Już po raz trzeci nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Czas na Zdrowie” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Rzecznika Praw Dziecka. Celem konkursu jest promowanie idei zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej wśród młodzieży. Brak ruchu i zła dieta to nie tylko przyczyny wielu schorzeń, to także przepis na kłopoty z nauką. Konkurs przebiega w dwóch etapach: w marcu i kwietniu tzw. ROZGRZEWKA i ORGANIZACJA FESTYNU ZDROWIA.
W dniu 23 marca br. na czele 10 osobowego zespół SZCZYPIORNIAKI wraz z koordynatorem projektu Panem Łukaszem Kamerduła cała szkoła wyruszyła promować Festyn, który odbędzie się 29 maja 2015 r. Mieszkańcy Krosna Odrzańskiego z entuzjazmem reagowali na naszą inicjatywę, kosztując przygotowane przez uczniów koreczki owocowo - warzywne oraz z zaciekawieniem czytali wręczone prozdrowotne ulotki i plakaty „zapraszające” na Festyn. Nasz happeningowy korowód zwracał uwagę przechodniów barwnymi strojami, a także okrzykami propagującymi zdrową żywność.
Dnia 29.04.2015 r. (tj. środa) o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krośnie Odrzańskim odbędą sie eliminacje miejsko-gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkól podstawowych i gimnazjalnych.
Termin zgłoszenia drużyn upływa 22 kwietnia 2015 r.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Krośnie Odrzańskim serdecznie zaprasza na spotkanie rodziców, których dzieci rozpoczną realizację obowiązku szkolnego ucznia klasy pierwszej w roku szkolnym 2015/2016. Spotkanie odbędzie się na auli szkolnej w dniu 9 kwietnia 2015 r. (tj. czwartek) o godz. 16:30.
Warsztaty „Rola rodziców w terapii mowy” odbędą się 25 marca 2015 roku o godzinie 17.00 w szkolnej auli (podczas „dnia otwartego” w naszej szkole). Poprowadzi je pani Marlena Gugała - logopeda z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krośnie Odrzańskim. Czas trwania spotkania: 1 godzina zegarowa. Po spotkaniu - konsultacje indywidualne dla chętnych.
Serdecznie zapraszamy
W związku z podpisaniem porozumienia z Fundacją Studencką „Młodzi Młodym” jest możliwość przekazania 1% swojego podatku na rzecz szkoły. W formularzu rozliczeniowym należy podać a) numer KRS: 0000270261, b) w polu "Informacje uzupełniające" dopisek: SP 1 KROSNO ODRZAŃSKIE 917.
Podatnik ma prawo także wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu), które zostaną przekazane organizacji pożytku publicznego przez Urząd Skarbowy. Zgodę podatnik wyraża w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę (poz. 134 - PIT-28, poz. 310 - PIT-36, poz. 110 - PIT-36L, poz. 129 - PIT-37, poz. 63 - PIT-38).
Z góry bardzo dziękujemy!
Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim w dniach 16.02.-27.02.2015 r. organizują zajęcia w ramach projektu „Zimowa Ferajna”. „Zimowa Ferajna” to cykl zajęć profilaktycznych, plastycznych, muzycznych, teatralnych, sportowych, wyjazdy do kina, a także zabawy finałowe. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, aby w ten czas porzucić telewizor, komputer i móc spędzić go na rozwijaniu swoich zainteresowań. Tegoroczna edycja Zimowej Ferajny podzielona została na dwie grupy.
W pierwszej grupie (16.02-20.02.) w zajęciach biorą udział dzieci ze szkół – Szkoła Podstawowa nr 1 i Gimnazjum w Krośnie Odrzańskim, Szkoła Podstawowa w Radnicy oraz Zespół Szkół w Wężyskach, zaś grupa druga (23.02.-27.02.) to – Zespół Edukacyjny w Osiecznicy, Szkoła Podstawowa nr 2 i 3 w Krośnie Odrzańskim.
Szkoły Podstawowej nr 1, 2, 3 i Gimnazjum w Krośnie Odrzańskim uczęszczają na zajęcia i zapisują się na nie w Centrum Artystyczno-Kulturalnym „Zamek” w Krośnie Odrzańskim. Zajęcia oraz zapisy dla dzieci ze szkół w Radnicy, Wężyskach i Osiecznicy prowadzone są w/w szkołach.
Ponadto, rodziców/opiekunów dzieci zapisanych na w/w zajęcia prosimy o wypełnienie, podpisanie oraz dostarczenie do siedziby CAK „Zamek” do dnia 16 lutego br. załączonego poniżej oświadczenia.
