Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Szkoła

  • ROZGRZEWKA - "CZAS NA ZDROWIE 2014"

    ROZGRZEWKA - "CZAS NA ZDROWIE 2014"

    Nasza szkoła ponownie przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Czas na Zdrowie” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej,  Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Rzecznika Praw Dziecka. Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku zajęliśmy 2.miejsce w Polsce, co stało się dla nas ogromnym sukcesem.

    Tegoroczne zmagania w dziedzinie promowania zdrowego stylu życia rozpoczęliśmy już w marcu. Zespół uczniowski, który reprezentuje naszą szkołę, przyjął nazwę „KRZEPKIE RZEPKI”. Podjęte działania mogliśmy też przedstawić rodzicom podczas zebrania ogólnego w dniu 20 marca br. najpierw wśród salw śmiechu widowni uczniowie z Teatrzyku „Źródełko” przedstawili model zdrowego trybu życia w ujęciu kabaretowym. Potem wiele cennych rad i wskazówek udzielili naszym rodzicom pani Danuta Michniewicz – Nowak, lekarz rodzinny i radiolog z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Praktyki Zespołu Lekarza Rodzinnego ZDROVITA Michniewicz-Nowak, Rólka, Wiśniewska-Prałat, Śnieg - Spółka Partnerska w Krośnie Odrzańskim oraz pan Jerzy Stelmach, lekarz anestezjolog, ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Nowym Szpitalu Powiatu Krośnieńskiego, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w propagowaniu idei konkursu.

    Z kolei pani Halina Stefańczyk, dyrektor Przedszkola nr 2 w Krośnie Odrzańskim, dała nam żywą lekcję walki z chorobą XXI wieku czyli, z nadwagą. Kierując się własnym przykładem dobrze opowiedziała, jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą otyłość, jak można  z nią walczyć i ile wyrzeczeń trzeba ponieść, aby w końcu, tak jak ona, odnieść sukces.

    Ale nie tylko rodzice mieli możność wysłuchania porad lekarskich, gdyż 21 marca br., na Dzień Wiosny, zaprosiliśmy do naszej szkoły dentystkę, panią Marzenę Lisowską, która na spotkaniach z uczniami klas I-III, a potem IV-VI opowiedziała o profilaktyce i leczeniu stomatologicznym dzieci. Okazało się, że nie wszyscy uczniowie wiedzieli,  jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Dzięki prelekcji połączonej z pokazem sposobu prawidłowego mycia zębów mamy nadzieję, iż porady i instrukcje Pani doktor zaowocują większą troską i dbałością samych dzieci o ich uzębienie.

    ZDJĘCIA

    21 marca 2014r. wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim w szkole zorganizowano Dzień Wiosny pod hasłem „Zdrowo i sportowo”. Głównym celem, który przyświecał imprezie była promocja zdrowego trybu życia poprzez propagowanie zasad zdrowego odżywiania i aktywnych form spędzania czasu wolnego. Ważne było także przestrzeganie podczas rozgrywek zasad fair play. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe i dla każdej z nich przygotowano zadania dostosowane do ich wieku i możliwości. Turniej międzyklasowy składał się z dwóch części. Pierwsza, teoretyczna sprawdzała wiedzę zarówno wytypowanych drużyn z poszczególnych klas jak i pozostałych uczniów na temat zdrowego odżywiania, pierwszej pomocy, profilaktyki antynikotynowej oraz sportu. Uczniowie rozwiązywali test, krzyżówki, odpowiadali na przygotowane pytania.

    Druga część, praktyczna odbywała się na boisku szkolnym. Uczniowie klasami brali udział w przygotowanych konkurencjach sportowych takich jak: skoki na skakance, kręcenie hula-hop, rzuty do kosza, rzuty do celu czy strzały do bramki. Wszystkie zmagania oceniało 3-osobowe jury w skład którego weszli: instruktor sportowy OSiR w Krośnie Odrz., pielęgniarka szkolna oraz jeden z nauczycieli. Na podstawie zdobytych punktów przyznano miejsca w kategorii klas I –III i IV –VI. Klasy odebrały pamiątkowe dyplomy i zgodnie z hasłem imprezy otrzymali zdrowe nagrody w postaci jabłek i soków owocowych oraz sprzętu sportowego, z którego będą korzystać podczas przerw czy wycieczek.

