Szkoła

 • Dzień kropki

  15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki inaczej to święto kreatywności i rozwijania pasji i talentów. Dlatego zaprosiliśmy tego dnia uczniów klas 1-3 do pokazania swoich talentów i tych dużych i tych małych. Możemy śmiało powiedzieć że Jedyneczka talentami stoi- bo były i tańce, śpiewanie, bańki, malowanie na płótnie i wiele wiele innych

 • Apel upamiętniający rodzinę Ulmów.

  10 września r. została beatyfikowana rodzina Ulmów, Polaków, którzy z narażeniem życia pomagali Żydom w czasie II wojny światowej. Rodzice , sześcioro dzieci i siódme nienarodzone zostali bestialsko zamordowani przez niemiecką policję. Na oczach dzieci zastrzelono rodziców, a wcześniej ośmioro Żydów. Na końcu zginęły płaczące dzieci. Ich historię przepięknie przedstawiła klasa VII "a", podczas apelu poświęconemu heroicznym czynom Ulmów. Za godną postawę i piękny występ, dziękujemy

 • Narodowe Czytanie 2023 r.

  W piątek 08. września przyłączyliśmy się akcji Narodowego Czytania, któremu od 12. lat patronuje para prezydencka. Podczas Narodowego Czytania poznaliśmy fragmenty "Nad Niemnem" E. Orzeszkowej.
  Ale najpierw wysłuchaliśmy słów, jakie kierował w liście otwartym do braci uczniowskiej Prezydent RP, a także pięknego czytania "Legendy o Janie i Cecylii" naszych koleżanek i kolegi. Potem wzięliśmy udział w quizie na platformie Quizizz, a klasy które zdobyły w nim najwięcej punktów i znalazły się na podium (kl. 6"a" - I miejsce; kl. 5"b" - drugie miejsce, kl. 4 "a" - trzecie miejsce), otrzymały nagrodę. Otóż 12. września nie będą odpytywani w żadnej formie ani ustnej, ani pisemnej.Imprezę przygotowała pani Monika Nawrot.

 • Próbna ewakuacja uczniów ze szkoły.

  W zeszłym tygodnoiu odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja, którą obserwowali strażacy. Wszystko odbyło się jak należy. Najmłodsi mogli obejrzeć wóz strażacki, co sprawiło im wiele radości. Poniżej fotorelacja.

 • Powitanie nowego roku szkolnego

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w dniu 04.09.2023 r. wedłu harmonogramu:

  klasy I-IV o godzinie 9.30 w auli szkolnej, a następnie spotkania w gabinetach z wychowawcami,

  klasy V-VIII o godz. 9.30 spotkania w gabinetach z wychowawcami, a następnie w auli szkolnej.

  O godzinie 8.30 zapraszam serdecznie wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na mszę świętą do Kościoła św. Jadwigi.

  UWAGA!!! Przypominam, że obowiązuje strój galowy. 

   

 • Wakacyjna przerwa urlopowa sekretariatu

   

  UWAGA!!! W dniach od 19 lipca do 18 sierpnia 2023 r. z powodu urlopu sekretariat będzie nieczynny.

   

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego przez absolwentów Naszej Szkoły odbędzie się w dniu 22.06.2023r.
  o godzinie 17 w auli szkolnej.
  W dniu 23.06.2023r. o godzinie 8.30 odbędzie się masza święta w Kościele św. Jadwigi. Uczniowie chętni do udziłu w uroczystości udaja się do kościoła pod opieką swoich rodziców.
  Uroczyste zakończenie roku szkolnego, dla klas I-VII odbędzie się o godzinie 9.45 w auli szkolnej.

  Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. UWAGA!!! Przypominam, że obowiązuje strój galowy.

   

 • Wycieczka do Szklarskiej Poręby

  W dniach 19-21.06.2023 r. uczniowie z naszej szkoły wraz z wychowawcami  udali się na wycieczkę w góry do Szklarskiej Poręby. Był to bardzo inensywnie spęczony czas, podczas którego mogliśmy poznać uroki pięknej miejscowości położonej na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich. Pierwszego dnia mogliśmy podziwaić panoramę Karkonoszy z Zakrętu Śmierci. Następnie  wspięliśmy się  na szczyt Wysoki Kamień 1058 m.n.p.m oraz zabaczyliśmy  Złoty Widok i Chybotek.  Na koniec dnia  udaliśmy się zobaczyć Wodospad Szklarki. Drugiego dnia wdrapaliśmy się na Łabski Szczyt (1168 m n.p.m.), Szrenicę (1361m n.p.m) oraz podziwialiśmy Wodospad Kamieńczyka. W ostatnim dniu naszej wycieczki zwiedziliśmy malowniczo położony i tajemniczy  zamek Czocha. Jednym słowem zmęczeni, ale szczęśliwi! Podziękowania dla Pana Mateusza oraz Michała z biura podróży "Odkrywca" za moc atrakcji oraz świetną organizację.

 • Wycieczka klas 1-3 do Majalandu

  12 czerwca klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę do Parku "Majaland". Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy skorzystać ze wszystkich atrakcji nawet tych wodnych. Bawiliśmy się wyśmienicie o czym świadczą nasze zdjęcia.

 • Szkolny Dzień Sportu

  5 czerwca  odbył się szkolny "Dzień Sportu". W tym roku cała szkoła wybrała się  na stadion OSiR w Krośnie Odrzańskim, gdzie uczniowie mogli sprawdzić swoje możliwości w rywalizacji sportowej. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali ciekawe i wymagające konkurencje sportowe. Po zawodach młodzież bawiła się na zamkach dmuchanych i posiliła kiłbaskami z grilla. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji imprezy.