Program zajęć artystyczno-edukacyjnych:
PONIEDZIAŁEK 16.02.2015 r. Godz. 10:00 – 15:00 |
Zajęcia integracyjne i artystyczne |
Grupa 20 dzieci. Zajęcia na Zamku Piastowskim |
WTOREK 17.02.2015 r. Godz. 10:00 – 15:00 |
Zajęcia sportowo-rekreacyjne |
Grupa 20 dzieci. Zajęcia na Zamku Piastowskim |
ŚRODA 18.02.2015 r. Godz. 9:45-15:00 |
Wyjazd do kina Cinema City w Zielonej Górze |
Grupa 20 dzieci. Zbiórka o godz. 9:45 w Zamku Piastowskim |
CZWARTEK 19.02.2015 r. Godz. 10:00 – 15:00 |
Zajęcia historyczne i wokalne |
Grupa 20 dzieci. Zajęcia na Zamku Piastowskim |
PIĄTEK 20.02.2015 r. Godz. 17:00 – 19:00 |
Zabawa z animacjami taneczno-teatralnymi wraz z poczęstunkiem |
Grupa bez limitu. Zabawa w Zamku Piastowskim |
11 lutego 2015 roku naszą szkołę nawiedziły księżniczki, wróżki, czarownice, rycerze, kowboje i wiele innych postaci – bohaterów bajek, baśni i powieści fantastycznych. Wszyscy zgodnie pląsali w barwnym korowodzie, uczestniczyli w konkursach, wygrywali nagrody m.in. za najciekawsze stroje. Organizatorem balu karnawałowego byli uczniowie klasy IV pod czujnym okiem pani Maryli Marciniak, którzy zapewnili nie tylko muzykę i konkursy, ale także zorganizowali sklepik ze zdrową żywnością „Zdrowo-Owocowo”. Łasuchy musiały się zadowolić świeżymi owocami, warzywami, ciasteczkami zbożowymi i sokami.
Ledwo przebrzmiały dźwięki muzyki, a my już niecierpliwie czekamy na kolejny bal.
Odświętnie ubrani wnuczkowie 22 stycznia 2015 r. powitali w murach naszej szkoły swoje babcie i dziadków. I już przed godziną 11 rozpoczęły się prezentacje poszczególnych klas. Babcie i Dziadkowie nie kryli wzruszenia słuchając swoich wnucząt. Po występach uczniowie zaprosili swoich gości do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. W miłej atmosferze dziadkowie spędzili czas w naszej szkole.
Jeszcze raz Babciu i Dziadku z okazji Waszego święta życzymy dużo zdrowia, szczęścia i pociechy z wnucząt.
11 stycznia br. graliśmy w 23. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasz szkolny teatrzyk „Źródełko” pod opieką pani Jolanty Pietrenko wystąpił w hali widowiskowo-sportowej OSiR w przedstawieniu pt. „Lekcje w 6 klasie”. Przy dźwiękach nowoczesnej muzyki widzowie świetnie się bawili, oglądając uczniów w zabawnych scenkach ukazujących życie szkoły. Przekazaliśmy również na 23. Finał WOŚP uzbieraną przez uczniów kwotę 50 zł. Możemy z dumą powiedzieć, że znowu zagraliśmy z Jurkiem Oświakiem.
W dniu 18 grudnia 2015 roku, jak co roku o tej porze, odbył się w Wężyskach przegląd kolęd i pastorałek. Tym razem każdy uczeń miał zaprezentować publiczności dwa utwory (polską kolędę i pastorałkę, w tym obowiązkowo jedną z nich a capella). Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: w kategorii klas I-III – Maja Weretko (klasa III), w kategorii klas IV-VI – Kamila Kuciewicz (klasa V).
Obydwie dziewczynki zdobyły tytuł Laureata!!!
Serdecznie gratulujemy!
14 grudnia 2014 roku wzięliśmy udział w Wigilii Miejskiej. W naszym stoisku mogliśmy pochwalić się stroikami bożonarodzeniowymi przygotowanymi przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Nie zabrakło również przepysznych ciast, które upiekły mamy. Dochód ze sprzedaży zasili konto Rady Rodziców.
Tego dnia także wystąpiły dzieci ze szkolnego teatrzyku „Źródełko” w kabaretowym przedstawieniu „O piekle, ziemi i niebie”.
Mamy nadziej, że wszyscy są zadowoleni z udziału w Wigilii Miejskiej i za rok znowu się pokażemy.
Jak co roku w naszej szkole odbył się Mikołakowy Turniej Matematyczny. Każdą klasę reprezentowała trzyosobowa drużyna, której zadaniem było rozwiązanie zadań tekstowych wymagających logicznego myślenia, sprytu i pomysysłowości. Reszta klasy w tym czasie zbierała punkty odpowiadając na wylosowane pytania. Rywalizacja przebiegała na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie, a przy tym sprawiała wiele emocji. Po zsumowaniu punktów okazało się, że:
Na zakończenie wszyscy otrzymali słodkie upominki, a reprezentaci klas - drobne prezenty. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałego uczestnictwa oraz wiedzy!