    ZDJĘCIA

    Spotkanie z MISTRZEM!

    Dnia 28 marca progi naszej szkoły przekroczył pan Jerzy Ostojski – odznaczony złotą odznaką "za zasługi dla sportu”, która przyznana została przez Minister Sportu i Turystyki – za długoletnią pracę z dziećmi i młodzieżą na niwie sportowej, na wniosek Rady Głównej Federacji Sportowej "Energetyk” z siedzibą w Warszawie. W roku 1996 jako nauczyciel wuefista w szkole w Dychowie, założył UKS "Energetyk” ze specjalnością – biegi na orientację. To jest jego ulubiony sport. Był i jest czynnym zawodnikiem, odnosi w tej dyscyplinie duże sukcesy w kraju i poza jego granicami. Jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, a jako reprezentant kraju – siedmiokrotnie występował w mistrzostwach świata (Węgry, Rosja, Dania, Norwegia, Szkocja Hiszpania, Czechy)

    Pana Jerzego zaprosiliśmy aby przybliżył nam jedną z mniej popularnych dyscyplin sportowych jaką jest bieg na orientację i jej odmiany. Dowiedzieliśmy się, że kolebką biegu na orientację jest Skandynawia, gdzie pierwsze zawody zostały rozegrane 31 października 1897 r. w miejscowości Bergen (Norwegia) na dystansie 19,5 km jedynie z trzema punktami kontrolnymi na trasie.  W Polsce dyscyplina ta jest popularna od lat 60.

    Dowiedzieliśmy się, że mapa do biegu na orientację jest bardziej szczegółowa od tradycyjnej mapy topograficznej. Sporządzana jest według zasad określonych przez IOF. Większa część rysunku mapy przedstawia tzw. przebieżność lasu, która ma wpływ na wybór wariantu biegu do punktu kontrolnego. Kolor biały przedstawia las bardzo dobrze przebieżny, żółty teren otwarty (np. łąka, pola uprawne), odcienie zielonego – gęstość roślinności wpływającą na tempo biegu (ciemnozielony – roślinność hamująca bieg o 90% i więcej), niebieski – obiekty wodne (strumienie, bagna, jeziora, studnie, hydranty itp.), brązowy – rzeźba terenu (górki, obniżenia, muldy, kopce itp.), czarny – pozostałe szczegóły mogące pomóc w dokładnym umiejscowieniu się na mapie (drogi, kamienie, paśniki, ambony itp.).

    Wiemy już, że w orientacji mapy często używa się kompasu, który pozwala szybko zorientować mapę. Kompas do biegu na orientację charakteryzuje szybkość w ustalaniu kierunku północy. Wyróżnia się dwa rodzaje kompasów:

    • tzw. "płytkę", czyli kompas na sznurku trzymany w dłoni,
    • "norrkompas", czyli kompas zakładany na kciuk.

    Aby zostać sklasyfikowanym należy „podbić” punkt kontrolny, który ma postać stojaka wbitego w ziemię, oznaczony jest kodem oraz lampionem w kolorze biało – pomarańczowym i perforatorem lub puszką elektroniczną. Pan Jerzy przedstawił nam również krótką historię klubu UKS Energetyk Dychów, który powstał pod koniec lat 90, był organizatorem olimpiady biegów na orientację, a  zawodnicy klubu odnoszą wiele sukcesów m.in. na arenach międzynarodowych. Na koniec mieliśmy okazję zobaczyć pamiątkowe medale, zdobyte przez pana Jerzego w zawodach rozgrywanych na terenie całej Europy. Warto dodać, że pan Ostojski jest reprezentantem Polski w bieganiu na orientację. Otrzymaliśmy również zaproszenie do udziału w zawodach, które odbędą się w Dychowie w maju br. naturalnie z mapą i kompasem.

    ZDJĘCIA

  • Sukcesów ciąg dalszy!

    Sukcesów ciąg dalszy!

