskich, miejsce chrztu Mieszka I, pięciu koronacji, w tym pierwszego króla Polski , Bolesława Chrobrego.
  Przy okazji odwiedziliśmy Fabrykę Bombek KADPOL. Jest firmą rodzinną, która została stworzona w 1991 roku przez Dominika Kozłowskiego. Obecnie jest prowadzona przez jego dwóch synów Alberta i Radosława Kozłowskich. W fabryce po dziś dzień utrzymuje się świąteczną i rodzinną atmosferę, czego mogliśmy doświadczyć.

 • Mikołajki

  Mikołajki w Jedyneczce upłynęły pod znakiem wspaniałej zabawy. Dzieci otrzymały piękne prezenty ( dzięki wsparciu rodziców), brały też udział w warsztatach piernikowych. Oczywiście do klas przybyły Mikołaje ze śnieżynkami (aż 2 zestawy), którzy rozdali prezenty- ale nie było tak łatwo należało wykonać przeróżne zadania: śpiewanie kolęd, rozwiązywanie zagadek, recytacje wierszyków itp. Oczywiście również kwitła produkcja pierników. Ponieważ był to jeden z tematycznych dni, tym razem Mikołajowy, w szkole zaczerwieniło się od mikołajkowych akcentów Nad całością czuwał oczywiście Samorząd Uczniowski.

 • Warsztaty piernikowe

  Kolejna odsłona warsztatów piernikowych z Panią Eweliną Kot - tym razem klasy 3a i 4a.

  Super zabawa i nauka. Wiemy już jak ozdabiać świąteczne ciasteczka, jak wykonać piękne obrazki i inne elementy z masy cukrowej oraz każdy mógł spróbować swoich sił jako kreatywny dekorator pierniczków.

  A efekty naszych działań przedstawiamy na zdjęciach

 • Warsztaty piernikowe

  Jedyneczce rozpoczęła się seria warsztatów piernikowych. Na pierwszy ogień poszły najmłodsze z naszych klas czyli I i II. Podczas warsztatów, każdy z uczestników mógł samodzielnie ozdobić pierniczki, wykorzystując różnorodność lukrów i posypek. Nie lada atrakcją była możliwość nadrukowania dowolnej grafiki na pierniku. Na koniec każdy zapakował swoje dzieła w ozdobny woreczek, w którym być może uda się im doczekać na Mikołaja Za profesjonalną organizację warsztatów dziękujemy Pani Ewelinie z Kuźnia Słodkości https://www.facebook.com/kuzniaslodkosci. A oto relacja jak pracowali nasi najmłodsi.

 • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

  2 grudnia 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych Gościliśmy wspaniałych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krośnie Odrzańskim wraz z opiekunami, którzy razem z Paniami Psycholog i Pedagog przygotowali ścieżkę doznań. Uczniowie mogli doświadczyć, z jakimi barierami zmagają się na co dzień osoby niepełnosprawne. Było ciekawie, wesoło a przede wszystkim edukacyjnie.

  Pomoc psychologiczno-pedagogiczna zorganizowała również konkurs plastyczny, pod hasłem "Jesteśmy tacy sami". Oto wyniki:

  Kategoria klas 1-3

  Piotr Bereśniewicz (3a)

  Noah Dambrowski (2a)

  Aleksandra Rokicka (2a)

  Kategoria klas 4-8

  Julian Czarny (5a)

  Kornelia Mazurek (5a)

  Zuzanna Kacprzak (4b)

  Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

  Wszyscy na długo zapamiętamy ten dzień. Pamiętajcie, że wszyscy jesteśmy tacy sam.

 • Obchody 155 rocznicy urodzin patronki naszej szkoły

  18 listopada świętowaliśmy 155. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, patronki naszej szkoły.

  Była prezentacja na Genially. pl, mnóstwo gier interaktywnych, a na przerwie sesja zdjęciowa. Każdy przez chwilę mógł się poczuć jak Maria Skłodowska-Curie i jej kumpel Albert Einstein.

 • Dzień w piżamie

  Samorząd Uczniowski postanowił ubarwić nieco naszą szkolną, nieco szarą rzeczywistość, dlatego wprowadziliśmy tematyczne dni. Niedawno mieliśmy "Dzień w kapciach", a dziś "Dzień w piżamie". No i stało się- było pomysłowo, zabawnie, a nawet piżamowo- rodzinnie. Dziękujemy za dobrą zabawę i dawkę humoru, czekamy na następny nietypowy "Dzień".

 • Jesienne smaki ze skarbów sadu, ogrodu i lasu - wspólne śniadanie klas 1-3

  Jedną z podstawowych zasad zdrowego odżywiania się jest regularne spożywanie 4-5 posiłków dziennie. Wśród nich bardzo ważne miejsce zajmuje drugie śniadanie, które uczeń zjada w szkole. Posiłek ten dzieci najczęściej przynoszą z domu, ale są też takie dni, kiedy mogą je sobie przygotować sami, wspólnie z kolegami i wychowawcą.