Miś to jedna z najukochańszych zabawek dziecięcych. Towarzyszy nam od najmłodszych lat, w różnych dobrych i złych chwilach. W tym roku poznaliśmy misia RATOWNIKA. Okazało się, że wśród wielu pluszowych zabawek znalazły się i te usposabiające równe zawody. Oni właśnie zabawne historie czytali: ratownik medyczny Pani Iwona Jakubowska, funkcjonariuszka policji Pani Justyna Kulka i strażak Pan Marcin Harasymowicz. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wiersze i tańczyliśmy. Z kolei nasi rodzice przygotowali „pluszowy kiermasz” i ,,małe co nieco” dla naszych brzuszków. Wszystko zostało uwiecznione przez Telewizję „Krośnieńskie Wydarzenia” oraz fotografującego jak zawsze Pana Michała.
Korzystając z okazji ślicznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania „Dnia Misia”.
W plebiscycie „Pokażcie swoją klasę” prowadzonego wspólnie przez Gazetę Lubuską, Wojewodę Lubuskiego Jerzego Ostrucha i Lubuskiego Kuratora Oświaty Bognę Ferensztain do finału dostała się klasa 6 „a” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Krośnie Odrzańskim. Uczniowie z krośnieńskiej „Jedynki” ciekawie zaprezentowali swoją klasę, za co otrzymali dużo głosów od Czytelników i kapitału konkursowej. Musieli przygotować zdjęcie i opis klasy, który poniżej zamieszczamy:
Klasa 6 „a” to grupa wspaniała,
wie o tym szkolna społeczność cała.
Siedem dziewcząt, dziewięciu chłopaków,
to jest zespół nie byle jaki!
Mamy tu kolegę, karate mistrza Polski
i trzech chłopaków z „Tęczy”, gdzie grają jak Podolski.
Dziewczęta nasze – grzeczne i spokojne,
jak księżniczki z bajek – piękne i dostojne.
Są wśród nas rowerzyści i kquad miłośnicy,
obrońcy praw przyrody i świetni muzycy.
I jeszcze Pani Jola, pełniąca rolę „mamy”,
bez której naszej klasy, sobie nie wyobrażamy.
Na lekcjach różnie bywa – uwagi, brak zadania.
i ta nieujarzmiona chęć do wygłupiania.
Wystarczy tylko spojrzeć na wesołe minki,
a wszystko już wiadomo – to 6 „a” z „Jedynki”.
Jak widać na fotografii, bawić się umiemy,
więc za oddane głosy z góry dziękujemy.
O zwycięstwie w finale decyduje suma punktów uzyskanych z głosowania oraz za wykonanie 3 zadań konkursowych. Glosować można klikając na link: http://plebiscyty.gazetalubuska.pl/plebiscyt/karta/1569,via-szkola-podstawowa-nr-1-im-marii-sklodowskiej-curie-w-krosnie-odrz,105756,id,t,kid.html
Są trzy metody głosowania:
1. Wysyłając nieograniczoną liczbę sms-ów o treści spf.5 pod numer 71321 (koszt 1,23 z VAT). Jeden sms to 10 głosów.
2. Głosując bezpłatnie przez Facebook. Dziennie możesz oddać 3 głosy.
3. Głosując bezpłatnie tradycyjnie poprzez rejestrację. Dziennie też możesz oddać 3 głosy.
Głosowanie trwa do dnia 5 grudnia br. do godziny 15:59.
Z góry dziękujemy za oddane głosy.
28 października 2014 roku nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia dwóch wspaniałych przedstawień profilaktycznych: „Supełki – Strachy z szafy” dla klas I – III, „Strach ma wielkie oczy” dla klas IV – VI. Obydwa spektakle miały formę kabaretową, więc wszyscy naprawdę świetnie się bawili poznając przy okazji sposoby rozwiązania wielu ważnych dziecięcych problemów. Pierwszy spektakl był niezwykle zabawną i pouczającą opowieścią, która udowodniła dzieciom, że czasem nie warto się bać. To, co wydaje się straszne, może być tylko wynikiem ich wyobraźni. Duża różnorodność postaci oraz połączenie gry żywych aktorów i lalek zagwarantowała wszystkim niesamowite widowisko. Drugie przedstawienie pokazało starszym uczniom naszej szkoły sposoby radzenia sobie w skomplikowanym położeniu. Co mają robić, gdy są świadkami przemocy, jak sobie z nią radzić i do kogo zwrócić się o pomoc. Przygoda tocząca się w owadzim świecie dostarczyła im, oprócz świetnej zabawy, dużą porcję walorów edukacyjnych. Dała też okazję do bezpośredniej zabawy z aktorami.