    I znowu nasi humaniści z Jedynki górą - tym razem z ortografii. W ogólnopolskim konkursie ortograficznym „Orzeł” uczennice klasy VI „a”  Oliwia Jakubowska, Wiktoria Michalak oraz Katarzyna Derezińska zajęły I miejsce w kraju w swojej kategorii wiekowej. Ogromna to radość nie tylko dla dziewczynek, ale i dla szkoły, gdyż to już nie pierwsze sukcesy na tym polu. Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku Oliwia zajęła I miejsce w Polsce w kategorii klas V.

    Nasi uczniowie od kilku już lat przystępują do ww. konkursu, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

    Gratulujemy!!!

  • OGŁOSZENIE

    OGŁOSZENIE

    Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Krośnie Odrzańskim w dniu 18 marca 2014 roku (tj. wtorek) o godz. 16:30 serdecznie zaprasza na spotkanie rodziców, których dzieci rozpoczną realizację obowiązku szkolnego ucznia klasy I ww. placówce oświatowej w roku szkolnym 2014/2015.

    ZAPRASZAMY!

  • ACH CO TO BYŁ ZA BAL!

    ACH CO TO BYŁ ZA BAL!

    Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośnie Odrzańskim wraz z Radą Rodziców zorganizowali 15 lutego 2014r. zabawę walentynkową  „Pod  Lwem” w Połupinie.

    Podobnie jak w ubiegłym roku wszyscy świetnie się bawili, żałując, że czas tak szybko płynie. Wśród dźwięków melodii z lat 70-90 przygotowanych przez niezawodnego dj Muńko uczestnicy zabawy oddawali się szalonym rytmom.

    Nie małą atrakcję stanowiła loteria fantowa oraz licytacja kalendarza z podpisami żużlowców Falubazu oraz koszulka zawodnika STELMET-u, za co serdecznie dziękujemy sponsorom i rodzicom naszych uczniów, którzy również upiekli przepyszne ciasta. a szczególne podziękowania należą się ich sponsorom.

    Dyrektor szkoły składa serdecznie podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wspaniałej zabawy, a jej uczestników zaprasza  już na następną!

  • Sukcesy uczniów JEDYNKI

    Sukcesy uczniów JEDYNKI

    Koniec I semestru przyniósł uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośnie Odrzańskim wiele satysfakcji.

    W konkursie przedmiotowym z języka polskiego organizowanym przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wlkp. uczennica klasy szóstej, Oliwia Jakubowska, jako jedyna w powiecie krośnieńskim zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

    Z kolei w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Alfik”, Oliwia zajęła I miejsce w województwie, a 9. w Polsce. Nagrodą za tak wysoką lokatę jest obóz letni w Serpelicach pod Warszawą. Uczeń klasy V „a”, Dominik Witek, był I w województwie, za co otrzymuje nagrodę w postaci pendriva. Jego koledzy z klasy, Szymon Szaciłło oraz Nikodem Szućko, zajęli równorzędne  II  miejsca w województwie.                           

    W Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny w naszej szkole najlepsze wyniki uzyskali:

    • w kategorii klas VI: Oliwia Jakubowska – trzecie miejsce w województwie,
    • w kategorii klas IV: Paweł Twardowski – piąte miejsce w województwie.

     

    W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym EDI z języka niemieckiego  najlepsze wyniki uzyskali:

    • w kategorii klas V: Dominik Witek – trzecie miejsce w kraju,
    • w kategorii klas V: Szymon Szaciłło – siódme miejsce w województwie.                                       GRATULUJEMY!!!
  • PROFILAKTYKA W SZKOLE

    PROFILAKTYKA W SZKOLE

    W ramach programu profilaktycznego „Nie palę i nie piję” realizowanego przez pracowników PPP w Krośnie Odrz. uczniowie klasy VI wzięli udział w zajęciach warsztatowych, które miały na celu uświadomienie młodym ludziom zagrożeń czyhających na nich w codziennym życiu i skutków z tego wynikających oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Cele te realizowano poprzez obalenie mitów dotyczących tytoniu i alkoholu, promowanie postaw i zachowań sprzyjających kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za siebie.

  • FERIE ZIMOWE 2014 - RELACJA

    FERIE ZIMOWE 2014 - RELACJA

    Uczniowie wypoczywali na długo oczekiwanych, dwutygodniowych feriach zimowych. Aura zimowa w tym roku nie dopisała, jednak pogadanki o bezpiecznych zabawach w czasie wolnym bardzo się przydały.

