Szkoła

 • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

  W kwietniu nasi uczniowie godnie reprezentowali Jedyneczkę, biorąc udział w powiatowym
  Konkursie Recytatorskim. Dzieciaki były świetnie przygotowane! Gratulujemy z całego serducha! 

 • "Wiosną smacznie, zdrowo, kolorowo”

   

  Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na nadejście wiosny i wreszcie nadszedł ten dzień. W marcu uczniowie klasy I”a” rozpoczęli dzień pod hasłem „smacznie, zdrowo, kolorowo”. Najpierw było wspólne przygotowywanie i jedzenie drugiego śniadania, następnie pochód ze słomianymi kukłami wykonanymi przez dzieci i zabawy na świeżym powietrzu.

  Konkurs na najbardziej pożywne, najsmaczniejsze i estetycznie przygotowane śniadanie wygrały........wszystkie kanapki! Zaangażowanie było ogromne, a jak smakowało!

 • AKCJA CZYSTA ODRA

  26 kwietnia rusza trzecia edycja akcji "Czysta Odra" i po raz kolejny nasi uczniowie włączają się do akcji ! Jest to jedna z inicjatyw edukacyjno-ekologicznych zorganizowanych w ramach kampanii #mniejplastiku. To przedsięwzięcie zapoczątkował Dominik Dobrowolski— ekolog i kajakarz, który tego typu inicjatywami próbuje ratować nie tylko rzekę, ale i środowisko. Akcję Czysta Odra w Krośnie Odrzańskim koordynuje Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne. Sponsorami Akcji Czysta Odra są Bank Credit Agricole Polska oraz EFL – Wiedza i Biznes.

  #AkcjaCzystaOdra #OdraNasŁączy #RzekiNasŁączą #BądźSzczodryDlaOdry #MniejPlastiku

 • DZIEŃ WIOSNY

  W tym roku Dzień Wiosny obchodziliśmy inaczej niż zawsze - zorganizowaliśmy wiosenne porządki. Klasy 4-8 miały wyznaczony teren, który należało posprzątać. Uczniowie zamiatali, plewili i grabili liście, a po skończonej pracy każdy mógł zjeść kiełbaskę z grilla.

  Dodatkowo zebraliśmy mnóstwo kwiatów, które zostaną posadzone na skalniaku przed szkołą. Wszystkim uczniom, pracownikom szkoły oraz rodzicom dziękujemy za zaangażowanie

 • KAMPANIA POLA NADZIEI

  Kiedy wiosną zakwitają żonkile, to znak, że rozpoczyna się kampania Pola Nadziei. Przypomina ona o wielkiej akcji hospicyjnej na rzecz ludzi cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki. Jej symbolem jest żonkil - żółty kwiat nadziei.

  Celem akcji jest:

  szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla terminalnie chorych, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy.

  Jesienią sadzimy cebulki żonkili i to one tworzą nasze, Szkolne Pola Nadziei.

 • Czas pracy sekretariatu podczas wiosennej przerwy świątecznej

  Podczas wiosennej przerwy świątecznej tj. 28 marca i 2 kwietnia 2024 r. sekretariat czynny w godz. od 6.00 do 14.00.

  Uwaga! W dniu 29 marca 2024 r. sekretariat nieczynny.

 • Konkurs na rebus z hasłem propagującym zdrowy styl życia, bez uzależnień

  Nasza szkoła promuje zdrowy tryb życia, dlatego zgłosiliśmy naszą Jedyneczkę do konkursu na rebus z hasłem propagującym zdrowy styl życia, bez uzależnień. Organizatorem jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. i Powiatowe Stacje Sanitarno – Epidemiologiczne z terenu województwa lubuskiego.

  Szczegóły na plakatach poniżej.

 • Kiermasz taniej książki

 • Działalność charytatywna szkoły - akcja humanitarna

  Biblioteka szkolna zachęca do udziału w AKCJI HUMANITARNEJ, która niesie pomoc AFRYKAŃSKIM DZIECIOM.
  Zbieramy: szczoteczki do zębów, pasty do zębów, mydło (w kostkach!), zbieramy do kartonów! Kartony są ustawione we wszystkich klasach od klasy pierwszej po klasę ósmą.
  Nie zdajemy sobie sprawy, że nasze codzienne elementarne czynności (mycie zębów i rąk), które wykonujemy dla zdrowia i higieny są niedostępne dla wielu dzieci na Ziemi.
  Zawsze jest sposób, by pomóc, ulżyć drugiemu człowiekowi w jego niedoli. Nawet jeśli znajduje się się on tysiące kilometrów od nas.

