Jeśli ktoś nie wierzył w Mikołaja, to już się pewnie przekonał, że...istniejeI tak oto zawitał do naszej szkoły Dzięki zakupionym przez Radę Rodziców sprzętom, dzieci mogły osłodzić sobie ten dzień watą cukrową i poczęstować się popcornema "wsad" dostarczył Samorząd Uczniowskipracowite Śnieżynki zadbały o to, by ten dzień stał się radosny i smakowity
Klasa 6A, wraz z wychowawcą, zorganizowała w tym roku dyskotekę andrzejkowo-mikołajkową. Były wróżby, konkursy z nagrodami, sklepik pełen różności oraz loteria fantowa. Sala mieniła się kolorowymi światełkami, a z głośników płynęła muzyka zachęcająca do tańców. Uczniowie dobrze się bawili i uśmiechnięci wracali do domów.
Poniżej fotorelacja z naszej dyskoteki:-)
Andrzejki to tradycyjne polskie święto obchodzone w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię świętego Andrzeja. Współcześnie andrzejki to czas zabawy i wróżb.
Poniżej fotorelacja z andrzejkowych zabaw klas drugich:-)
„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!” napisała Helena Bechlerowa. Towarzyszy nam on od najmłodszych lat. Możemy się do niego przytulić, zabrać go w podróż, pobawić się z nim, wypłakać do niego, gdy jest nam źle i nikt nas nie rozumie.
Za nami kolejny Dzień Pluszowego Misia w klasach I-III. Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo ciekawych zabaw i zajęć.
Wśród nich było spotkanie ze szkolną bibliotekarką, kiermasz pluszaków i ciast, słodko-miodowe śniadanie oraz spotkanie z leśnikiem z Nadleśnictwa Brzózka, panem Cezarym Żmijewskim. Wspólnie wysłuchaliśmy ciekawej gawędy i obejrzeliśmy prezentację o niedźwiedziach i bajkowych misiach.
Zabawa przeplatana była zabawami z ulubionymi misiami przyniesionymi przez dzieci.
Mamy nadzieję, że 25 listopada był dla wszystkich uczniów i ich pluszowych misiów dniem pięknym i pełnym radości.
Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które większości z nas kojarzą się z błogim czasem spędzanym w rodzinnym gronie, prezentami, różnymi przyjemnościami świątecznycmi.
W tym przedświatecznym czasie zachęcamy więc ludzi dobrego serca do wsparcia - choćby symbolicznego - potrzebujących pomocy: dzieci, ubogie rodziny, ludzi dotkniętych nieszczęściem. Krośnieńskie szkoły podstawowe oraz Urząd Miasta Krosna Odrzańskiego prowadzą tę szlachetną akcję i zbierają dary w swoich placówkach, które trafią na święta do potrzebujacych wsparcia, tworząc magię świąt w ich domach.
Prosimy o wsparcie w postaci:
- produktów spożywczych z dłuższym terminem ważności,
- nowej odzieży,
- koców,
- pościeli,
- książek i innych drobiazgów
Akcja trwa od 18 listopada do 13 grudnia, a dary można składać w Szkołach Podstawowych nr 1, 2 i 3 oraz Urzędzie Miasta.
UWAGA!!! Jeśli znamy rodziny, którym możemy w ten sposób pomóc, prosimy o informację.
Dzisiaj w naszej Jedyneczce obchodziliśmy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet i z tej okazji Pani Agnieszka Czekajło zaprosiła do szkoły dwie niezwykłe kobiety: Panią Sylwię Stańczak-Wieczorek oraz Panią Ewelinę Lipińską. Obie panie prowadzą w Krośnie swoje biznesy i dziś dzieliły się z młodzieżą swoimi historiami, jak zaczynały realizację marzeń o własnej firmie.
Ogromne samozaparcie, pokonywanie przeszkód, ciekawostki, innowacje - te wszystkie opowieści naszych gości stworzyły niepowtarzalny klimat spotkania i rozbudziły marzenia wśród młodych ludzi, co do ich przyszłych wyborów zawodowych.Pięknie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i pokazanie uczniom, czym jest przedsiębiorczość i jak dobrze odnajdują się, w tym temacie, właśnie kobiety.
Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które większości z nas kojarzą się z błogim czasem spędzanym w rodzinnym gronie. Jednocześnie grudzień jest gorącym okresem- biegamy po galeriach handlowych i supermarketach w poszukiwaniu ostatnich prezentów. Nie przez przypadek w tym przedświatecznym czasie przypominamy o możliwości pomocy potrzebującym, czerpiąc z tego radość i satysfakcję oraz zapraszamy do aktywnego udziału we wspólnej akcji szkół podstawowych Krosna Odrz.
Dzisiaj w naszej Jedyneczce obchodziliśmy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet i z tej okazji Pani Agnieszka Czekajło zaprosiła do szkoły dwie niezwykłe kobiety: Panią Sylwię Stańczak-Wieczorek oraz Panią Ewelinę Lipińską. Obie panie prowadzą w Krośnie swoje biznesy i dziś dzieliły się z młodzieżą swoimi historiami, jak zaczynały realizację marzeń o własnej firmie. Ogromne samozaparcie, pokonywanie przeszkód, ciekawostki, innowacje - te wszystkie opowieści naszych gości stworzyły niepowtarzalny klimat spotkania i rozbudziły marzenia wśród młodych ludzi, co do ich przyszłych wyborów zawodowych. Pięknie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i pokazanie uczniom, czym jest przedsiębiorczość i jak dobrze odnajdują się, w tym temacie, właśnie kobiety.
W zeszłym tygodniu Pani Monika Bator zorganizowała w naszej szkole międzynarodową akcję Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to wielkie szkolne wydarzenie. Najpierw są przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw. Potem 15 listopada, następuje sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów. Dzieci stają się egzaminatorami i sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów
Cele akcji:
Utrwalenie tabliczki mnożenia
Nauka przez zabawę
Niezapomniane emocje
Możliwość wzięcia udziału w światowej akcji.
Wycieczka klasy 5a do Zakopanego dobiegła końca ale dziś jeszcze udało nam się złapać trochę słońca i wjechać kolejką na zbocza Gubałówki aby podziwiać piękną panoramę Tatr.
Dziękujemy również za mile spędzony czas naszym towarzyszom w tej wyprawie - klasie 5 ze szkoły w Osiecznicy.
Naładowani nowymi doświadczeniami wracamy od poniedziałku w progi naszej Jedyneczki
Kolejne dwa dni intensywnie w Zakopanem spędziła klasa 5 „a” W dalszym ciągu poszerzamy swoją wiedzę o finansach ale dodatkowo wzięliśmy udział w zajęciach w Muzeum Tatrzańskim o białym szaleństwie, gdzie poznaliśmy historię narciarstwa a do tego samodzielnie wykonaliśmy podkładki pod telefon. Wybraliśmy się na spacer główną handlową ulicą miasta - Krupówkami a także odwiedziliśmy bardzo klimatyczny zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzysku, gdzie spoczywają zasłużeni dla miasta m.in. Kornel Makuszyński, Kazimierz Przerwa-Tetmajer czy znajduje się symboliczny grób Witkacego. Dziś pod przewodnictwem przewodnika górskiego poszliśmy w góry a naszym celem były Kalatówki. Po dość stromym podejściu na górze czekała na nas nagroda w postaci śniegu, ulepiliśmy pierwsze bałwany i odbyliśmy bitwę na śnieżki
7 listopada w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania w klasach 1-3 odbyło się wspólne przygotowanie drugiego śniadania połączone z degustacją owoców i warzyw.
Jedną z podstawowych zasad zdrowego odżywiania się jest regularne spożywanie posiłków. Wśród nich ważne miejsce zajmuje drugie śniadanie, które uczeń zjada w szkole. Posiłek ten dzieci najczęściej przynoszą z domu, ale są też takie dni, kiedy mogą je sobie przygotować same, wspólnie z kolegami. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką pani pielęgniarki na temat znaczenia drugiego śniadania dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania ucznia w szkole. Uczniowie poznali rolę i skład I i II śniadania zgodnie z zasadami „Piramidy zdrowego żywienia i stylu życia dla dzieci i młodzieży”.