    Dzieci  mogły w pierwszym tygodniu ferii skorzystać z zajęć organizowanych przez  OSiR i CAK Zamek oraz przez szkołę. 

    We wtorek 04 lutego  oraz w piątek  07 lutego zorganizowano wyjazdy na basen do Świebodzina.

    Uczniowie doskonalili swoje umiejętności  pływackie, korzystali ze zjeżdżalni i jacuzzi. Podczas pobytu uczniów na basenie nad ich bezpieczeństwem czuwali ratownicy i opiekunowie.

    W środę  5 lutego uczniowie pod czujnym okiem p. Ł. Kamerduły  korzystali  z kręgielni i squasha.

    W dniu 5 lutego 40 osób pojechało do  kina Cinema City w Zielonej Górze na projekcję filmu „Piłkarzyki rozrabiają”. To nie była bajka o piłce nożnej i szukaniu w niej miejsca na cud. To przede wszystkim historia o przyjaźni i pokonywaniu trudności, przed jakimi stajemy w życiu.  O tym, jak łącząc siły można stanąć do walki i odnieść zwycięstwo.

    W pozostałe dni uczniowie uczestniczyli w warsztatach sportów wszelakich, zajęciach wokalno-tanecznych oraz skorzystali z porad dietetyka.

    Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i przyszła pora by wracać do szkoły.

    Teraz czekamy na wakacje ! ! !

  • FRYDERYK CHOPIN – KONKURS

    FRYDERYK CHOPIN – KONKURS

    23 stycznia 2014 roku odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o Fryderyku Chopinie zorganizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Krośnie Odrzańskim.

    Naszą szkołę w pierwszym etapie konkursu reprezentowały dwie drużyny:

    I – Szymon Szaciłło, Dominik Witek i Kamil Romanowski

    II – Agnieszka Jurant, Oliwia Jakubowska i Weronika Michalak

    Chłopcy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu i zdobyli wyróżnienie.

                                                                                                                                   GRATULUJEMY!

    ZDJĘCIA

  • FERIE ZIMOWE 2014

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Szkoła została zobligowana do skorzystania z oferty przedstawionej przez OSiR i CAK "Zamek" w Krośnie Odrz.

  • 17 stycznia br. już po raz trzeci uczniowie krośnieńskiego Gimnazjum gościli w naszej szkole. Po opieką p. Małgorzaty Jasiulewicz przeprowadzili zajęcia na temat segregacji śmieci. Taka forma spotkań ma na celu przybliżenie gimnazjum przyszłym uczniom.

    ZDJĘCIA

  • Z ogromnym smutkiem przyjeliśmy wiadomość, że 16 stycznia 2014 r. zmarła Pani Alojza Aurelia Baniewicz – Honorowy Obywatel Miasta Krosna Odrzańskiego, współorganizatorka szkolnictwa na Ziemi Krośnieńskiej, długoletnia nauczycielka i zastępca kierownika naszej Szkoły, organizatorka szkoleń i konferencji dla młodych nauczycieli. Aktywna działaczka w Związku Nauczycielstwa Polskiego, Polskim Czerwonym Krzyżu i Lidze Kobiet.

    Za swoją pracę i zaangażowanie społeczne wielokrotnie odznaczana m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Honorowa Odznaką Polskiego Czerwonego Krzyża, Odznaką Honorową „Za Zasługi w Rozwoju Województwa Zielonogórskiego”, Złota Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego, Honorową Odznaką Ligi Kobiet. W uznaniu zasług i osiągnięć w dziedzinie kształcenia i wychowania młodego pokolenia na Ziemi Krośnieńskiej, została wpisana do Księgi Pamiątkowej „Zasłużeni dla oświaty i wychowania”.

    Rodzinie i Najbliższym wyrazy szczerego współczucia składają dyrekcja oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Krośnie Odrzańskim.

  • IV MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK WĘŻYSKA 2013

    19 grudnia 2013 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  IV Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Wężyskach. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Krosna Odrzańskiego, Radia Zachód i Gazety Lubuskiej.