Dziękujemy Grupie T z Torunia za niezapomniane wrażenia estetyczne i pyszną przygodę teatralną!
Od kilkunastu już lat uczniowie naszej szkoły wybierają się przed świętem zmarłych na krośnieński cmentarz, by porządkować zaniedbane groby. O tym, że należy czcić pamięć o zmarłych uczymy się już od dziecka, dlatego taka akcja ma swoje szczególne wartości wychowawcze. Świadczy o tym zaangażowanie uczniów, porządkujących w skupieniu groby, którymi już nie ma się kto zająć. Jak zwykle zapaliliśmy też znicze na grobach naszych uczniów oraz pod pomnikiem pracowników oświaty. Akcja ”Pamięć pozostanie na zawsze” organizowana przez Samorząd Szkolny stała się już tradycją naszej szkoły.
16 października 2014 r. pani dyrektor Wioletta Radecka – Weretko przywitała 25 uczniów klasy pierwszej. Tego dnia aula naszej szkoły zapełniła się uczniami, nauczycielami, rodzicami pierwszoklasistów, zaproszonymi gośćmi, a wśród nich Burmistrz Krosna Odrzańskiego Pan Marek Cebula oraz Naczelnik Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Pani Barbara Groncik. Przed uroczystością pasowania dzieci zaprezentowały przygotowaną część artystyczną. Były to wiersze, piosenki, tańce, które bardzo wszystkim się podobały. O uatrakcyjnienie tego dnia zadbała wychowawczyni klasy pierwszej Pani Jolanta Mickiewicz oraz Rada Rodziców, która zakupiła pierwszakom wspaniałe upominki, z kolei rodzice przygotowali słodkie niespodzianki. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci, a w szczególności pierwszaków.
W obecności koleżanek, kolegów, nauczycieli i rodziców: GRAJ DAMIAN, GRODZICKI DAWID, HARASYMOWICZ AGATA, IZDEBSKI WIKTOR, JACKOWIAK DOMINIK, JUSZCZYK ZUZANNA, KAPUSTA JAKUB, KASPROWIAK MICHALINA, KORAL ALAN, KOŚCIK GRACJAN, KUCIEWICZ HANNA, KWIATKOWSKI ANTONI, LEWANDOWSKI PATRYK, LIGOCKI ADAM, MILEWSKA, KINGA, NAROLSKI TOMASZ, NOLBRZAK MIŁOSZ, OLCZYK DOMINIK, OLEJARZ ALAN, PAWŁOWSKI WOJCIECH, ROMANOWSKA KATARZYNA, SYNIAWA GABRIELA SZYMAŃSKI FABIAN, URBAN BARTŁOMIEJ, WINKOWSKA KATIA został/a przyjęty/a w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Krośnie Odrzańskim.
Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowa okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia, a pracownikom administracji i obsługi za całoroczną jakże ważną pracę. 13 października 2014 r. odbyła się uroczystość podczas której uczniowie klasy 6 „a” zaprezentowali program artystyczny - recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz przedstawiali wesołe scenki z życia szkoły. Swój występ zadedykowali wszystkim pracownikom szkoły, którym złożyli życzenia i podziękowania. Miło nam poinformować, że 10 października 2014 r. na hali OSiR nagrody Burmistrza Krosna Odrzańskiego otrzymały: dyrektor szkoły Wioletta Radecka – Weretko, Anna Bożęcka, Barbara Edelman zaś nagrodę dyrektora szkoły Karolina Dobrowolska.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
Tradycją się stało, że Nasza Szkoła bierze udział w akcji Sprzątania Świata. Tym razem postanowiliśmy odwiedzić i posprzątać lasy Nadleśnictwa Brzózka. Pan leśniczy Cezary Żmijewski przeprowadził nas ścieżką edukacyjną „Braszka” na której mogliśmy podziwiać Polską złotą jesień, a także sprzątać na szczęście nieliczne już śmieci. Okazało się, że ludzie coraz bardziej dbają o czystość w lesie, a uczniowie zamiast śmieci mogli napawać się pięknem przyrody. Podczas wędrówki leśniczy udzielał uczniom wielu wskazówek jak należy zachowywać się w lesie, jak rozpoznawać najbardziej znane grzyby jadalne i odróżniać je od trujących, przypomniał również piętrową budowę lasu. Ponadto uczniowie mogli wykazać się wiedzą w rozpoznawaniu odgłosów ptaków i gatunków drzew. Po zakończeniu wędrówki uczniowie mogli odpocząć na łonie przyrody oraz posilić się kiełbaskami usmażonymi na ognisku. Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Brzózka za pomoc w zorganizowaniu akcji.