Szkoła

Biblioteka

  ROK SZKOLNY 2023/2024                  

Klasy  1-8 w"Tygodniu  Bibliotek i Bibliotekarzy" obejrzały prezentację dotyczącą: historii zawodu bibliotekarza, największych i najpiękniejszych bibliotek w Polsce, powstawania książki, dopasowywały bohaterów do tytułów książek literatury dziecięcej.     Poniżej link do prezentacji. 

 https://liblink.pl/hOA2mRO41D

Z tematycznej gazetki mogły dowiedzieć się m.in., co to jest prawo autorskie.

                     

             

                    

 

W "Tygodniu Bibliotek i Bibliotekarzy" odbyło się pasowanie na czytelniczkę i czytelnika biblioteki szkolnej klas pierwszych: I "a" i I "b". 

                                    

                        

                    

 

Wszystkich uczniów i nauczycieli zapraszamy do bookcroossingu, czyli wymiany książki na książkę.

Co dokładnie robicie?
Przynosicie książkę ze swojego księgozbioru i wymieniacie ją na książkę, którą przyniósł ktoś inny, a która Was zaciekawiła.

Miejsce bookcrossingu:
Korytarz obok gabinetu informatycznego.
Każdy tu znajdzie coś ciekawego dla siebie!


Termin:
09.05-22.05.2024 r.

 

W związku ze zbliżającym się świętem, 75-leciem istnienia Szkoły Podstawowej nr 1 zapraszamy uczniów, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat naszej patronki Marii Skłodowskiej-Curie.

 

                                                                               

  W marcu nasi uczniowie przystąpili do konkursu orgaznizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gorzowie Wielkopolskim i Powiatowe Stacje Sanitarno – Epidemiologiczne z terenu województwa lubuskiego. Uczniowie przygotowali rebusy z hasłem propagującym zdrowy styl życia, bez uzależnień. Poniżej niektóre z nich.