    A oto nasze osiągnięcia:

    KLASY I – III

    W kategorii „solista/solistka”

    Laureat – Maja Weretko (klasa II)

    Wyróżnienie – Milena Adamowicz (klasa II)

    W kategorii „zespół”

    Laureat – Weronika Śliwińska i Adam Kłap (klasa I)

    KLASY IV – VI

    W kategorii „zespół”

    Wyróżnienie – Aleksandra Chabierska, Martyna Kietrys

    Patrycja Romanowska i Roksana Buśkiewicz (klasa IV)

    Nagrodę specjalną i wyróżnienie Dyrektora CAK-u otrzymała uczennica klasy IV – Kamila Kuciewicz.

    GRATULACJE!!!   

    ZDJĘCIA

  • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ MATEMATYCZNY

    MIKOŁAJKOWY TURNIEJ MATEMATYCZNY

    Piątego grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Matematyczny. Jak co roku udział w nim wzięli uczniowie klas IV-VI. Każdą klasę reprezentowała trzyosobowa drużyna, która rozwiązywała zadania tekstowe. W tym samym czasie pozostali uczniowie zdobywali punkty odpowiadając na wylosowane pytania. Rywalizacja okazała się bardzo zacięta, dlatego zwycięzców poznaliśmy dopiero po dogrywce. Pierwsze miejsce zajęła klasa VI, drugie - klasa V, a trzecie - klasa IV.

    Wszystkim gratulujemy udanej zabawy i uzyskanych wyników!  

    ZDJĘCIA

  • ANDRZEJKI

    ANDRZEJKI

    Zbliżają się imieniny Andrzeja, a wraz z nimi andrzejki i andrzejkowe wróżby.

    Skąd wzięła się tradycja andrzejek ? Późną jesienią po zakończeniu prac w polu, gdy dni były coraz krótsze, a wieczory coraz dłuższe, rozpoczynał się na wsi  okres zabaw i wróżb. Panny, używając najróżniejszych tajemnych zaklęć, dowiadywały się, co je czeka w przyszłości, kiedy wyjdą za mąż. Dziś w andrzejkowych czarach- marach biorą udział zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Wróżb na ten wieczór jest bardzo dużo.

    Należy zawsze pamiętać, że wszystkie przepowiednie powinno się traktować jako żarty i zabawę.

    ZDJĘCIA

  • ŚNIADANIE DAJE MOC w SP1

    ŚNIADANIE DAJE MOC w SP1

    8 listopada 2013 r. uczniowie klas I – III, ich rodzice i nauczyciele wspólnie przygotowali i zjedli w szkole drugie śniadanie. Naszym gościem była pani dietetyk Anna Nowak, która przygotowała informacje na temat zdrowego odżywiania się i właściwego komponowania posiłków oraz oceniała przygotowane kanapki i sałatki.

    Dziękujemy rodzicom za ich zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie zajęć 8 XI w Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

    Idea Programu "Śniadanie Daje Moc"           

    Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

    Najważniejsze cele programu:

    1) zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka,
    2) przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. 

    Więcej na www.sniadaniedajemoc.pl/

    Program „Śniadanie Daje Moc” jest kolejnym działaniem w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia, które do dotychczasowych działań nakierowanych na walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce dodaje szeroko zakrojoną edukację najmłodszych oraz angażuje rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

    Rzecznik Praw Dziecka

     

    Ośrodek Rozwoju Edukacji

     

    ZDJĘCIA

       

     

  • DZIEŃ MISIA

    DZIEŃ MISIA

    Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie klas I-III mogli przynieść do szkoły swoje ulubione pluszaki. Czekało też na nich mnóstwo atrakcji.

    Na początku zaproszeni goście: pan Tomasz Miechowicz,   pani Krystyna Sławińska, pan Damian Muńko oraz szkolny pedagog pani Jolanta Bartczak czytali naszym milusińskim fragmenty bajek, których głównymi bohaterami były misie.Uczniowie wysłuchali ich prezentacje z wielkim zainteresowaniem,a narratorzy otrzymali słodkie upominki i podziękowania. Każda klasa przygotowała też krótkie przedstawienie, piosenkę lub wierszyk o misiowej tematyce. Wszyscy otrzymali gromkie brawa za wspaniałe występy.