 • Warsztaty z robienia Pizzy

  Klasa 2 a również wzięła udział w warsztatach z robienia Pizzy w Pizzerii "Mafia". Była to dla wszystkich świetna zabawa, zwłaszcza że każdy mógł przygotować sobie pizzę na jaką ma ochotę Zapraszamy na fotorelację z tej wizyty.

 • Wizyta pszczelarzy

  W poniedziałek klasy 1-3 odwiedzili Państwo Ewa i Wojciech Czekajło, którzy prowadzą Rodzinną Pasiekę w Lubiatowie pod Bobrowicami. Tego dnia przygotowali dla naszych najmłodszych ciekawostki związane z prowadzeniem pasieki a także ich głównymi bohaterami czyli pszczołami Aby było ciekawie to nie przyjechali sami.Dowiedzieliśmy się ile nektaru jest w stanie zebrać jedna pszczoła, jak znaleźć w ulu królową i dlaczego jest taka ważna i po co mieszka z nimi truteń. Następnie przestawili nam jak z tego pyłku otrzymuje się słoik słodkiego miodku. Zostając w tematyce wykonaliśmy świece z wosku pszczelego i ozdabialiśmy je według własnego pomysłu. Dodatkowo posmakowalismy różnych miodów a także dostaliśmy po porcyjce do domu. Serdecznie dziękujemy Państwu Czekajło, była to wspaniała lekcja dla naszych uczniów:)

 • Nocowanie w szkole

  Nocowanie w szkole to okazja do spotkania klasowego poza lekcjami. Klasa VI a spędziła ten czas na rozmowach, zabawie, grach i oglądaniu filmów. Do tego wspólny posiłek, dyskoteka i nieodłączna "belgijka". Bylo co robić i będzie co wspominać

 • Bezpieczne wakacje z LUPO

  We wtorek (13 czerwca) w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim odbył się powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczne wakacje z LUPO”, zorganizowany dla klas V i VI szkół podstawowych. O miano najlepszych walczyło 14 przedstawicieli szkół z powiatu krośnieńskiego. Turniej składał się z dwóch części. Część teoretyczna, zawierała pytania testowe oraz otwarte, z zakresu między innymi przepisów ruchu drogowego, odpowiedzialności karnej nieletnich, pierwszej pomocy, cyberprzemocy oraz uzależnień. Natomiast zadanie praktyczne polegało na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl.VI: Zuzanna Nawrocka i Marcelina Kawa. Tegoroczny turniej zakończył się dla nas zdobyciem III miejsca przez Zuzannę Nawrocką. Wzorem lat ubiegłych konkurs poprzedzony był spotkaniami w szkołach, podczas których omawiane były zagadnienia występujące podczas turnieju.

 • Warsztaty kulinarne

  14 czerwca, klasy czwarte wraz z wychowawcami, udały się na warsztaty kulinarne samodzielnego tworzenia pizzy do pizzerii "Mafia". Było wesoło, kreatywnie i pysznie.

  Po warsztatach uczniowie otrzymali certyfikaty. A jak szło im robienie własnej pizzy - zobaczcie sami...

 • Akcje humanitarne, które wspieraliśmy w roku szkolnym 2022/2023

  Dziękujemy naszym Uczniom i ich Rodzicom, Opiekunom za hojność!

  W bieżącym roku szkolnym biblioteka szkolna przyłączyła się do AKCJI HUMANITARNYCH, które niosą pomoc afrykańskim dzieciom:

  - Kup pan szczotkę

  - Podaj mydło

  - Opatrunek na ratunek

  Zgromadziliśmy artykuły higieniczne: szczoteczki do zębów, pasty do zębów, mydło i opatrunki. Następnie Komisja Skrutacyjna, złożona z uczniów klasy 7 "a", zliczyła wszystkie artykuły. Wypełniliśmy dokumentację dla Fundacji Humanitarnej "Redemptoris Missio" i wysłaliśmy paczkę. Wkrótce dzieci z Afryki będą mogły w swoich szkołach myć zęby i ręce, a ich mamy opatrzą swoje dzieci, gdy doznają rany.

  Razem możemy wiele!

 • Fotorelacja z Międzyszkolnego Konkursu Ortografii "Mistrz Ortografii"

 • Międzyszkolny Konkurs "Mistrz Ortografii" 2023 r.

 • Nowy Sztandar Szkoły

  Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc w sfinansowaniu zakupu sztandaru szkoły.

  Wydatek ten w całości musi być pokryty z funduszy otrzymanych od darczyńców, sponsorów, przyjaciół i sympatyków naszej placówki.

  Każda najdrobniejsza kwota pozwoli nam zrealizować ten szczytny cel, za co z góry serdecznie dziękujemy.

 • Lekcja przyrody

  Uczniowie klas czwartych w ramach lekcji przyrody wybrali się na wycieczkę dolnymi ulicami Krosna Odrzańśkiego. Podziwialiśmy stare kamieniczki i omawialiśmy jakie zmiany zaszły na przestrzeni lat w dolnej części miasta.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
  ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
  66 - 600 Krosno Odrzańskie
 • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
  przedszkole tel. (68) 383 79 10
  w sprawach pilnych tel. 660 437 833 (dyrektor)

Galeria zdjęć