  8 listopada w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie klas 1-3 wspólnie przygotowywali drugie śniadanie. Na stołach nie zabrakło tegorocznego miodu, soków, dżemów i świeżego musu jabłkowego. Wśród warzyw królowały ogórki w różnej postaci. Do tego ciepła owocowa herbatka z pachnącą pigwą i sokiem malinowym... Mamy nadzieję, że zajęcia przyczynią się do kształtowania zdrowych nawyków  żywieniowych, a przede wszystkim wpłyną na dokonywanie właściwych wyborów.

 • Narodowe Czytanie

  Nasza szkoła otrzymała od pary prezydenckiej - Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy podziękowania za udział w "Narodowym Czytaniu" oraz specjalne wydanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Do "Narodowego Czytania" - w ramach działalności biblioteki szkolnej - przystąpiliśmy we wrześniu. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

 • Zajęcia edukacyjne w sali "Ognik" w Zielonej Górze

  Klasa 1 a wybrała się na wycieczkę do Powiatowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze, aby wziąć udział w zajęciach edukacyjnych w sali Ognik. Podczas zajęć dzieci mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki pożarowe, a także bezpiecznie sprawdzić jak nagrzewają się drzwi, za którymi rozwija się pożar. Przećwiczyły też jak zachować się w przypadku potrzeby ewakuacji.

 • Bajkowa kraina

  Jak wspaniale przenieść się na chwilę do bajkowej krainy...uczniowie klas: IV a i IV b, wraz z polonistką Agnieszką Czekajło, wybrali się w podróż do Akademii Pana Kleksa oraz poznali niesfornego Pinokia.

  A to wszystko za sprawą makiet akademii oraz figurek pajacyka stworzonych przez uczniów. Fantastyczne pomysły, różnorodne materiały oraz piękne wykonanie sprawiły, że w naszej szkole zrobiło się bajkowo i kolorowo. Nasza szkolna wystawa również przyciąga chętnych do odbycia krótkiej podróży do świata naszych ponadczasowych lektur szkolnych

 • Narodowe Święto Niepodległości

  10 listopada odbyły się w Jedynecze apele w związku z obchodzonym 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości. Wszystkie klasy odśpiewały dumnie hymn Polski- Mazurek Dąbrowskiego a także przede wszystkim przypomniały sobie jak ważne jest to święto i dlaczego jest obchodzone. Każdy z naszych uczniów zapamięta tą lekcje historii na długo.

 • Piknik dla Niepodległej

  Zapraszam serdecznie na Piknik pod Biało – Czerwoną. Tegoroczny piknik odbędzie się na promenadzie przy ulicy Czarnieckiego. 11 listopada 2022 r. (piątek) o godzinie 16.00. W programie wspólne ognisko oraz śpiewanie piosenek patriotycznych między innymi przez uczennice naszej szkoły.

  Dbajmy o tradycje!!!

 • Pasowanie na przedszkolaka

  27.10 w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka.

  Uroczyście powitaliśmy w naszym gronie, nowe koleżanki i nowych kolegów. Pani Dyrektor mianowała ich na przedszkolaków. Dzieci przedstawiły przygotowane wiersze i piosenki.

  Uroczystość została zakończona wręczeniem dyplomów i prezentów

 • Lekcja kleksografii

  28 października 2022 r.  klasa 4a,  wraz z Panią Agnieszką Czekajło, przeniosła się na lekcję kleksografii do Akademii Pana Kleksa. Zabawa była przednia. Uczniowie bardzo chętnie rozmazywali kleksy i czekali, co też ciekawego pojawiło się na ich kartkach. Później wymyślali tytuły i historyjki do obrazków. A to,co powstało z atramentowych kleksów - widać na zdjęciach. Z niecierpliwością czekamy na kolejną niezwykłą lekcję.

   

 • Pasowanie pierwszej klasy

  21października w Jedyneczce swój bardzo ważny dzień mieli Pierwszoklasiści. Stali się 100% uczniami dzięki Ślubowaniu, które złożyli. Każdy z najmłodszych uczniów przeżył swój pierwszy występ i naprawdę poradzili sobie na medal. Witamy ich serdecznie w naszej czerwonej szkole i życzymy im aby poznali tu prawdziwych przyjaciół a każdy dzień spędzony w Jedyneczce był niesamowitą przygodą niosącą ze sobą mądrość i wiedzę. Witajcie Pierwszaki !

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
  ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
  66 - 600 Krosno Odrzańskie
 • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
  przedszkole tel. (68) 383 79 10
  w sprawach pilnych tel. 660 437 833 (dyrektor)

Galeria zdjęć