    Następnie uczniowie  zmierzyli się z niezwykle trudnym zadaniem. Każda klasa musiała  odgadnąć tytuł  bajki, z której pochodziła odegrana melodia. Okazało się, że nasi wychowankowie znają doskonale wszystkie opowieści o sympatycznych bohaterach! Potem dzieci brały udział w ulubionych  zabawach tj. „Stary niedźwiedź”, „Jedzie pociąg”.

    Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również stoiska z maskotkami i ciastem. Uczniowie mogli zakupić słodkie „co nieco” oraz pluszaki.

    Bardzo dziękujemy rodzicom za upieczenie pysznych ciast i pomoc w zorganizowaniu naszego święta. Obchody Dnia Misia uważamy za udane, a potwierdzają to zdjęcia zamieszczone poniżej.

    ZDJĘCIA

  • Jesienna lekcja przyrody

    Jesienna lekcja przyrody

    Wycieczka do OEPL w Jeziorach Wysokich

      7 listopada 2013r. uczniowie klas II a i III a naszej szkoły wybrali się na wycieczkę dydaktyczną do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Bory Lubuskie" w Jeziorach Wysokich. Wycieczka „Lekcja w lesie o lesie” została zorganizowana w celach edukacyjnych, którymi było poznanie piękna przyrody poprzez bezpośredni kontakt z nią, poznanie osobliwości przyrodniczych województwa lubuskiego, kształtowanie pozytywnego stosunku do idei ochrony przyrody i propagowanie zachowań ekologicznych. Program wycieczki obejmował:

    -zajęcia terenowe na ścieżce dydaktycznej „Na Wąwozach” , które dotyczyły zasad zachowania się w lesie, zagadnień przyrodniczych związanych z ekosystemem lasu i działaniami leśników;

    -projekcję filmu „Cztery pory roku w lesie” na temat pracy i działań leśników zmierzających do zachowania i ochrony zasobów leśnych, związków człowieka z lasem;

    -zajęcia z leśnikiem w salach wystawowych: hodowla lasu, ochrona lasu przed zagrożeniami, ochrona przyrody w lasach, użytkowanie lasu oraz kulturotwórcza rola lasu;

    -wejście na taras widokowy wieży przeciwpożarowo-widokowej i obserwacja krajobrazu przez lornetki.

       W trakcie zajęć dzieci obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic, poznawały go patrząc, słuchając i dotykając. Miło i pożytecznie spędziły czas na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody.

    ZDJĘCIA

  • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

    DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

    30.10.2013 r. świętowaliśmy obchody Dnia Patrona naszej szkoły. Aktorzy z koła teatralnego zaprezentowali  postać Marii Skłodowskiej-Curie w rożnych momentach jej życia, ukazując jej działalność  naukową oraz problemy życia codziennego. Widowisko artystyczne przybliżyło  nam sylwetkę wybitnej uczonej.

    Uczniowie klas I-III oraz IV-VI  wzięli udział  w konkursie wiedzy o patronie szkoły, wykazując się ogromną znajomością elementów biografii  naszej patronki.

    ZDJĘCIA

  • ,,Pamięć pozostanie na zawsze”

    ,,Pamięć pozostanie na zawsze”

    Członkowie Samorządu Szkolnego  pod opieką  pani Jolanty Pietrenko z ogromnym zaangażowaniem porządkowali na krośnieńskim cmentarzu opuszczone groby, uczestnicząc w corocznej akcji ,,Pamięć pozostanie na zawsze”. Po pracy wykonanej w skupieniu i z należytą powagą, zapalili  znicze na mogiłach  naszych byłych uczniów oraz pod pomnikiem pracowników oświaty.

    ZDJĘCIA

  • REJS PO ODRZE - ZEFIR

    REJS PO ODRZE - ZEFIR

    W poniedziałek 28.10.2013 r.  dzieci skorzystały z rejsu po Odrze. Krosno widziane z ,,innej strony” dostarczyło wiele wrażeń. Zainteresowanie było ogromne , ale nie wszyscy mogli skorzystać z tej atrakcyjnej przejażdżki ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Mamy nadzieję, że  wkrótce na pokład ,,Zefira” wejdą te dzieci, które pozostały w szkole.

    ZDJĘCIA

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
    ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
    66 - 600 Krosno Odrzańskie
  • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
    przedszkole tel. (68) 383 79 10
    w sprawach pilnych tel. 660 437 833 (dyrektor)

Galeria zdjęć