  Nasza szkoła przyłączyła się do NASTĘPUJĄCYCH AKCJI HUMANITARNYCH:

  - Kup pan szczotkę

  - Podaj mydło

  Wspieramy Fundację Redemptoris.

  Razem możemy wiele!

 • LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI ORGANIZOWANY PRZEZ PRO ARTE EDYCJA 2024 r.

 • Święto Szkoły - aktywności dla naszych uczniów

 • Święto Szkoły - aktywności dla naszych uczniów

  AKTYWNOŚĆ TRZECIA

 • Patrol Saperski z jednostki w Krośnie Odrzańskim w Jedyneczce

  1. marca Jedyneczkę odwiedził Patrol Saperski z jednostki w Krośnie Odrzańskim. Podczas pogadanki przedstawili na czym dokładnie wygląda ich praca a także opowiedzieli co należy zrobić gdy znajdziemy jakiś niewybuch. Zaprezentowali uczniom również stroje w których często muszą pracować. Dziękujemy za wizytę!

 • Dzień Logopedy

  6. marca jest Dniem Logopedy. W naszej szkole 07.03.2024r. szkolna logopedka przeprowadziła zajęcia w klasie I "b" związane z pracą logopedy, kto powinien chodzić do takiego specjalisty? Co robi się na zajęciach logopedycznych? Jakie ćwiczenia wykonujemy, aby usprawnić pracę naszego aparatu mowy? Uczniowie poznali narządy, których prawidłowe funkcjonowanie jest niezbędne do prawidłowej artykulacji oraz sami wykonywali ćwiczenia logopedyczne, aby sprawdzić czy ich narządy mowy prawidłowo pracują.

 • Święto szkoły - aktywności dla naszych uczniów

 • Święto Szkoły - aktywności dla naszych uczniów.

 • Półmetek roku szkolnego 2023/2024 w klasie 1 "a"

  Aż trudno uwierzyć, że minęliśmy już półmetek roku szkolnego 2023/2024. Jednak to czas na podsumowanie pracy klasy 1A w pierwszym półroczu. Było intensywnie, ale też wesoło i kolorowo. Łączyliśmy naukę i zabawę, tworzyliśmy zimowe lapbooki, bawiliśmy się piaskiem kinetycznym na ekranie oraz tworząc piaskowe figurki. Świętowaliśmy naszą pierwszą klasową Wigilię.

 • CYKL SPOTKAŃ DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I SENIORÓW

 • KONKURS KALIGRAFII

  Tuż przed feriami zimowymi w Jedyneczce Pani Agnieszka Czekajło i Pani Monika Nawrot przeprowadziły "Konkurs kaligrafii". Wzięła w nim udział prawie cała brać uczniowska! Przepisywaliśmy z wielką starannością wiersze i fragmenty prozy. Najlepsi z najlepszych, czyli Ci, którzy przepisali najpiękniej, otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Pani dyrektor Wioletty Radeckiej-Weretko podczas apelu szkolnego. Poniżej lista zwycięzców oraz nasze prace konkursowe.

  Wielkie gratulacje dla Wszystkich uczestników konkursu!!!

 • Dyskoteka Walentynkowa

  W środę, 7 lutego, odbyła się w naszej szkole dyskoteka walentynkowa, połączona z balem karnawałowym, zorganizowana przez klasę 6a. Uczniowie świetnie się bawili, szczególnie podczas konkursów. Wybraliśmy również najciekawsze przebrania:-) Impreza była bardzo udana i już z niecierpliwością oczekujemy kolejnej.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
  ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
  66 - 600 Krosno Odrzańskie
 • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
  przedszkole tel. (68) 383 79 10
  w sprawach pilnych tel. 660 437 833 (dyrektor)

Galeria zdjęć