Następnie ze zgromadzonych produktów dzieci wspólnie przygotowały apetyczne, smaczne i zdrowe kanapki i zjadły drugie śniadanie.
Mamy nadzieję, że te cykliczne zajęcia przyczynią się do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych.
Nadajemy z Zakopanego
Uczniowie klasy 5 na zaproszenie Narodowego Banku Polskiego od wczoraj przebywają w Zakopanem w ramach projektu „Szkoła na Bank”. Głównym celem jest zapoznanie z ideą przedsiębiorczości. Oprócz zajęć o tematyce finansów zwiedzamy i korzystamy z atrakcji gór. Zdążyliśmy już odwiedzić Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, zobaczyć Wielką Krokiew, Tatrzańskie Archiwum Planety Ziemia a także odwiedziliśmy dom Kornela Makuszyńskiego i wzięliśmy udział w grze edukacyjnej o Kornelu Makuszyńskim. Jeszcze wiele atrakcji przed nami
Dnia 22.października 2024r. z okazji międzynarodowego dnia zdrowia psychicznego odbył się teleturniej z wiedzy o zdrowiu psychicznym. Każda z klas wyznaczyła swoich reprezentantów którzy odpowiadali
na pytania. Wiedza dotyczyła pomocy psychologicznej, budowania relacji, empatycznego postrzegania ludzi. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, ale najlepszą klasa w I-III okazała się II b
,bo a w klasach IV-VIII klasa VIIIa. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Uroczyste obchody 106.rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Po 123 latach niewoli prusko- rosyjsko- austriackiej Polska zerwała okowy i powróciła na mapę świataŚwięto ustanowione w 1937 r. zostało zniesione w 1945r. w okresie PRL i przywrócone w 1989 r.
Po mszy św. zgromadzeni udali się na Plac św. Jadwigi Śląskiej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości z odśpiewaniem hymnu państwowego, wciągnięciem flagi na maszt, przemówieniami, Apelem Pamięci, złożeniem wieńców oraz salwą honorową
W piątek, 8. listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Klasa 4 "a" wraz z wychowawcą, Marcinem Leńczukiem przedstawiła wszystkim zgromadzonym wydarzenia, które doprowadziły nasz kraj do utraty niepodległości na ponad 100 lat - następujące po sobie trzy rozbiory naszej ojczyzny, które doprowadziły do tego, że Polska jako kraj zniknęła z mapy politycznej Europy. Potem nastąpiła niezłomna walka o wolność (trzy powstania narodowe), którą nasz naród odzyskał dopiero w 1918 r. po zakończeniu I wojny światowej.
Apel przeplatały pieśni narodowe odśpiewane przez uczniów oraz współczesne piosenki dotyczące wolności - najwyższej wartości każdego narodu. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali również nasz hymn narodowy.
Oprawa muzyczna, scenariusz, przygotowanie uczniów do uroczystości - Pan Marcin Leńczuk. Wspaniałą scenografię przygotowała Pani Kasia Żmijewska.
UWAGA! OD 04.11.2024 r. obowiązują nowe godziny otwarcia biblioteki. poniżej szczegóły.
Klasa 2b z okazji Dnia Zdrowego Śniadania (6 listopada) przygotowała pyszne kanapki. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzyli swoje zdrowe dzieła sztuki. A jak było wesoło i kolorowo, zobaczcie sami
Uczniowie klasy siódmej wykonali doświadczenie "Tęcza w probówce" którego celem było odpowiednie "ułożenie" warstw roztworów o różnej gęstości tak, aby się ze sobą nie zmieszały. Nie jest to takie proste jak się wydaje, niektórzy musieli wykonać więcej prób by osiągnąć zadowalający efekt.
Klasy I-III eksperymentują:-)
Za nami pierwsze zajęcia warsztatowe z Mobilną Akademią Eksperymentów.
Aby zobrazować działanie naszych płuc dzieci samodzielnie zbudowały model płuca. Jakie to wszystko ciekawe!